Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Ferie

Ferie

Mężczyzna przed komputerem
23.01.2022 01:00 W jakich krajach Polacy planują spędzić ferie? Jeden kierunek jest szczególnym zaskoczeniem

Wiemy, gdzie Polacy najchętniej wyjeżdżają na narty. Google Polska przeanalizowało najczęściej wyszukiwane hasła w związku z trwającymi feriami zimowymi. Na szczycie listy znalazły się Zakopane i Włochy. Jednak dużym zaskoczeniem okazała się Gruzja. W tym roku jej popularność wzrosła o 189 proc.Hasło "narty Gruzja" w okresie listopad 2021-styczeń 2022 było zaskakująco popularne. W porównaniu do ubiegłego roku częstotliwość jego wyszukiwania wzrosła o prawie 200 proc. Zwiększyła się także liczba wypatrywanych biletów lotniczych w tym kierunku.

Droga w zimę
22.01.2022 22:22 Wyjeżdżasz w góry na ferie? Lepiej uważaj na drodze, może być bardzo niebezpiecznie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla wybranych województw. Mieszkańcy Podkarpacia, Małopolski i Śląska powinni przygotować się na zamiecie i zawieje śnieżne. Synoptycy IMGW ostrzegają przed groźnymi warunkami atmosferycznymi w częściach Polski. Alert meteorologiczny pierwszego stopnia będzie obowiązywał w sobotę do godziny 17 lub 19.

Zakopane
22.01.2022 22:22 Gdzie Polacy wyjeżdżają na ferie zimowe? Królują górskie kurorty

Zakopane niezmiennie króluje wśród topowych kierunków na ferie zimowe 2022 - wynika z danych portalu Nocowanie.pl. Zainteresowanie wypoczynkiem w tym miejscu jest bardzo duże, jednak Polacy szukają wypoczynku również w innych górskich kurortach. Ferie zimowe po roku powróciły do dawnego porządku i odbywają się w czterech terminach w zależności od województwa. Turyści mają więc do dyspozycji dłuższy okres wyjazdowy. Portal Nocowanie.pl sprawdził, gdzie najchętniej wyjeżdżają Polacy.

dziecko śnieg
19.01.2022 22:22 Ferie 2022. Jakie obostrzenia obowiązują w Europie?

Podróżując po Europie, możemy spotkać się z licznymi obostrzenia. Każdy kraj ma swoje własne zasady dotyczące bezpieczeństwa w czasie pandemii koronawirusa. Warto się z nimi zapoznać szczególnie przed wyjazdem na ferie zimowe. Niewiedza może nas dużo kosztować.Przed każdą podróżą warto sprawdzić, jakie reguły panują w kraju, do którego zmierzamy. W ten sposób możemy oszczędzić sobie przykrych niespodzianek. Zdradzamy, jakie zasady przyjęto w największych europejskich państwach.

ski-vacation-g72f72e03b 1280
12.01.2022 16:44 Czy będą nowe restrykcje jeszcze przed feriami? Rzecznik rządu odpowiedział

Część Polaków może obawiać się o swoje ferie zimowe w związku z wtorkowym komunikatem ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, który poinformował "o przekroczeniu tragicznej liczby" 100 tys. zmarłych na COVID-19. Rzecznik rządu zapewnił jednak, że nowe restrykcje nie są na razie planowane.Rzecznik rządu Piotr Müller, który był gościem w programie "Tłit" Wirtualnej Polski, zapytany został o ewentualny scenariusz zaostrzenia lub wprowadzenia nowych obostrzeń jeszcze przed feriami. Jego odpowiedź może ucieszyć wielu rodziców.

TOPR o sytuacji w ferie
20.01.2021 12:42 Narodowa kwarantanna nie zniechęciła Polaków. Ratownicy górscy mieli dużo pracy

TOPR przekazał informacje na temat ubiegłych ferii. W tym roku wyglądały one zupełnie inaczej ze względu na kwarantannę narodową. Jak się jednak okazuje, wiele osób nie zrezygnowało z wyjazdów. Na szlakach było sporo turystów.

sezon zimowy ośwadczenie
15.01.2021 20:55 "18 stycznia miał ponownie ruszyć zimowy sezon turystyczny. Ale nie ruszył". Publikujemy stanowisko PSNiT

Sezon zimowy w tym roku już prawie spisany został na straty. Wszystko z powodu trwającej pandemii SARS-CoV-2, która doprowadziła do licznych ograniczeń w podróżowaniu. Dla branży turystycznej może to przynieść jednak opłakane skutki.

stoki narciarskie są zamknięte
14.01.2021 16:57 Tradycja jeżdżenia na stoki narciarskie sięga w Polsce początku XX wieku. Historia tego sportu fascynuje

Stoki narciarskie zostały objęte zakazem w związku z kwarantanną narodową. Turyści niecierpliwią się i szukają alternatywy dla narciarstwa zjazdowego. Większą niż zazwyczaj popularnością cieszą się narty biegowe oraz jazda na sankach.

stoki narciarskie karetka
13.01.2021 18:46 Tłum turystów na stoku. Karetka nie mogła dojechać do poszkodowanego dziecka

Stoki narciarskie w związku z trwającą pandemią koronawirusa zostały zamknięte. Mimo to Polacy szukają sposobów, aby odpocząć od codzienności. W czasie ferii najbliższą Krakowowi stację narciarską Podstolice Ski odwiedzają tłumy sankarzy.

szczyrk
11.01.2021 13:35 W Szczyrku mają dość kwarantanny. "Szczyrk potrzebuje turysty jak ziemia wody"

Szczyrk opera swoją gospodarkę na turystyce, która została obecnie zablokowana z powodu trwającej pandemii koronawirusa. Nerwy już jednak puściły - na Facebooku Szczyrkowskiej Izby Gospodarczej w sobotę pojawił się list do premiera.

stoki narciarskie prawdziwe tłumy
09.01.2021 19:38 Prawdziwe tłumy zaczęły korzystać ze stoków na południu Polski. Interweniowała policja

Chociaż trwają ferie zimowe, stoki narciarskie pozostaną zamknięte aż do 17 stycznia. Jednak po tym, jak w ciągu ostatnich dni spadł śnieg, część Polaków postanowiło korzystać z warunków i pozwolić sobie na aktywności na świeżym powietrzu. Na Stadionie Leśnym w Kielcach musiała interweniować policja. Funkcjonariusze przerwali zabawę wczasowiczom. O szczegółach informuje portal Onet.pl.Zgodnie z rozporządzeniem rządowym stoki narciarskie mogą być udostępniane tylko i wyłącznie profesjonalnym sportowcom, którzy przygotowują się do zawodów. Zwykli turyści nie mogą korzystać z obiektów. Narodowa kwarantanna nie powstrzymała jednak tłumów w Kielcach, które pojawiły się na Stadionie Leśnym.

Ferie 2021. Zmiana w rozporządzeniu
05.01.2021 09:24 Są nowe przepisy ws. ferii. Dzieci znów mogą się przemieszczać bez opieki rodziców

Z tego artykułu dowiesz się: Od kiedy obowiązuje zmianaJak decyzję skomentował minister zdrowiaW jaki sposób turyści próbują obejść restrykcjeTegoroczne ferie nie są tym, czego oczekiwaliby turyści. Rząd zrobił wszystko, co możliwe, aby nie doprowadzić do kolejnej fali zachorowań koronawirusem. Z tego powodu zamknięto hotele i wiele atrakcji turystycznych. Teraz mamy dobrą wiadomość dla dzieci. Zdecydowano, że jednak będą mogły samodzielnie opuścić dom.

Ferie 2021 w zoo
03.01.2021 20:20 3 rzeczy nie są zakazane podczas ferii. Genialny sposób na spędzenie czasu poza domem

Z tego artykułu dowiesz się: Gdzie pojechać na krótką wycieczkęCo można robić w mieścieKtóre kraje zapraszają narciarzyFerie 2021 zostaną zapamiętane jako jedne z najgorszych w życiu uczniów. Pandemia zmusiła nas do zachowania szczególnej ostrożności poza domem, a zwłaszcza w czasie wyjazdów turystycznych. Na szczęście nie wszystko zostało zamknięte i możemy korzystać z kilku atrakcji.

PRL Ferie
27.12.2020 17:00 W czasach PRL-u ferie spędzano inaczej niż dziś. Mało kto pamięta słynne żbiki, aż się łezka w oku kręci

Z tego artykułu dowiesz się:jakie rozrywki miały dzieci w PRLo jakich butach marzył każdy niezależnie od wiekupo co były dziury w butachPRL był trudnym okresem w dziejach Polski, jednak ludzie starali się stawić czoło szarej rzeczywistości. Gdy spadał pierwszy śnieg, dzieci oddawały się zimowym zabawom, które obecnie mogą brzmieć dla niektórych niewiarygodnie, a wtedy były zupełnie normalne.

ferie półkolonie
25.12.2020 14:07 Niespodziewane tłumaczenie rządu. Jest sposób na legalne atrakcje podczas ferii, niestety dotyczy tylko najmłodszych

Z tego artykułu dowiesz się:jakie ograniczenia będą obowiązywać w feriejak sytuację tłumaczy MENjakie inne restrykcje zostaną wprowadzone po świętachFerie 2021 odbędą się w jednym, wspólnym terminie we wszystkich województwach. Rząd jednak ze wszystkich sił stara się skłonić Polaków do pozostania w domach, dlatego w tym czasie zamknięte będą hotele i stoki narciarskie, a organizacja wyjazdów dla dzieci pozostanie zabroniona. Okazuje się, że dopuszczalne będą jedynie półkolonie, jednak z nich też nie będą mogły skorzystać wszystkich dzieci.

ferie zimowe
19.12.2020 22:01 Europa podzielona ws. sezonu zimowego. Wiemy, gdzie można spędzić ferie bez żadnych konsekwencji

Z tego artykułu dowiesz się:jakie zasady obowiązują u sąsiadów Polskijakie restrykcje obowiązują w Alpachdo których państw można jechać bez testów i kwarantannyFerie zimowe będą różnić się we wszystkich państwach Europy. Niektóre państwa, jak Polska czy Austria, decydują się na wprowadzenie dodatkowych restrykcji przynajmniej do połowy stycznia. Z drugiej strony Szwajcaria zdecydowała się wpuścić turystów bez kwarantanny.

ferie nowy termin
15.12.2020 21:10 Nagłe słowa wiceszefa MEiN o feriach. "Decyzje już zapadły"

Z tego artykułu dowiesz sięjak wiceszef MEiN uargumentował brak zmiany terminu feriijakie restrykcje będą obowiązywały Polaków do końca przerwy zimowejjak na obostrzenia zareagowała branża turystycznaNiedawno w programie Wirtualnej Polski „Newsroom” pojawił się wiceszef MEiN Dariusz Pionktowski, który został zapytany przez dziennikarza o ferie. Poseł podkreślił, że rząd podjął już w tej sprawie decyzję, co wielokrotnie powtarzał też premier Mateusz Morawiecki. Chociaż branża turystyczna proponowała rozwiązania, a gdy te nie zostały wysłuchane, zaczęła protestować, wszystko wskazuje na to, że przerwa zimowa będzie skumulowana i odbędzie się w zapowiedzianym terminie.Z wypowiedzi polityków wynika, że ferie odbędą się w terminie 4-17 stycznia. Do końca przerwy zimowej mają też utrzymać się obostrzenia, które szczególnie uderzają w branżę turystyczną. Choć przedsiębiorcy wielokrotnie apelowali o rozważenie innych wariantów, 27 listopada br. Minister Edukacji i Nauki podpisał rozporządzenie w tej sprawie.

ferie zimowe 2021
11.12.2020 07:24 Przykre wieści z Podhala. Chodzi o ferie we wspólnym terminie

Z tego artykułu dowiesz się:jakie obawy mają lekarze w związku z feriamijak sytuacja wyglądała w poprzednich latachjakie tymczasowe rozwiązania proponująFerie zimowe 2021 odbędą się we wspólnym terminie od 4 do 17 stycznia. Budzi to niepokój nie tylko wśród przedsiębiorców, których ominie sezon zimowy, ale również lekarzy, którzy obawiają się niewydolności szpitalnych SOR-ów.

polacy obchodzą zakazy
10.12.2020 21:30 Niebywałe, co wymyślają Polacy, by zdobyć nocleg w górach. Media ujawniają porażające praktyki

Z tego artykułu dowiesz się:w jaki sposób Polacy obchodzą restrykcjeco myśli na ten temat adwokatkajakie mogą być konsekwencje takich działańPolacy przywykli do spędzania Bożego Narodzenia czy ferii zimowych na wyjazdach w górach. Ten rok jest jednak inny ze względu na trwającą pandemię koronawirusa. Rząd nakłada kolejne zakazy, a przedsiębiorcy i turyści próbują je obejść za wszelką cenę. Rzeczpospolita opisała sposoby na ominięcie restrykcji.

ferie obchodzą zakazy
09.12.2020 21:24 Kolejny sposób na obejście zakazu podczas ferii? Wyjazdy tylko dla niektórych

Z tego artykułu dowiesz się:jakie restrykcje przygotował rząd na feriew jaki sposób obchodzą je Polacyjakie niesie to ryzykoFerie w tym roku będą różnić się od pozostałych z powodu trwającej pandemii koronawirusa. Podstawową różnicą jest to, że we wszystkich województwach odbędą się w jednym terminie - od 4 do 17 stycznia. Ma to na celu skłonienie dzieci oraz rodziców do pozostania w domach.

ferie zimowe pod znakiem zapytania
09.12.2020 10:40 Premier milczy, ale wciąż jest możliwy zakaz. Przygotowania do wyjazdów na ferie trwają w najlepsze, mają nadzieję

Z tego artykułu dowiesz się:jakie są oficjalne informacje na temat feriico mówią ekspercijak organizatorzy wycieczek obchodzą zakazyFerie mają się odbyć w jednym terminie, co spowoduje znaczne zatłoczenie stoków narciarskich. Były szef Głównego Inspektoratu Sanitarnego doktor Andrzej Trybusz wypowiedział się na ten temat, potępiając decyzję rządu. Jego słowa niestety nie wpłynęły na długość wolnego, więc dzieci i młodzież będą musiały pogodzić się z jednym terminem wolnego.

radio zet półkolonie
08.12.2020 09:30 Radio Zet informuje: MEN zdecydowało. Zapadła ostateczna decyzja ws. półkolonii

Z tego artykułu dowiesz się:jakie wytyczne przygotowano dla organizatorów półkoloniijakie środki należy podjąćgdzie szukać informacjiRadio Zet przekazało wytyczne dla organizatorów półkolonii opracowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Ministerstwem Zdrowia i GIS. W tym roku wyjazd na ferie będzie niemal niemożliwy ze względu na pandemię.

Boże Narodzenie wyjazdy turystyczne
07.12.2020 08:13 Polacy są jednomyślni ws. Bożego Narodzenia. Wyjazdy turystyczne poza miejsce zamieszkania nie w tym roku

Z tego artykułu dowiesz się:dla kogo przeprowadzono ankietęjakie są wyniki ankietyjak wyniki skomentował rzecznik rządu Piotr MullerW tym roku Boże Narodzenie nie będzie przypominało świąt z poprzednich lat. Niedawno pojawiły się oficjalne wyniki ankiety przeprowadzonej przez United Surveys dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawniczej”. Z sondażu wynika, że większość Polaków zamierza spędzić święta w domu – w gronie najbliższych osób. O szczegółach informuje serwis RMF24.W ankiecie skupiono się na tym, jak będzie wyglądało Boże Narodzenie w związku z reżimem sanitarnym, który będzie obowiązywał aż do 27 grudnia. Polacy odpowiadali na pytania dotyczące spotkań z członkami rodziny, z którymi nie mieszkają oraz przestrzegania limitu osób przebywających w jednym gospodarstwie.

ferie padły słowa
07.12.2020 07:00 Były szef sanepidu nie ma wątpliwości, co do decyzji rządu. Padły ostre słowa na temat terminu ferii

Z tego artykułu dowiesz się:jak zdaniem byłego szefa Głównego Inspektoratu Sanitarnego mogłyby przebiegać feriejak doktor Andrzej Trybusz ocenia obecną sytuację epidemiczną w Polsceco ekspert myśli o okresie świątecznymByły szef Głównego Inspektoratu Sanitarnego nie ma wątpliwości co do tego, że ferie mogłyby zostać rozciągnięte w czasie. Doktor Andrzej Trybusz przyznał, że decyzja o skumulowaniu okresu przerwy zimowej została podjęta zbyt pochopnie. Zdaniem eksperta bardzo ważny może być okres świąteczny, który może przynieść więcej zarażeń. O szczegółach informuje Onet.pl.W rozmowie z Polską Agencją Prasową były szef GIS został zapytany o ferie w związku z obecną sytuacją epidemiczną w kraju. Choć doktor Andrzej Trybusz nie krył krytyki wobec decyzji rządu związanej z kumulacją przerwy zimowej, to podkreślił jednak, że obecna poprawa jest bardzo „krucha”. Dlatego zdaniem eksperta szybkie łagodzenie obostrzeń również byłoby błędem.

ferie będzie zmiana
03.12.2020 17:22 Będzie zmiana na Święta i ferie w przemieszczaniu się po Polsce. Mamy potwierdzenie, ważna wiadomość dla planujących wyjazdy

Z tego artykułu dowiesz się:kiedy wyruszą pierwsze autobusy z zimowej siatkijakie kierunki zostaną przywrócone na najbliższe tygodniejakie środki ostrożności stosuje przewoźnikZarówno zbliżające się Święta Bożego Narodzenia, jak i ferie zimowe to czas, w którym Polacy odbywają wiele podróży. Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy planowali wyjazdy. Po skontaktowaniu się z przedstawicielem FlixBusa dowiedzieliśmy się, że przewoźnik zamierza odmrozić siatkę połączeń. Pierwsze kursy odbędą się już 17 grudnia.Czekając na święta i ferie zimowe, wielu podróżnych mogło zacząć się powoli martwić. W końcu nie każdy ma samochód, a zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami w pociągach i autobusach może być zajętych maksymalnie 50 procent miejsc. Natomiast okres świąteczno-noworoczny to czas, w którym przemieszczać się chce wielu Polaków. Jedni wybierają się na wczasy i urlopy, by spędzić ten czas w przepięknym miejscu, inni natomiast odwiedzają bliskich i wracają w rodzinne strony. By umożliwić bezpieczną podróż, FlixBus odmraża ponad 30 linii.

ferie
03.12.2020 13:00 RMF: Polacy nie mają wątpliwości ws. ferii. Rząd ma jednak swoje argumenty

Z tego artykułu dowiesz się:jakie stanowisko przyjmują Polacy wobec decyzji rządu,co odpowiada rząd,co na ten temat sądzi branża turystyczna.Ferie zimowe w tym roku dla wszystkich dzieci rozpoczną się w jednym terminie - od 4 do 17 stycznia. Według sondażu United Surveys dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej", ponad połowa pytanych Polaków źle ocenia tę decyzję rządu.

Premier dostanie list w sprawie ferii
02.12.2020 09:43 Wysłali pilny list do premiera Morawieckiego. Sytuacja jest dramatyczna, branża turystyczna apeluje

Z tego artykułu dowiesz się:O co apelują autorzy listuJakie mogą być konsekwencje drastycznych restrykcji w okresie feriiKto jeszcze prosi o pomoc dla branży turystycznejPremier jakiś czas temu ogłosił, że w czasie przyszłorocznych ferii dla turystów zamknięte będą hotele. Zaapelował też o pozostanie w domach. To tragedia dla branży turystycznej, która apeluje o zmiany. Włączył się do tego portal Noclegowo.pl, który ocenia, że takie decyzje jedynie zwiększą ruch międzynarodowy. Redaktorzy wystosowali specjalny list do Mateusza Morawieckiego.

Andrzej Duda na nartach
01.12.2020 10:30 Nagły telefon Andrzeja Dudy. Chodzi o ferie i stoki, stracił cierpliwość, dobitne i jasne słowa

Z tego artykułu dowiesz się: O co zaapelował Andrzej DudaZ jakimi problemami zmagają się branża turystyczna i samorządyCzy będą kary za nieprzestrzeganie restrykcjiFerie kojarzą się wielu Polakom z wyjazdem na narty. W nadchodzącym roku wyjazdy nie będą możliwe z powodu zamkniętych hoteli. Zagrożone były także stoki narciarskie, ale Andrzej Duda powiedział stanowcze "nie". Poinformował o tym wicepremier.