Turysci.pl
Fot. flickr.com/ Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland/ CC BY-ND 2.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/

fot. Flickr/ Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland/ CC BY-ND 2.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/

Gdzie Polacy wyjeżdżają na ferie zimowe? Królują górskie kurorty

2 Lutego 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Zakopane niezmiennie króluje wśród topowych kierunków na ferie zimowe 2022 - wynika z danych portalu Nocowanie.pl. Zainteresowanie wypoczynkiem w tym miejscu jest bardzo duże, jednak Polacy szukają wypoczynku również w innych górskich kurortach.

Ferie zimowe po roku powróciły do dawnego porządku i odbywają się w czterech terminach w zależności od województwa. Turyści mają więc do dyspozycji dłuższy okres wyjazdowy. Portal Nocowanie.pl sprawdził, gdzie najchętniej wyjeżdżają Polacy.

Najpopularniejsze kierunki na ferie zimowe

Turyści na zimowy wypoczynek najchętniej wybierają narciarskie kurorty. Dlatego jeżeli ktoś odłożył szukanie noclegu na ostatnią chwilę, obecnie może mieć problem ze znalezieniem odpowiadającej mu oferty.

Według informacji przekazanej przez portal Nocowanie.pl najchętniej wybieranym miejscem na ferie jest Zakopane. Nie jest to żadne zdziwienie, bo miasto bije rekordy popularności o każdej porze roku – Polacy chętnie spędzają tu zarówno wiosenne długie weekendy, wakacje, jak i zimowe wyjazdy. Właśnie tam trafiło ponad 20% wszystkich zapytań o wolne noclegi na czas ferii zimowych.

Na kolejnych miejscach uplasowały Karpacz oraz Białka Tatrzańska, czyli inne narciarskie kurorty, które są dobrze przygotowane i dostosowane do potrzeb osób o zróżnicowanych umiejętnościach.

Są to miejsca, gdzie również można dobrze zorganizować czas poza stokiem - Białka Tatrzańska słynie bowiem z basenów termalnych, natomiast Karpacz oferuje wiele interesujących miejsc do zwiedzania.

Na dalszych miejscach uplasowały się: Szklarska Poręba, Szczyrk, Krynica-Zdrój, Wisła, Bukowina Tatrzańska, Kościelisko oraz Duszniki-Zdrój z Zieleńcem, który jest dzielnicą tego uzdrowiskowego miasta.

33-ferie-zimowe-2022-w-gorach

fot. Nocowanie.pl

Ceny noclegów na ferie zimowe 2022

Według danych portalu Nocowanie, średnie ceny noclegów w tych najbardziej rozchwytywanych lokalizacjach zaczynają się od ok. 64 zł os. / noc. (Zakopane i Krynica-Zdrój). Więcej należy zapłacić za nocleg w Karpaczu (68 zł) oraz Szczyrku (73 zł). Najwyższe średnie ceny znajdziemy jednak w Zieleńcu - 116 zł.

Warto podkreślić, że ceny noclegów zależą od wielu czynników, między innymi od terminu. Podczas ferii zimowych będą one wyższe, ponieważ to dla obiektów położonych w górach jeden z bardziej intensywnych momentów w roku.

Oprócz tego na ostateczny koszt wpływa też lokalizacja - zimą poszukiwane są zwłaszcza noclegi blisko stoku, przez co ich ceny bywają wyższe. Ważna jest również kategoria obiektu noclegowego i jego standard, a także oferowane udogodnienia.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Nocowanie

Tagi:

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

materiały reklamowe

Polska

7 sposobów na letni relaks w Wysokich Tatrach

Czytaj więcej >

Polska

Najgorsze zachowania turystów na wakacjach. Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów

Czytaj więcej >

Polska

Turysta pokazał bilet na Kasprowy Wierch z 1995 roku. Różnicę w cenie widać gołym okiem

Czytaj więcej >

Polska

Na termometrach ponad 30 stopni. IMGW ostrzega przed upałami i burzami

Czytaj więcej >

Polska

Oferty nieistniejących noclegów w natarciu. Przestrzegamy, jak nie dać się oszukać

Czytaj więcej >

Polska

Potworny upał, a miejscami burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne

Czytaj więcej >