Turysci.pl
dziecko śnieg

fot. Brendan Beale/unsplash.com

Ferie 2022. Jakie obostrzenia obowiązują w Europie?

1 Marca 2022

Autor tekstu:

Martyna Kucharczyk

Udostępnij:

Podróżując po Europie, możemy spotkać się z licznymi obostrzenia. Każdy kraj ma swoje własne zasady dotyczące bezpieczeństwa w czasie pandemii koronawirusa. Warto się z nimi zapoznać szczególnie przed wyjazdem na ferie zimowe. Niewiedza może nas dużo kosztować.

Przed każdą podróżą warto sprawdzić, jakie reguły panują w kraju, do którego zmierzamy. W ten sposób możemy oszczędzić sobie przykrych niespodzianek. Zdradzamy, jakie zasady przyjęto w największych europejskich państwach.

Ferie 2022 - obostrzenia w całej Europie

Ferie zimowe 2022 wystartowały już w części województw. Uczniowie razem z rodzicami wybrali się za granicę na długo wyczekiwany wypoczynek. Jednak w niektórych krajach reguły są znacznie bardziej skomplikowane niż w Polsce.

Włochy to jeden z krajów, który najmocniej ucierpiał na początku pandemii. Ze względu na to tamtejszy rząd bardzo poważnie traktuje koronawirusa. Obecnie bez wzmocnionego certyfikatu covidowego nie można korzystać z transportu publicznego, chodzić do restauracji, barów czy nocować w hotelach. Sam wjazd do kraju również jest utrudniony. Osoba nieposiadająca certyfikatu szczepienia lub dowodu ozdrowienia jest wysyłana na 5-dniową kwarantannę. Podobna sytuacja panuje w Hiszpanii. Wjeżdżając do tego kraju, konieczny jest dowód szczepienie, ozdrowienia lub negatywny test na COVID-19. W wybranych częściach kraju bez certyfikatu covidowego nie można wchodzić do restauracji, pubów itp.

Blok

Polska: Niebywałe zjawisko na niebie w środku nocy. Zdjęcia robią wrażenie

CZYTAJ DALEJ

Ferie zimowe za granicą

Surowe zasady przyjęli również nasi najbliżsi sąsiedzi. Każda osoba wjeżdżająca do Niemiec bez ważnego szczepienia lub dowodu ozdrowienia musi przejść 10-dniową kwarantannę. Ponadto panują tam trzy reżimy sanitarne, które ograniczają dostęp do restauracji, hoteli i innych publicznych miejsc bez certyfikatu covidowego. Szczegółowe zasady reżimu są określane przez landy.

Musimy uważać również jadąc na Słowację. Na granicy potrzebny jest certyfikat zaszczepienia, dowód wyleczenia lub negatywny wynik testu. W tym kraju również panują reżimy ograniczające wstęp do miejsc publicznych. Tak samo w Czechach. Tam tylko ozdrowieńcy i zaszczepieni wejdą do hoteli, teatrów, zakładów fryzjerskich, restauracji i barów oraz na część imprez kulturalnych.

Reklama

Złote Dni Travelist - trwa ekskluzywna WYPRZEDAŻ hoteli. Promocje do -65%! Sprawdź >>

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: podroze.radiozet.pl

Martyna KucharczykAutor

Redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >