ferie będzie zmianaFot. wikimedia.org/Adrian Grycuk/CC BY-SA 3.0 PL/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en

Będzie zmiana na Święta i ferie w przemieszczaniu się po Polsce. Mamy potwierdzenie, ważna wiadomość dla planujących wyjazdy

Święta i ferie zostaną objęte specjalną zmianą w przemieszczaniu się. Po skontaktowaniu się z przewoźnikiem FlixBus otrzymaliśmy potwierdzenie w tej sprawie. Europejski przewoźnik odmraża połączenia w okresie świąteczno-noworocznym. Większość z nich będzie kursować także w czasie styczniowej przerwy zimowej. Oferta zawiera łącznie ponad 30 linii.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • kiedy wyruszą pierwsze autobusy z zimowej siatki
  • jakie kierunki zostaną przywrócone na najbliższe tygodnie
  • jakie środki ostrożności stosuje przewoźnik

Zarówno zbliżające się Święta Bożego Narodzenia, jak i ferie zimowe to czas, w którym Polacy odbywają wiele podróży. Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy planowali wyjazdy. Po skontaktowaniu się z przedstawicielem FlixBusa dowiedzieliśmy się, że przewoźnik zamierza odmrozić siatkę połączeń. Pierwsze kursy odbędą się już 17 grudnia.

Czekając na święta i ferie zimowe, wielu podróżnych mogło zacząć się powoli martwić. W końcu nie każdy ma samochód, a zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami w pociągach i autobusach może być zajętych maksymalnie 50 procent miejsc. Natomiast okres świąteczno-noworoczny to czas, w którym przemieszczać się chce wielu Polaków. Jedni wybierają się na wczasy i urlopy, by spędzić ten czas w przepięknym miejscu, inni natomiast odwiedzają bliskich i wracają w rodzinne strony. By umożliwić bezpieczną podróż, FlixBus odmraża ponad 30 linii.

Odmrażanie siatki połączeń na święta i ferie zimowe

Przedstawiciel europejskiego przewoźnika FilxBus, przekazał nam szczegółowe informacje o tym, jak będzie wyglądała siatka połączeń na święta i ferie. Mamy wiele dobrych wiadomości dla wszystkich, którzy planowali podróże w okresie świąteczno-noworocznym. Wznowione zostają zarówno krajowe, jak i międzynarodowe kursy, co może szczególnie cieszyć.

Spieszę poinformować, że na okres świąteczno-noworoczny FlixBus odmraża połączenia na kluczowych korytarzach krajowych i międzynarodowych, aby umożliwić pasażerom bezpieczną podróż w tym czasie. Pierwsze autobusy w ramach zimowej siatki wyruszą na drogi 17 grudnia 2020 roku. Łącznie w ofercie znajduje się ponad 30 linii – przekazała nam Martyna Madejek z FlixBusa.

Okazuje się, że tymi zmianami będzie można cieszyć się także w ferie, ponieważ zgodnie z informacjami przekazanymi przez Martynę Madejek, niektóre połączenia będą kursowały także w styczniu – część z nich nawet do końca miesiąca. Niestety później ograniczenia zostaną przywrócone.

Większość połączeń będzie kursować do 11 lub 31 stycznia, czyli również w okresie ferii zimowych. Po tym czasie oferta FlixBus ponownie zostanie ograniczona, aż do momentu zniesienia części obostrzeń dotyczących transportu publicznego – dodała Martyna Madejek.

Czas pandemii spowodował znaczne pogłębienie problemu wykluczenia transportowego w Polsce, co w okresie świąt może być szczególnie dotkliwe. Z myślą o tych, którzy planują podróż w rodzinne strony na okres świąteczno-noworoczny, postanowiliśmy odmrozić część naszej siatki. Wierzymy, że przy odpowiedzialnym stosowaniu się do obowiązujących zasad, wszyscy pasażerowie będą mogli bezpiecznie podróżować do swoich najbliższych – czytamy w komunikacie prasowym Michała Lemana, dyrektora zarządzający FluxBusa w Polsce, na Ukrainie i w krajach bałtyckich.

Wśród krajowych kierunków, które zostaną przywrócone w okresie świąteczno-noworocznym, znajdziemy między innymi Szczecin, Legnicę, Rzeszów, Zakopane, Katowice, Toruń oraz Poznań. Natomiast wśród zagranicznych kierunków są między innymi Berlin, Hamburg, Monachium, Praga, Bruksela, Paryż, Amsterdam i Kijów. Zgodnie z informacją prasową, bilety na przywrócone kursy są ją dostępne w systemie sprzedaży.

Bezpieczne podróżowanie w święta i ferie zimowe

By podróżowanie w święta i ferie zimowe było bezpieczne, w informacji prasowej FlixBus przypomniał o obowiązujących podczas trasy procedurach. Wśród nich wymieniono obowiązek zasłaniania ust i nosa, bezdotykową kontrolę biletów i dokumentów, obowiązek dezynfekcji rąk, wejście na pokład wyłącznie środkowymi drzwiami, zachowywanie 1,5-metrowych odstępów podczas załadunku i pobierania bagaży.

Ograniczenia dotyczące transportu publicznego mogą znacznie utrudnić przemieszczanie się w okresie świąteczno-zimowym. Warto też przypomnieć, że wraz z wejściem w życie ustawy antycovidowej pojawił się nowy przepis dotyczący maseczek.

Dodatkowe obostrzenia i czas ferii wywołują coraz wyraźniejsze niezadowolenie Polaków. Dotyczy to zarówno turystów, jak i przedstawicieli branży. Większość źle ocenia decyzję rządu w sprawie przerwy zimowej, co potwierdza sondaż. Więcej na ten temat pisaliśmy w naszym artykule.

Źródło: materiały prasowe/FlixBus

Następny artykuł