Turysci.pl
Mężczyzna przed komputerem

fot. Pro2sound, canva.com

W jakich krajach Polacy planują spędzić ferie? Jeden kierunek jest szczególnym zaskoczeniem

4 Lutego 2022

Autor tekstu:

Martyna Kucharczyk

Udostępnij:

Wiemy, gdzie Polacy najchętniej wyjeżdżają na narty. Google Polska przeanalizowało najczęściej wyszukiwane hasła w związku z trwającymi feriami zimowymi. Na szczycie listy znalazły się Zakopane i Włochy. Jednak dużym zaskoczeniem okazała się Gruzja. W tym roku jej popularność wzrosła o 189 proc.

Hasło "narty Gruzja" w okresie listopad 2021-styczeń 2022 było zaskakująco popularne. W porównaniu do ubiegłego roku częstotliwość jego wyszukiwania wzrosła o prawie 200 proc. Zwiększyła się także liczba wypatrywanych biletów lotniczych w tym kierunku.

Najpopularniejsze kierunki ferii zimowych

Google Polska przygotowało analizę trendów w wyszukiwarce pod kątem wypoczynku zimowego. Okazało się, że wśród polskich kurortów klasycznie króluje Zakopane. Tuż za nim znalazły się: Karpacz, Białka Tatrzańska, Krynica-Zdrój, Wisła, Zieleniec, Czarna Góra i Tylicz.

Najpopularniejsze kierunki zagraniczne też nie stanowią wielkiego zaskoczenia. 41 proc. internautów szukało kurortów narciarskich we Włoszech. Kolejna na liście znalazła się Austria z zainteresowaniem wynoszącym 29 proc. Trzecie miejsce w rankingu zdobyła Francja. Szukało jej 13 proc. internautów.

pogoda

Planujesz wyjazd na ferie? Warunki na drogach mogą pokrzyżować plany

CZYTAJ DALEJ

Gruzja nowym kierunkiem ferii zimowych?

- Wyszukiwania zimowych destynacji w analizowanym okresie spadły o siedem procent w porównaniu z tym samym okresem przed pandemią z 2019 roku — przekazał Antoni Andruszkiewicz z Google Polska.

Przedstawiciel Google wytłumaczył jednak, że dane pochodzą z okresu listopad 2021-styczeń 2022, który nie jest jeszcze szczytem sezonu narciarskiego. Wszystko wciąż może ulec zmianie. Póki co gigantycznym zaskoczeniem okazała się Gruzja. Popularność hasła "narty Gruzja" wzrosła o 189 proc. w porównaniu z zeszłym rokiem.

- Wzrost zainteresowania Gruzją jako kierunkiem narciarskim ma również swoje odzwierciedlenie w wyszukiwaniu lotów do tego kraju. W analizowanym okresie wyszukiwania biletów do tej destynacji wzrosły o 194 proc. rok do roku, a najpopularniejszym lotniskiem było Tbilisi — tłumaczy Andruszkiewicz.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: polsatnews.pl

Martyna KucharczykAutor

Redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Nagranie z Tatr pokazuje, jak mężczyzna ześlizguje się z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Giewont na tle Księżyca. Niesamowite ujęcie

Czytaj więcej >

Polska

Rodzina spadła z Przełęczy Szpiglasowej. 11-letnie dziecko nieprzytomne

Czytaj więcej >

Polska

IMGW wydaje ostrzeżenia przez silnymi burzami z gradem i porywistym wiatrem

Czytaj więcej >

Polska

Mysłakowice - Klimat Tyrolu u podnóża Karkonoszy

Czytaj więcej >

Polska

Alarm bombowy na pokładzie linii LOT. Samolot zawrócił do Warszawy

Czytaj więcej >