Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > W jakich krajach Polacy planują spędzić ferie? Jeden kierunek jest szczególnym zaskoczeniem
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 23.01.2022 01:00

W jakich krajach Polacy planują spędzić ferie? Jeden kierunek jest szczególnym zaskoczeniem

Mężczyzna przed komputerem
fot. Pro2sound, canva.com

Wiemy, gdzie Polacy najchętniej wyjeżdżają na narty. Google Polska przeanalizowało najczęściej wyszukiwane hasła w związku z trwającymi feriami zimowymi. Na szczycie listy znalazły się Zakopane i Włochy. Jednak dużym zaskoczeniem okazała się Gruzja. W tym roku jej popularność wzrosła o 189 proc.

Hasło "narty Gruzja" w okresie listopad 2021-styczeń 2022 było zaskakująco popularne. W porównaniu do ubiegłego roku częstotliwość jego wyszukiwania wzrosła o prawie 200 proc. Zwiększyła się także liczba wypatrywanych biletów lotniczych w tym kierunku.

Najpopularniejsze kierunki ferii zimowych

Google Polska przygotowało analizę trendów w wyszukiwarce pod kątem wypoczynku zimowego. Okazało się, że wśród polskich kurortów klasycznie króluje Zakopane. Tuż za nim znalazły się: Karpacz, Białka Tatrzańska, Krynica-Zdrój, Wisła, Zieleniec, Czarna Góra i Tylicz.

Najpopularniejsze kierunki zagraniczne też nie stanowią wielkiego zaskoczenia. 41 proc. internautów szukało kurortów narciarskich we Włoszech. Kolejna na liście znalazła się Austria z zainteresowaniem wynoszącym 29 proc. Trzecie miejsce w rankingu zdobyła Francja. Szukało jej 13 proc. internautów.

Gruzja nowym kierunkiem ferii zimowych?

- Wyszukiwania zimowych destynacji w analizowanym okresie spadły o siedem procent w porównaniu z tym samym okresem przed pandemią z 2019 roku — przekazał Antoni Andruszkiewicz z Google Polska.

Przedstawiciel Google wytłumaczył jednak, że dane pochodzą z okresu listopad 2021-styczeń 2022, który nie jest jeszcze szczytem sezonu narciarskiego. Wszystko wciąż może ulec zmianie. Póki co gigantycznym zaskoczeniem okazała się Gruzja. Popularność hasła "narty Gruzja" wzrosła o 189 proc. w porównaniu z zeszłym rokiem.

- Wzrost zainteresowania Gruzją jako kierunkiem narciarskim ma również swoje odzwierciedlenie w wyszukiwaniu lotów do tego kraju. W analizowanym okresie wyszukiwania biletów do tej destynacji wzrosły o 194 proc. rok do roku, a najpopularniejszym lotniskiem było Tbilisi — tłumaczy Andruszkiewicz.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: polsatnews.pl

Tagi: Ferie Gruzja