Turysci.pl
Kolejka na Kasprowy Wierch

fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Fatalna pogoda na Kasprowym Wierchu. "Turbulencje jak w samolocie"

24 Lutego 2022

Autor tekstu:

Martyna Kucharczyk

Udostępnij:

Ferie zimowe ruszyły pełną parą. Uczniowie z wybranych województw zdążyli już wyjechać na długo wyczekiwany wypoczynek. Niestety, zmienne warunki atmosferyczne w górach mogą zrujnować ich podróż. Sam wjazd na Kasprowy Wierch jest niesamowicie utrudniony.

Ze względu na niskie temperatury i silny wiatr kolejki w górach są co jakiś czas odłączane. Gdy jednak uda się już z nich skorzystać, krajobraz nie jest tak magiczny, jakby się tego można było spodziewać. Wiatr huśta kolejki, a gęsty śnieg ogranicza widoczność.

Tragiczne warunki na Kasprowym Wierchu

Natalia Gomułka dla portalu podroze.onet.pl postanowiła zrelacjonować swój zimowy wyjazd w góry. Reporterka przyznała, że nie takiej wycieczki się spodziewała. W Zakopanem było prawie pusto, temperatura spadała do -7 stopni Celsjusza, a dostęp do najpopularniejszych atrakcji był niesamowicie utrudniony.

Wjazd na Kasprowy Wierch okazał się dla dziennikarki ogromnym wyzwaniem. Fatalna pogoda sprawiła, że kolejki były co chwila nieczynne. W piątek przed godziną 14 nie dało się już skorzystać z Gąsienicowej i Goryczkowej. Na szczęście kolejka na Kasprowy Wierch była jeszcze otwarta. Mimo to wjazd na górę nie był taki prosty.

Śnieg na Saharze

Śnieg na Saharze. Zjawisko występuje coraz częściej, naukowcy alarmują

CZYTAJ DALEJ

Wjazd na Kasprowy Wierch

Reporterka, przebywając w Kuźnicy, zdziwiła się, że jest jednym z nielicznych turystów. Wjeżdżając na Kasprowy Wierch, towarzyszyło jej zaledwie kilka osób. Każda z nich miała na twarzy obowiązkową maseczkę. Chociaż brak tłumów brzmi kusząco, to wjazd na Kasprowy Wierch wcale nie był taki przyjemny. Gęsty śnieg zasłaniał bajeczny widok gór. Ponadto porywisty wiatr huśtał kolejkę.

— Jak turbulencje — komentowali turyści.

Osoby, które dotarły na szczyt góry, spotkały się z rozczarowaniem. Temperatura na zewnątrz wynosiła -17 stopni Celsjusza. Sama reportera zrezygnowała ze spaceru po zaledwie dwóch minutach.

— Wprawdzie podejrzewaliśmy, jakich warunków się spodziewać, ale bardzo chcieliśmy wyjechać. Nie kryjemy jednak rozczarowania — mówili rozczarowani turyści.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: podroze.onet.pl

Martyna KucharczykAutor

Redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >