Turysci.pl > Kasprowy Wierch

Kasprowy Wierch

Kolejka do kolei na Kasprowy Wierch
04.05.2023 11:09 Największa atrakcja Zakopanego zamknięta. Turyści będą zawiedzeni

Tuż po majówce turystów w Zakopanem czeka bardzo niemiła niespodzianka. Już 8 maja zamknięta zostanie kolejka, którą można dotrzeć na Kasprowy Wierch. Niepocieszeni będą również narciarze.Kolejka na Kasprowy Wierch od lat jest jedną z największych atrakcji Zakopanego. Podczas majówki ogonek zainteresowanych ciągnął się na kilkaset metrów. Urlopowiczów nie zraziły nawet ceny. Jak się okazuje, z tej atrakcji będzie można korzystać tylko do niedzieli.

Bilet na kolejkę
30.06.2022 19:40 Turysta pokazał bilet na Kasprowy Wierch z 1995 roku. Różnicę w cenie widać gołym okiem

Pewien miłośnik gór pokazał, za ile wjechał na Kasprowy Wierch w 1995 roku. Zdjęcie biletu zrobiło furorę w sieci i przywołało nostalgiczne wspomnienia. "Piękne czasy, które nie wrócą" - piszą internauci. Inflacja - teraz już wszyscy o niej mówią. Na sklepowych półkach gołym okiem widać drożejące produkty, a ceny największych atrakcji turystycznych także poszybowały w górę. Porównanie cen z różnych lat daje obraz, jak bardzo.

Kolejka na Kasprowy Wierch
24.03.2022 22:24 Fatalna pogoda na Kasprowym Wierchu. "Turbulencje jak w samolocie"

Ferie zimowe ruszyły pełną parą. Uczniowie z wybranych województw zdążyli już wyjechać na długo wyczekiwany wypoczynek. Niestety, zmienne warunki atmosferyczne w górach mogą zrujnować ich podróż. Sam wjazd na Kasprowy Wierch jest niesamowicie utrudniony.Ze względu na niskie temperatury i silny wiatr kolejki w górach są co jakiś czas odłączane. Gdy jednak uda się już z nich skorzystać, krajobraz nie jest tak magiczny, jakby się tego można było spodziewać. Wiatr huśta kolejki, a gęsty śnieg ogranicza widoczność.

mountains-gb72417dee 1280
24.03.2022 22:23 Wichury w Tatrach. Kolejka na Kasprowy Wierch została zamknięta

Kolejka linowa na Kasprowy Wierch oraz wyciągi krzesełkowe w Kotle Gąsienicowymi i Kotle Goryczkowym zostały zamknięte ze względu na trudne warunki pogodowe. Wiatr w Tatrach osiąga dziś rano prędkość do 90 km/h. Na Kasprowym Wierchu porywy wiatru sięgają nawet 105 km na godz. Zw względu na silny wiatr kolejka linowa nie kursuje. Niestety prognozy nie zapowiadają poprawy pogody - poinformował Tygodnik Podhalański. Wieczorem zapowiadane są opady śniegu, które chwilami mogą być intensywne. W sumie w nocy może spaść do 15 cm śniegu, a prędkość wiatru wzrośnie do 120 km na godz. W Tatrach w dalszym ciągu obowiązuje również trzeci stopień zagrożenia lawinowego.