Turysci.pl
Śnieg na Saharze

fot. Instagram/ karim_bouchetat

Śnieg na Saharze. Zjawisko występuje coraz częściej, naukowcy alarmują

5 Lutego 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Opady śniegu na Saharze w północno-zachodniej Algierii. Temperatura spadła tam poniżej 0 st. C. Jest to bardzo rzadkie zjawisko na tym obszarze, jednak w ostatniej dekadzie dochodzi do niego coraz częściej. Naukowcy biją na alarm.

Śnieg pojawił się m.in. w miejscowościach Mekalis oraz Ain Sefra w Algierii, gdzie latem temperatura często osiąga tam i przekracza 40 st. C. Tym razem jednak termometry pokazały tam -2 st. C, co zdarza się rzadko.

Według informacji przekazanych przez BBC, iście zimowe krajobrazy na Saharze na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat zapanowały w 1979 r., a następnie w latach 2016, 2017, 2018 i 2021.

Śnieg na Saharze. Fotografie zachwycają, naukowcy biją na alarm

Zdjęcie śniegu na Saharze opublikował w swoich mediach społecznościowych fotograf Karim Bouchetata. Na jego profilu zobaczyć można zdjęcia zarówno z zeszłorocznego ataku zimy na Saharze, jak i z ostatnich śnieżyc.

Zdjęcia robią naprawdę duże wrażenie - widoczne są na nich niesamowite wzory i kompozycje, jakie pokrywa śnieżna uformowała na pustyni wraz ze złotym piaskiem pustyni.

Śnieg na Saharze pada rzadko, jednak tegoroczne opady są piątymi na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. W ostatnim czasie klimatolodzy obserwują regularne napływy wyjątkowo mroźnego powietrza zimą do północnej Afryki.

Zmiany klimatyczne sprawiają, że śnieg na pustyni pada coraz częściej i niejednokrotnie jest go dużo. W zeszłym roku doszło do intensywnych opadów śniegu, po których pojawiło się mnóstwo zdjęć.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Onet

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Kilka milionów turystów nie pojawi się tam na wakacjach. Ogromne straty państw unijnych

Czytaj więcej >

Świat

Popularne atrakcje, które rozczarowują turystów. Wśród nich Mur Chiński i Disneyland

Czytaj więcej >

Świat

Przerażające nagranie tornada w Kansas. Mężczyzna uciekł w ostatniej chwili

Czytaj więcej >

Świat

Kuba. Wybuch w 5-gwiazdkowym hotelu. Wielu zabitych, w tym kobieta w ciąży

Czytaj więcej >

Świat

Myśliwy turysta zabił jednego z największych słoni afrykańskich. Wszystko dla trofeum

Czytaj więcej >

Świat

Przez rok mieszkali z dziećmi pod namiotem. Nie mieli na rachunki

Czytaj więcej >