Turysci.pl

fot. Instagram/ karim_bouchetat

Śnieg na Saharze. Zjawisko występuje coraz częściej, naukowcy alarmują

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Opady śniegu na Saharze w północno-zachodniej Algierii. Temperatura spadła tam poniżej 0 st. C. Jest to bardzo rzadkie zjawisko na tym obszarze, jednak w ostatniej dekadzie dochodzi do niego coraz częściej. Naukowcy biją na alarm.

Śnieg pojawił się m.in. w miejscowościach Mekalis oraz Ain Sefra w Algierii, gdzie latem temperatura często osiąga tam i przekracza 40 st. C. Tym razem jednak termometry pokazały tam -2 st. C, co zdarza się rzadko.

Według informacji przekazanych przez BBC, iście zimowe krajobrazy na Saharze na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat zapanowały w 1979 r., a następnie w latach 2016, 2017, 2018 i 2021.

Śnieg na Saharze. Fotografie zachwycają, naukowcy biją na alarm

Zdjęcie śniegu na Saharze opublikował w swoich mediach społecznościowych fotograf Karim Bouchetata. Na jego profilu zobaczyć można zdjęcia zarówno z zeszłorocznego ataku zimy na Saharze, jak i z ostatnich śnieżyc.

Zdjęcia robią naprawdę duże wrażenie - widoczne są na nich niesamowite wzory i kompozycje, jakie pokrywa śnieżna uformowała na pustyni wraz ze złotym piaskiem pustyni.

Śnieg na Saharze pada rzadko, jednak tegoroczne opady są piątymi na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. W ostatnim czasie klimatolodzy obserwują regularne napływy wyjątkowo mroźnego powietrza zimą do północnej Afryki.

Zmiany klimatyczne sprawiają, że śnieg na pustyni pada coraz częściej i niejednokrotnie jest go dużo. W zeszłym roku doszło do intensywnych opadów śniegu, po których pojawiło się mnóstwo zdjęć.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Onet

Tagi:

Podobne artykuły

Świat

To najszczęśliwsze kraje. Niewiarygodne, jakie miejsce tym razem zajęła Polska
Czytaj więcej >

Świat

Koniec z małymi buteleczkami i wyjmowaniem telefonu na taśmę. Brytyjskie lotnisko wprowadza rewolucję
Czytaj więcej >

Świat

Lecieli w podróż poślubną. Film z samolotu podbił internet. Jedni się śmieją, drudzy oburzają
Czytaj więcej >

Świat

Przerażający widok i okropny zapach. W australijskiej rzece martwe zwierzęta zakorkowały przepływ
Czytaj więcej >

Świat

Złe wieści dla turystów. Znana na całym świecie atrakcja pozostaje zamknięta na wakacje
Czytaj więcej >

Świat

Najgorsze atrakcje turystyczne na świecie. Według turystów to tylko strata czasu i pieniędzy
Czytaj więcej >
Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]