Z tego artykułu dowiesz się:o świetlistych słupach w Rosjijak powstaje niezwykłe zjawiskogdzie zobaczyć zdjęciaZdjęcia z Tiumenia szybko obiegły media społecznościowe. Internauci są zachwyceni świetlistymi słupami, które pojawiły się w mieście nocą. Mimo tego, że powstały zupełnie naturalnie, wiele osób było przekonanych, że to sygnały od przybyszy z innej planety.
Z tego artykułu dowiesz się:o osiedlu duchówjaka była historia miastaco można zobaczyć w Al-UlaOdkrycie Al-Ula nie nastąpiło nagle, jak w przypadku wielu starożytnych miast. Duży ośrodek był zamieszkiwany do lat 80. XX wieku, więc pojawia się na aktualnych mapach. Jego historia zaczęła się w VI wieku p.n.e. i trwała nieprzerwanie aż "naszych czasów". Co przyczyniło się do upadku i zyskania przydomku "osiedle duchów'?Wiele wyjaśniają zdjęcia Al-Suhaimiego, który za pomocą drona pokazał zabudowania miasta. Trzeba przyznać, że niewiele różnią się od innych miast na pustyni, a szczegółem, które je wyróżnia, jest brak życia. Budynki sprawiają wrażenie opuszczonych nagle, jakby mieszkańcy po prostu wyszli na wycieczkę i nigdy nie wrócili.
Z tego artykułu dowiesz się:gdzie doszło do tragediiw jaki sposób zginęli studencidlaczego postanowiono umorzyć śledztwoGóry to miejsce piękne, ale i niebezpieczne. Wielokrotnie wydarzyły się tam tajemnicze historie. Jedną z nich jest zabójstwo, którego do tej pory nie udało się wyjaśnić. Znaleziono ciała dwojga młodych ludzi. Co właściwie się stało?
Z tego artykułu dowiesz się:o jednej z najciekawszych legend Tatro maszynie latającej sprzed wiekówskąd wziął się mnich nad Morskim OkiemJedna z najciekawszych legend Tatr opowiada o bracie zakonnym, któremu marzyło się latanie. Mieszkał w Czerwonym Klasztorze na słowackim Spiszu i uprawiał zioła. Był znanym lekarzem, aptekarzem, a także cyrulikiem. Rola uzdrowiciela nie wystarczała jednak Cyprianowi, dlatego postanowił zrealizować swoje marzenie. Chciał latać niczym ptak, więc skonstruował maszynę, która miała mu to umożliwić. Po wielu latach udało mu się osiągnąć cel i na dziedzińcu stanęła konstrukcja z drewna cisowego i płóciennych skrzydeł nasączonych żywicą.
Z tego artykułu dowiesz się:kiedy rozpoczęła się Zima Stuleciajak relacjonowano tamtejsze wydarzeniagdzie wprowadzono stan klęski żywiołowejPRL wielu osobom kojarzy się nie tylko z popularnym „maluchem” oraz konserwami, ale także Zimą Stulecia, która sparaliżowała znaczną część Polski. W oczekiwaniu na tegoroczne mrozy przypominamy, jak okres ten wyglądał w latach 1978-1979, gdy w wielu województwach ogłoszono stan klęski żywiołowej z powodu między innymi obfitych opadów śniegu.Chociaż wielu Polaków myśląc o PRL, wspomina rodzinne podróże pociągami z torbami pełnymi konserw, to podczas Zimy Stulecia było to niemal niemożliwe. Mróz doprowadzał do pękania szyn kolejowych, a pracownicy musieli wykopywać w śniegu specjalne tunele, by umożliwić przejazdy autobusom. Ten trudny okres rozpoczął się w nocy z 29 na 30 grudnia 1978 roku.
Z tego artykułu dowiesz się:kiedy nowy projekt wpłynął do sejmukiedy wprowadzony ma zostać nowy bon turystycznyjakie imprezy obejmuje nowy projekt przesłany do sejmuPo proponowanych poprawkach bon turystyczny będzie obejmował imprezy trwające krócej niż jedną dobę, organizowane przez organy pożytku publicznego lub organizatorów turystyki. Dzięki temu rodzice będą mogli płacić za półkolonie czy wizyty w muzeach rządowymi świadczeniami. Nowy projekt wpłynął do sejmu w środę 9 grudnia, jak informuje portal Onet.pl.Obecnie bon turystyczny nie obejmuje imprez turystycznych, które trwają krócej niż 24 godziny oraz nie oferują noclegu. Tego typu wydarzenia nie są objęte ustawą o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych. Nowy projekt, który został już przesłany do sejmu, ma zostać wprowadzony jeszcze przed feriami, jak donosi Onet.pl.
Z tego artykułu dowiesz się:kto zajął się przeprowadzeniem badaniaw jaki sposób zostało wykonanejakie wnioski pojawiły się po analizieOgraniczenia w podróżowaniu sprawiły wiele trudności w tym roku. Było to także uderzenie w branżę turystyczną, która musi zmagać się z kryzysem. Pojawia się więc pytanie - czy obostrzenia są nieuniknione w celu zapewnienia bezpiecznej podróży? Sprawdzili to specjaliści.
Z tego artykułu dowiesz się:w jakich okolicznościach doszło do odkrycia w rezerwacie przyrody Moczydłoco wiadomo o nieznanej dotąd jaskinijak długo potrwają prace w rezerwacieNiecodzienne odkrycie, o którym poinformował na swoim Facebooku wójt gminy Piekoszów, zaskoczyło mieszkańców Jaworzni. Korzystając z mediów społecznościowych, Zbigniew Piątek przyznał, że podczas prac na terenie rezerwatu przyrody Moczydło natrafiono na wejście do jaskini. Chociaż jeszcze niewiele o niej wiadomo, wzbudza ogromne zainteresowanie.Odkrycie miało miejsce dzisiaj, tj. 8 grudnia, zgodnie z informacjami przekazanymi przez serwis Onet.pl. Z komunikatu opublikowanego przez Zbigniewa Piątka wynika, że na tajemniczą dziurę w ziemi natrafił wykonawca prac związanych z budową ścieżek dydaktycznych w tym regionie. Możliwe, że Moczydło wzbogaci się o kolejną atrakcję turystyczną, jak sugerują media.
Z tego artykułu dowiesz się:kiedy przypadają dni wolnegow jakie dni wziąć wolne, aby wydłużyć czas wolnegogdzie pojechać na urlop w 2021 rokuWiele osób czeka na nowy rok. 2020 był niezwykle skomplikowany i z pewnością zapamiętamy go na resztę życia. To także ciężki rok dla branży turystycznej oraz dla samych turystów. W przyszłym ma być jednak lepiej. Jak przygotować się na nadchodzące wyjazdy?
Z tego artykułu dowiesz się:dlaczego na lotnisku zdecydowano się wprowadzić nowy systemw jakiej sytuacji można korzystać z "przycisku paniki"kto może korzystać z przyciskuLotnisko w Lizbonie zostało wyposażone w nowy system, który ma pomagać pasażerom, wobec których funkcjonariusze portugalskiego Urzędu ds. Cudzoziemców i Granic (SEF) będą dopuszczali się nadużyć. „Przycisk paniki” został wprowadzony po tym, jak w tragicznych okolicznościach zmarł jeden z turystów. O szczegółach informuje serwis Radio Zet.Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Radio Zet, które powołuje się na lizbońską gazetę, lotnisko w stolicy Portugalii będzie teraz pod szczególnym nadzorem. „Przycisk paniki” ma służyć jako dodatkowy mechanizm bezpieczeństwa. Postanowiono wprowadzić większą pomoc dla pasażerów po tym, jak po zatrzymaniu zabity został ukraiński turysta.
Z tego artykułu dowiesz się:o piramidach w Ustroniuo historii ośrodka sanatoryjno-wypoczynkowegojak dziś wygląda słynna "Maciejka"PRL, czyli Polska Rzeczpospolita Ludowa to oficjalna nazwa naszego państwa w latach 1952–1989. To specyficzny okres, w którym wszystko miało być wspólne i sprawiedliwe, a podstawą społeczeństwa byli robotnicy. To właśnie dla przeciętnego Kowalskiego postawały ośrodki wczasowe, do których mógł jechać w czasie urlopu przy wsparciu zakładu pracy.
Magurski Park Narodowy to pełen uroków obiekt położony w województwie podkarpackim. W zasadzie rozciąga się na granicy między Podkarpaciem a Małopolską. Chociaż nadal jest dość nieoczywistym kierunkiem podróży z uwagi na ogromną popularność Tatrzańskiego Parku Narodowego, to jest to jeden z najbardziej interesujących parków w Polsce.Magurski Park Narodowy znajduje się w samym sercu Beskidu Niskiego. Na jego terenie znajdują się między innymi górne dorzecze Wisłoki oraz pasmo Magury Wątkowskiej. Z uwagi na chronione obszary, które znajdują się w polskich Karpatach Zachodnich oraz Karpatach Wschodnich, park ten pełni bardzo ważną rolę ekologiczną.
Wulkan Bromo to jedna z atrakcji, które sprawiają, że Indonezja staje się coraz popularniejszym kierunkiem obieranym wśród podróżników. Chociaż w okolicy można podróżować jeepem, to największe emocje budzi wspinaczka na szczyt. Tam wytrwali wczasowicze nagradzani są bajecznym widokiem. Taka wyprawa wiąże się jednak z pewnym ryzykiem. Mieliście kiedyś okazję zobaczyć ten wulkan?Indonezja to wspaniała kraina, która oferuje wiele atrakcji turystycznych. Wśród nich dużą popularnością cieszą między innymi wulkany. Bromo to góra wulkaniczna o wysokości 2329 metrów n.p.m., która znajduje się na Jawie – we wschodniej części Indonezji. Pasmo, na którym leży wulkan, liczy około 820 000 lat. Podróżnicy wspinają się na szczyt nie tylko po to, by zobaczyć krater o średnicy około 700 metrów, ale doświadczyć przepięknego wschodu słońca.
Z tego artykułu dowiesz się:gdzie pojawiły się tajemnicze monolityjaka grupa może odpowiadać za ich powstaniejak wyglądają obiektyZdjęcie opublikowane w mediach społecznościowych ponownie zwróciło uwagę internautów z całego świata na tajemnicze monolity. Mnóstwo osób zadawało sobie pytania – jak i kiedy powstały te fascynujące obiekty? Fotografie, które zamieścili twórcy z „The Most Famous Artists” mogą okazać się rozwiązaniem zagadki. O szczegółach informuje portal Onet.pl.W mediach pojawiło się kolejne zdjęcie w sprawie zagadkowych monolitów, które znaleziono w różnych miejscach na świecie. Jeden z tych tajemniczych obiektów stanął w Parku Narodowym w Utah pod koniec listopada. Konstrukcja została zabezpieczona przez funkcjonariuszy z Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego w Utah. Zaraz po tym wielkie emocje pojawiły się nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale także w Europie.
Z tego artykułu dowiesz się:dla kogo przeprowadzono ankietęjakie są wyniki ankietyjak wyniki skomentował rzecznik rządu Piotr MullerW tym roku Boże Narodzenie nie będzie przypominało świąt z poprzednich lat. Niedawno pojawiły się oficjalne wyniki ankiety przeprowadzonej przez United Surveys dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawniczej”. Z sondażu wynika, że większość Polaków zamierza spędzić święta w domu – w gronie najbliższych osób. O szczegółach informuje serwis RMF24.W ankiecie skupiono się na tym, jak będzie wyglądało Boże Narodzenie w związku z reżimem sanitarnym, który będzie obowiązywał aż do 27 grudnia. Polacy odpowiadali na pytania dotyczące spotkań z członkami rodziny, z którymi nie mieszkają oraz przestrzegania limitu osób przebywających w jednym gospodarstwie.
Z tego artykułu dowiesz się:czym jest "Świąteczna Gwiazda"kiedy będzie można ją zaobserwowaćco na temat zjawiska sądzą astronomowieNiebo każdej nocy wygląda nieco inaczej, co spowodowane jest ruchem ciał niebieskich. Już wkrótce będziemy świadkami, jak dwie największe planety Układu Słonecznego - Jowisz i Saturn, będą widoczne z Ziemi jako jeden punkt.
Z tego artykułu dowiesz się:jak powstało rzadkie zjawiskoco mogli zobaczyć mieszkańcy Syberiigdzie pojawiły się niesamowite zdjęciaZdjęcia zrobione na Syberii w mieście Tiumeń zyskują coraz większą popularność. To zasługa bardzo rzadkiego zjawiska, które można zaobserwować. Na pierwszy rzut okaz wygląda jak pokaz iluminacji, który przypomina filmowe efekty specjalne. To jednak sprawka natury. Niebo w tym regionie zabarwiło się na niebiesko i pomarańczowo. O szczegółach informuje serwis RMF24.Te niecodzienne zdjęcia zostały opublikowane na oficjalnym Twitterze The Moscow Times. Do rzadkiego zjawiska doszło przez odbijanie się światła od kryształków lodu, które znajdują się w powietrzu. To dzięki nim mieszkańcy syberyjskiego miasta Tiumeń mogli oglądać niebieskie i pomarańczowe barwy. Nad domami pojawiły się korowe słupy.
Z tego artykułu dowiesz się:jakiego rodzaju pojazd porzucono na plażyw jakich okolicznościach porzucono samochodówco udało się ustalić policjiOdkrycie na plaży doprowadziło do zawiadomienia policji. W sobotę 5 grudnia w Gdańsku spacerowicze znaleźli zakopany w piasku nieoznakowany samochód. Funkcjonariusze rozpoczęli już czynności, sprawdzając, czy pojazd nie jest kradziony i ustalając, kto jest jego właścicielem. O szczegółach informuje serwis "Onet.pl". undefinedTo niecodzienne odkrycie miało miejsce na gdańskiej plaży przy wejściu nr 39. Świadkowie, którzy trafili na porzucony pojazd, zawiadomili policję. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez "Onet.pl" w samochodzie nikogo nie było, a z uwagi na brak tablic rejestracyjnych nie można było szybko zidentyfikować maszyny.
Z tego artykułu dowiesz się:z jakiego powodu na lotnisku pojawił się Święty Mikołajjak w tym roku wygląda spotkanie z Mikołajemkiedy odbyła się premiera specjalnego nagraniaZgodnie z tradycją Święty Mikołaj wylądował na lotnisku w Jasionce. Chociaż wiele osób mogło mieć obawy, czy w tym roku uda się akcja w związku z pandemią koronawirusa, nagranie opublikowane na Facebooku Port Lotniczy „Rzeszów-Jasionka” rozwiało wszelkie wątpliwości. To oznacza, że dzieci z województwa podkarpackiego będą zadowolone. O szczegółach informuje portal Tanie Loty.Chociaż Święty Mikołaj, który pojawił się na lotnisku w specjalnym nagraniu, mógł zdziwić niewtajemniczonych, to jednak kontynuacja corocznej tradycji. Ten gość regularnie zjawia się w porcie lotniczym w Rzeszowie, by obdarować dzieci z województwa podkarpackiego prezentami. W związku z pandemią koronawirusa jednak mimo trudności Mikołaj nie zawiódł i znaleziono sposób, by uszczęśliwić najmłodszych.
Z tego artykułu dowiesz się:kiedy doszło do incydentu w Egipciew jakim miejscu doszło do obrazy kutluryo co oskarżono modelkę i fotografaChociaż fotograf Houssam Mohammad i modelka Salma al-Shimy chcieli zrobić zwykłe zdjęcie, które miało być jednym z wielu, oboje ponieśli bardzo surowe konsekwencje. Artyści najprawdopodobniej nie spodziewali się tych zdarzeń, pracując pod egipską piramidą. Ostatecznie zostali aresztowani i oskarżeni o obrazę kultury kraju. O szczegółach informuje portal o2.pl.Zdaniem lokalnych władz zdjęcie zrobione przez fotografa Mohammada zbyt emanuje seksualnością. Odważne pozy, jakie przyjęła po piramidą w Sakkarze modelka Salma al-Shimy, zostały uznane za obraźliwe i prowokujące. To główny powód zatrzymania obojga artystów. Do incydentu doszło w listopadzie. W trakcie przesłuchań kobieta podkreśliła, że chodziło o promowanie turystyki w tym regionie.
Z tego artykułu dowiesz się:jak znaleziono Enigmędo czego służyłajak przypuszczalnie znalazła się w BałtykuBałtyk skrywa wiele tajemnic z czasów II wojny światowej. Czasem w mediach pojawiają się kolejne informacje o zatopionych wrakach albo niewypalonych pociskach. Tym razem nurkowie natrafili na coś zupełnie innego - słynną maszynę szyfrującą Enigma.
Z tego artykułu dowiesz się:kiedy banknot trafi do Polski,w jakich okolicznościach zostanie zaprezentowany,czemu muzeum, do którego trafi, jest wyjątkowe.Drogocenny i historyczny banknot trafi do muzeum w Dusznikach-Zdroju, które od 2011 roku nosi miano pomnika historii. Zostanie zaprezentowany na specjalnej wystawie, a więc to dobra okazja dla turystów, aby go zobaczyć.
Z tego artykułu dowiesz się:jak brzmiało pytanie i jaka była poprawna odpowiedź,czy uczestnik wygrał milion złotych,co warto zobaczyć w Paryżu."Milionerzy" to program, który przyciąga mnóstwo widzów. Niejednokrotnie można było się przekonać, że wiedza turystyczna jest pomocna w wygraniu dużej sumy pieniędzy. Tym razem uczestnik programu został zapytany o Łuk Triumfalny. Do zdobycia była główna nagroda.
Z tego artykułu dowiesz się:Kim jest zamieszany w sprawę europarlamentarzystaJak brzmiał komentarz RyanairaJaka była reakcja InternautówRyanair to jedna z najczęściej wybieranych linii lotniczych w Polsce i pozostałych krajach europejskich. Tym razem firma pokazała zabawną formę marketingu. Internauci są zachwyceni. Tweet firmy stał się hitem Internetu.
Z tego artykułu dowiesz się:jaki skarb odnalazł rybak,jaką cenę mu zaproponowano,do czego może być wykorzystana.Skarb, na jaki natknął się rybak w Tajlandii był bardzo niepozorny, ponieważ przypominał on zwyczajne kamienie. Gdy jednak przyniósł je do domu, aby dokładniej się im przyjrzeć odkrył, że ma do czynienia z bardzo cenną ambrą.
Z tego artykułu dowiesz się:gdzie zaobserwowano niezwykłe zjawisko,co dokładnie było jego powodem,jak zareagowali internauciZdjęcia niezwykłego nieba pojawiły się niedawno w mediach społecznościowych. Mieszkańcy Trelleborga zaobserwować mogli bowiem, jak sklepienie nad nimi przybiera niesamowity, fioletowy kolor. Szybko wyjaśniło się, że jest ono efektem działalności człowieka.
Z tego artykułu dowiesz się:Jak wyglądało zjawiskoCo mówili świadkowieCo można zobaczyć na polskim niebieNa japońskim niebie można było zauważyć coś niesamowitego. Pojawiła się jasna kula ognia, która nocą rozświetliła okolicę. Jak mówili świadkowie, przypominała księżyc w pełni. Jak się później okazało, był to meteor, który leciał w stronę naszej planety.
Z tego artykułu dowiesz się:jakie były okoliczności wydania zgody na budowę,jakie kontrowersje powstały wokół zamku,jakie zarzuty postawiono w związku z inwestycją.Zamek w Stobnicy powstaje w Puszczy Noteckiej i od samego początku wzbudza wiele kontrowersji. W połowie lipca w związku z inwestycją zatrzymano i przedstawiono zarzuty siedmiu osobom.