Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Na topie > Nawet 136 dni wolnych w 2021 roku. Jest na to sposób. Jak zaplanować skutecznie urlop w nowym roku?
Adrian Rybak
Adrian Rybak 08.12.2020 12:32

Nawet 136 dni wolnych w 2021 roku. Jest na to sposób. Jak zaplanować skutecznie urlop w nowym roku?

Wolne dni w nowy rok
Unsplash.com/Oscar Bonilla

Z tego artykułu dowiesz się:

  • kiedy przypadają dni wolnego

  • w jakie dni wziąć wolne, aby wydłużyć czas wolnego

  • gdzie pojechać na urlop w 2021 roku

Wiele osób czeka na nowy rok. 2020 był niezwykle skomplikowany i z pewnością zapamiętamy go na resztę życia. To także ciężki rok dla branży turystycznej oraz dla samych turystów. W przyszłym ma być jednak lepiej. Jak przygotować się na nadchodzące wyjazdy?

Nowy rok już wkrótce. Aż 136 dni wolnych

Już na samym początku mamy długi weekend. Nowy rok wypada w piątek, a więc warto połączyć ten dzień z weekendem. Dodatkowo 4 i 5 stycznia można wziąć dodatkowe dni wolnego. W połączeniu z Sylwestrem i obchodzonym 6 stycznia świętem Trzech Króli to aż tydzień wolnego.

Na kolejne wolne trzeba będzie trochę poczekać. W 2021 roku Wielkanoc wypada dopiero 4 kwietnia i standardowo dodatkowy mamy wolny Poniedziałek Wielkanocny, a to  oznacza kolejny trzydniowy weekend. Być może wtedy nie będą już obowiązywały rygorystyczne obostrzenia i pozwoli to na podróże. 

Kolejną okazją będzie majówka, która jest idealną okazją na krótkie wypady oraz grillowanie. Niestety, w nadchodzącym roku 1 maja wypada w sobotę, a więc dodatkowym dniem wolnym będzie jedynie poniedziałek, kiedy obchodzone będzie święto Konstytucji RP.

W przeciwieństwie do weekendu majowego, turyści mogą liczyć na Boże Ciało, które wypada 3 czerwca. Ruchome święto, które zawsze wypada w czwartek jest gwarancją przedłużonego weekendu. Wystarczy dobrać jeden dzień wolnego aby mieć 4 dni na wyjazdy.

Po letnim sezonie wakacyjnym kolejna okazja do urlopu pojawi się dopiero na jesieni, konkretnie 1 listopada. Wszystkich Świętych wypadnie w poniedziałek. Biorąc pod uwagę poprzedzający weekend, to trzy dni wolnego.

Z kolei 11 listopada mamy Święto Niepodległości, które wypada w czwartek. Podobnie jak w przypadku wspomnianego wcześniej Bożego Ciała, wystarczy wziąć wolny piątek, aby mieć cztery dni na wypoczynek w gronie rodziny, partnerów lub znajomych. 

Najmniej sprzyjającym dodatkowym dniom wolnym świętem będzie Boże Narodzenie. Wigilia wypada w piątek, a więc dwa dni świąteczne przypadną na weekend. Podobnie będzie w przypadku Sylwestra i pierwszego dnia 2022 roku. Da się jednak zorganizować czas ciekawie nawet na jedynie 3 dni. 

Gdzie pojechać na urlop?

Jak widać, w nadchodzącym roku będzie wiele okazji do podróżowania, a więc pojawia się pytanie, gdzie warto pojechać. Eksperci uważają, że nowy rok będzie pierwszym krokiem do powrotu do normalności w turystyce. Warto więc skorzystać z wycieczek zagranicznych. Ciekawych miejsc jest wiele. Ostatnio popularnością cieszy się afrykański Zanzibar. Pisaliśmy o nim tutaj.

Osoby, które nie mają czasu lub budżetu na zagraniczne podróże, mogą korzystać z uroków naszego kraju. Polska jest piękna i oferuje wiele atrakcji. To nie tylko Morze Bałtyckie, czy góry. Jest wiele regionów, które warto zobaczyć. Przykładem jest Podlasie.

Źródło: Fly4Free