Turysci.pl
Wolne dni w nowy rok

Unsplash.com/Oscar Bonilla

Nawet 136 dni wolnych w 2021 roku. Jest na to sposób. Jak zaplanować skutecznie urlop w nowym roku?

8 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Adrian Rybak

Udostępnij:

Nowy rok ma być lepszy niż ten pod względem podróżowania. Warto jednak zastanowić się wcześniej, gdzie i kiedy chcielibyście pojechać. W 2021 roku będzie do wykorzystania aż 136 dni wolnych. Podpowiadamy, jak zagospodarować ten czas.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • kiedy przypadają dni wolnego

  • w jakie dni wziąć wolne, aby wydłużyć czas wolnego

  • gdzie pojechać na urlop w 2021 roku

Wiele osób czeka na nowy rok. 2020 był niezwykle skomplikowany i z pewnością zapamiętamy go na resztę życia. To także ciężki rok dla branży turystycznej oraz dla samych turystów. W przyszłym ma być jednak lepiej. Jak przygotować się na nadchodzące wyjazdy?

Nowy rok już wkrótce. Aż 136 dni wolnych

Już na samym początku mamy długi weekend. Nowy rok wypada w piątek, a więc warto połączyć ten dzień z weekendem. Dodatkowo 4 i 5 stycznia można wziąć dodatkowe dni wolnego. W połączeniu z Sylwestrem i obchodzonym 6 stycznia świętem Trzech Króli to aż tydzień wolnego.

Na kolejne wolne trzeba będzie trochę poczekać. W 2021 roku Wielkanoc wypada dopiero 4 kwietnia i standardowo dodatkowy mamy wolny Poniedziałek Wielkanocny, a to  oznacza kolejny trzydniowy weekend. Być może wtedy nie będą już obowiązywały rygorystyczne obostrzenia i pozwoli to na podróże. 

Kolejną okazją będzie majówka, która jest idealną okazją na krótkie wypady oraz grillowanie. Niestety, w nadchodzącym roku 1 maja wypada w sobotę, a więc dodatkowym dniem wolnym będzie jedynie poniedziałek, kiedy obchodzone będzie święto Konstytucji RP.

W przeciwieństwie do weekendu majowego, turyści mogą liczyć na Boże Ciało, które wypada 3 czerwca. Ruchome święto, które zawsze wypada w czwartek jest gwarancją przedłużonego weekendu. Wystarczy dobrać jeden dzień wolnego aby mieć 4 dni na wyjazdy.

Po letnim sezonie wakacyjnym kolejna okazja do urlopu pojawi się dopiero na jesieni, konkretnie 1 listopada. Wszystkich Świętych wypadnie w poniedziałek. Biorąc pod uwagę poprzedzający weekend, to trzy dni wolnego.

Z kolei 11 listopada mamy Święto Niepodległości, które wypada w czwartek. Podobnie jak w przypadku wspomnianego wcześniej Bożego Ciała, wystarczy wziąć wolny piątek, aby mieć cztery dni na wypoczynek w gronie rodziny, partnerów lub znajomych. 

Najmniej sprzyjającym dodatkowym dniom wolnym świętem będzie Boże Narodzenie. Wigilia wypada w piątek, a więc dwa dni świąteczne przypadną na weekend. Podobnie będzie w przypadku Sylwestra i pierwszego dnia 2022 roku. Da się jednak zorganizować czas ciekawie nawet na jedynie 3 dni. 

Gdzie pojechać na urlop?

Jak widać, w nadchodzącym roku będzie wiele okazji do podróżowania, a więc pojawia się pytanie, gdzie warto pojechać. Eksperci uważają, że nowy rok będzie pierwszym krokiem do powrotu do normalności w turystyce. Warto więc skorzystać z wycieczek zagranicznych. Ciekawych miejsc jest wiele. Ostatnio popularnością cieszy się afrykański Zanzibar. Pisaliśmy o nim tutaj.

Osoby, które nie mają czasu lub budżetu na zagraniczne podróże, mogą korzystać z uroków naszego kraju. Polska jest piękna i oferuje wiele atrakcji. To nie tylko Morze Bałtyckie, czy góry. Jest wiele regionów, które warto zobaczyć. Przykładem jest Podlasie.

Źródło: Fly4Free

Adrian Rybak

Kiedyś chciał być iberystą, ale postanowił zostać dziennikarzem. Przygodę z mediami zaczynał jako redaktor mediów społecznościowych TVN24. Jest ciekawy świata i nie ma miejsca, którego nie chciałby odwiedzić. Pasjonuje się krajami iberyjskimi oraz latynoamerykańskimi. W przyszłości chciałby zamieszkać w Hiszpanii. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Na topie

Branża hotelarska i gastronomiczna apelują do turystów, żeby zostawiali napiwki

Czytaj więcej >

Na topie

Porównali ceny w polskich i zagranicznych kurortach. Najdrożej w Sopocie

Czytaj więcej >

Na topie

Wizz Air zapowiada zmiany. Chce otwierać i zamykać bazy z dnia na dzień

Czytaj więcej >

Na topie

Pasażerka nie chciała włożyć maseczki w samolocie. Doszło do awantury

Czytaj więcej >

Na topie

WizzAir rezygnuje z lotów krajowych po Norwegii po 9 miesiącach

Czytaj więcej >

Na topie

Wyprzedaż w Ryanair i urodzinowa promocja WizzAir. Tanie linie prześcigają się w ofertach

Czytaj więcej >