Polacy latają na Zanzibar

Pixabay.com/18986

Hitowy kierunek wśród Polaków. Duże zaskoczenie. Nawet pandemia nie zniechęca turystów, aby odwiedzić rajską wyspę

8 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Adrian Rybak

Udostępnij:

Z tego artykułu dowiesz się:

  • z czego wynika popularność Zanzibaru

  • kiedy najlepiej tam polecieć

  • jakie gwiazdy skorzystały z uroków afrykańskiej wyspy

Polacy kochają podróżować. Jak się okazuje nawet w czasie pandemii koronawirusa. Eksperci podają, że w tym okresie popularne są wyjazdy w egzotyczne miejsca, a największym hitem sezonu stał się Zanzibar.

Polacy tłumnie latają na Zanzibar 

Zanzibar to egzotyczna wyspa, której należy szukać u wschodnich wybrzeży Afryki. Położona jest nad ciepłymi wodami Oceanu Indyjskiego. Miejsce słynie z niesamowitego koloru wody morskiej - jest ona turkusowa. Kiedy najlepiej tam jechać?

Z racji tego, że na Zanzibarze panuje tropikalny klimat, wbrew pozorom najlepszym okresem na podróż nie jest lato. Najlepiej pojechać tam późną jesienią oraz zimą aż do marca. W tym czasie temperatury sięgają 31 stopni Celsjusza, ale w ciągu roku nie spadają poniżej 28 kresek. Nie oznacza to jednak, że lato nie będzie dobrym wyborem.

Warto zauważyć, że w czasach pandemii koronawirusa, wybór państw, do których bezproblemowo można wyjechać na wakacje, jest niewielki. To sprawiło, że Polacy zaczęli odkrywać nowe miejsca. Sprawę skomentował ekspert. 

- Zdecydowanie wyróżnia się Zanzibar, który spektakularnie awansował na 3. miejsce i jest tuż za Egiptem oraz Turcją - powiedziała dla Wirtualnej Polski Klaudyna Fudala, rzeczniczka portalu Wakacje.pl.

- Wygląda na to, że dobre i w końcu konkretne informacje o szczepionce na COVID-19 czy akcje promocyjne Black Friday i Cyber Monday rozbudziły w nas tęsknotę za wakacjami i potrzebę urlopu przynajmniej przez tydzień - dodała. 

Biura podróży nadal oferują wakacje na Zanzibarze. Aktualnie można skorzystać z ofert last minute na święta bądź ferie. Dostępne są już także propozycje wakacji na przyszłoroczne lato. Cena takiej podróży to około 4000 za tydzień. Na tanzańską wyspę można polecieć z Warszawy, Katowic i Wrocławia. O innym ciekawym miejscu turystycznym w Afryce pisaliśmy tutaj.

Gwiazdy lecą na afrykańską wyspę

Zainteresowanie Zanzibarem można zauważyć także wśród celebrytów. W listopadzie wyspę odwiedził aktor Rafał Zawierucha. Co ciekawe, nie pojechał tam tylko w celach wypoczynkowych. Na miejscu przeprowadzał również warsztaty z aktorstwa. 

Inną gwiazdą, która poleciała do tego miejsca, jest aktorka i influencerka Julia Wieniawa. Nie poleciała sama. Towarzyszy jej aktor Nikodem Rozbicki, znany między innymi z nowych części "Kogla-mogla". W mediach społecznościowych podzielili się zdjęciami z urlopu.

Wieniawa zaliczyła jednak pewną wpadkę podczas afrykańskich wakacji. Zamieściła zdjęcie, które wywołało wiele kontrowersji, a słowa krytyki usłyszała przede wszystkim od obrońców zwierząt. Więcej na ten temat można znaleźć tutaj. 

Źródło: Wirtualna Polska