Turysci.pl
Polacy latają na Zanzibar

Pixabay.com/18986

Hitowy kierunek wśród Polaków. Duże zaskoczenie. Nawet pandemia nie zniechęca turystów, aby odwiedzić rajską wyspę

26 Lutego 2021

Autor tekstu:

Adrian Rybak

Udostępnij:

Polacy tęsknią za wyjazdami turystycznymi, dlatego też już nawet pandemia ich do tego nie zniechęca. Ostatnio popularnym kierunkiem stał się Zanzibar. To afrykańska wyspa należąca do Tanzanii. Miejsce jest prawdziwym rajem i oferuje wiele atrakcji.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • z czego wynika popularność Zanzibaru

  • kiedy najlepiej tam polecieć

  • jakie gwiazdy skorzystały z uroków afrykańskiej wyspy

Polacy kochają podróżować. Jak się okazuje nawet w czasie pandemii koronawirusa. Eksperci podają, że w tym okresie popularne są wyjazdy w egzotyczne miejsca, a największym hitem sezonu stał się Zanzibar.

Polacy tłumnie latają na Zanzibar 

Zanzibar to egzotyczna wyspa, której należy szukać u wschodnich wybrzeży Afryki. Położona jest nad ciepłymi wodami Oceanu Indyjskiego. Miejsce słynie z niesamowitego koloru wody morskiej - jest ona turkusowa. Kiedy najlepiej tam jechać?

Z racji tego, że na Zanzibarze panuje tropikalny klimat, wbrew pozorom najlepszym okresem na podróż nie jest lato. Najlepiej pojechać tam późną jesienią oraz zimą aż do marca. W tym czasie temperatury sięgają 31 stopni Celsjusza, ale w ciągu roku nie spadają poniżej 28 kresek. Nie oznacza to jednak, że lato nie będzie dobrym wyborem.

Warto zauważyć, że w czasach pandemii koronawirusa, wybór państw, do których bezproblemowo można wyjechać na wakacje, jest niewielki. To sprawiło, że Polacy zaczęli odkrywać nowe miejsca. Sprawę skomentował ekspert. 

- Zdecydowanie wyróżnia się Zanzibar, który spektakularnie awansował na 3. miejsce i jest tuż za Egiptem oraz Turcją - powiedziała dla Wirtualnej Polski Klaudyna Fudala, rzeczniczka portalu Wakacje.pl.

- Wygląda na to, że dobre i w końcu konkretne informacje o szczepionce na COVID-19 czy akcje promocyjne Black Friday i Cyber Monday rozbudziły w nas tęsknotę za wakacjami i potrzebę urlopu przynajmniej przez tydzień - dodała. 

Biura podróży nadal oferują wakacje na Zanzibarze. Aktualnie można skorzystać z ofert last minute na święta bądź ferie. Dostępne są już także propozycje wakacji na przyszłoroczne lato. Cena takiej podróży to około 4000 za tydzień. Na tanzańską wyspę można polecieć z Warszawy, Katowic i Wrocławia. O innym ciekawym miejscu turystycznym w Afryce pisaliśmy tutaj.

Gwiazdy lecą na afrykańską wyspę

Zainteresowanie Zanzibarem można zauważyć także wśród celebrytów. W listopadzie wyspę odwiedził aktor Rafał Zawierucha. Co ciekawe, nie pojechał tam tylko w celach wypoczynkowych. Na miejscu przeprowadzał również warsztaty z aktorstwa. 

Inną gwiazdą, która poleciała do tego miejsca, jest aktorka i influencerka Julia Wieniawa. Nie poleciała sama. Towarzyszy jej aktor Nikodem Rozbicki, znany między innymi z nowych części "Kogla-mogla". W mediach społecznościowych podzielili się zdjęciami z urlopu.

Wieniawa zaliczyła jednak pewną wpadkę podczas afrykańskich wakacji. Zamieściła zdjęcie, które wywołało wiele kontrowersji, a słowa krytyki usłyszała przede wszystkim od obrońców zwierząt. Więcej na ten temat można znaleźć tutaj. 

Źródło: Wirtualna Polska

Adrian RybakAutor

Kiedyś chciał być iberystą, ale postanowił zostać dziennikarzem. Przygodę z mediami zaczynał jako redaktor mediów społecznościowych TVN24. Jest ciekawy świata i nie ma miejsca, którego nie chciałby odwiedzić. Pasjonuje się krajami iberyjskimi oraz latynoamerykańskimi. W przyszłości chciałby zamieszkać w Hiszpanii. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

pustynia Bliski Wschód

Świat

Niebo zmieniło się na kolor pomarańczowy. Burza piaskowa na Bliskim Wschodzie

Czytaj więcej >
Jamajka, źródło: twitter.com/OloriSupergal

Świat

Jamajka: włożył rękę do klatki lwa, turyści nagrali reakcję zwierzaka

Czytaj więcej >

Świat

18-latek wszedł do dołu wykopanego na plaży. Zginął zasypany piaskiem

Czytaj więcej >

Świat

Turyście z Tajlandii grozi kara śmierci. Awanturował się na lotnisku

Czytaj więcej >

Świat

Krokodyl zaatakował turystę w Australii. Mężczyzna ledwo uszedł z życiem

Czytaj więcej >

Świat

Samolot stanął w ogniu tuż przed startem. Przerażające nagranie

Czytaj więcej >