Turysci.pl
Milionerzy. Pytanie za milion

East News TRICOLORS

W "Milionerach" padło pytanie za milion o popularną atrakcję turystyczną. Uczestnik zaniemówił, ostatecznie podjął decyzję

26 Lutego 2021

Autor tekstu:

Adrian Rybak

"Milionerzy" to uwielbiany przez Polaków teleturniej, który można oglądać na antenie kanału TVN. Często padają tam pytania, które zainteresują turystów. Tym razem padło pytanie za milion. Chodziło o paryski Łuk Triumf

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jak brzmiało pytanie i jaka była poprawna odpowiedź,

  • czy uczestnik wygrał milion złotych,

  • co warto zobaczyć w Paryżu.

"Milionerzy" to program, który przyciąga mnóstwo widzów. Niejednokrotnie można było się przekonać, że wiedza turystyczna jest pomocna w wygraniu dużej sumy pieniędzy. Tym razem uczestnik programu został zapytany o Łuk Triumfalny. Do zdobycia była główna nagroda. 

"Milionerzy". Pytanie za milion złotych

Pytanie usłyszał pochodzący z Wrocławia pan Mikołaj. Mężczyzna wygrał eliminacje i przystąpił do gry o milion złotych. Szło mu bardzo dobrze i dotarł do pytania za główną nagrodę. Odpowiedź na nie z pewnością zna wielu turystów i fanów historii.

Prowadzący Hubert Urbański zadał uczestnikowi następujące pytanie: "Na paryskim Łuku Triumfalnym na pamiątkę napoleońskich zwycięstw wyryte są nazwy pięciu polskich miast. Nie ma wśród nich:". Do wyboru były cztery warianty odpowiedzi.

Były to: a) Warszawy, b) Wrocławia, c) Gdańska, d) Ostrołęki. Uczestnik przyznał, że nie zna odpowiedzi na to pytanie, dlatego postanowił nie ryzykować i zrezygnował z gry zabierając pół miliona złotych.

Powiedział jednak, że gdyby musiał zaznaczyć któryś z wariantów, to byłaby to opcja C. Jak się okazało, popełniłby błąd, a więc podjął dobrą decyzję. Prawidłową odpowiedzią była opcja A, czyli Warszawa. Jakiś czas temu pisaliśmy o innym pytaniu z "Milionerów".

Łuk Triumfalny to monumentalny pomnik, który stoi na placu Charles’a de Gaulle’a w Paryżu. Powstał aby uczcić tych, którzy walczyli i polegli za Francję w czasie wojen rewolucji francuskiej i wojen napoleońskich. 

Atrakcje turystyczne w Paryżu

Miasto jest szczególnie znane ze swoich muzeów i zabytków architektury. Luwr był najczęściej odwiedzanym muzeum sztuki na świecie w 2019 roku. Paryż od wieków przyciągał artystów z całego świata. W rezultacie Paryż zyskał reputację „Miasta Sztuki”.

Jednym z najpopularniejszych miejsc na oświadczyny jest taras widokowy w Wieży Eiffla. Niewiele osób wie, że tuż obok znajduje się popularny sekretny pokój. Kolejnym krokiem na trasie zakochanych jest słynny już most Pont des Arts.

To właśnie tam możemy zobaczyć tysiące kłódek z inicjałami osób, które chcą pozostać razem do końca życia. Zwyczaj nakazuje zamknięcie kłódki na mości i wrzucenie kluczyka do wody. Od tej pory nic i nikt nie może rozdzielić pary.

Inne popularne miejsca to Pola Elizejskie, Bazylika Sacré-Coeur na wzgórzu Montmartre, czy Katedra Notre Dame, gdzie jakiś czas temu miał miejsce pożar, o którym mówił cały świat. Można o tym przeczytać tutaj.

Źródło: SuperExpress, Wikipedia

Tagi:

Adrian RybakAutor

Kiedyś chciał być iberystą, ale postanowił zostać dziennikarzem. Przygodę z mediami zaczynał jako redaktor mediów społecznościowych TVN24. Jest ciekawy świata i nie ma miejsca, którego nie chciałby odwiedzić. Pasjonuje się krajami iberyjskimi oraz latynoamerykańskimi. W przyszłości chciałby zamieszkać w Hiszpanii. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Polska

Słynna atrakcja turystyczna zamknięta do odwołania. W pobliżu grasuje dzikie zwierzę

Czytaj więcej >

Polska

Paragon grozy z taksówki w Zakopanem. "Był to jeden z najdroższych kursów w Polsce"

Czytaj więcej >

Polska

Nie tylko molo i droga. Jakie polskie słowa bywają kłopotliwe za granicą?

Czytaj więcej >

Polska

Turysta zobaczył cenę za publiczną toaletę na Krupówkach. Przesada to mało powiedziane?

Czytaj więcej >

Polska

Paczka z żywym prezentem. Celnicy pokazali, co znaleziono w przesyłce do Polski

Czytaj więcej >

Polska

IMGW wydaje alerty prawie dla całej Polski. Będzie biało, bardzo ślisko i wietrznie

Czytaj więcej >