Turysci.pl > Polska > W "Milionerach" padło pytanie za milion o popularną atrakcję turystyczną. Uczestnik zaniemówił, ostatecznie podjął decyzję
Adrian Rybak
Adrian Rybak 03.12.2020 13:17

W "Milionerach" padło pytanie za milion o popularną atrakcję turystyczną. Uczestnik zaniemówił, ostatecznie podjął decyzję

Milionerzy. Pytanie za milion
East News TRICOLORS

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jak brzmiało pytanie i jaka była poprawna odpowiedź,

  • czy uczestnik wygrał milion złotych,

  • co warto zobaczyć w Paryżu.

"Milionerzy" to program, który przyciąga mnóstwo widzów. Niejednokrotnie można było się przekonać, że wiedza turystyczna jest pomocna w wygraniu dużej sumy pieniędzy. Tym razem uczestnik programu został zapytany o Łuk Triumfalny. Do zdobycia była główna nagroda. 

"Milionerzy". Pytanie za milion złotych

Pytanie usłyszał pochodzący z Wrocławia pan Mikołaj. Mężczyzna wygrał eliminacje i przystąpił do gry o milion złotych. Szło mu bardzo dobrze i dotarł do pytania za główną nagrodę. Odpowiedź na nie z pewnością zna wielu turystów i fanów historii.

Prowadzący Hubert Urbański zadał uczestnikowi następujące pytanie: "Na paryskim Łuku Triumfalnym na pamiątkę napoleońskich zwycięstw wyryte są nazwy pięciu polskich miast. Nie ma wśród nich:". Do wyboru były cztery warianty odpowiedzi.

Były to: a) Warszawy, b) Wrocławia, c) Gdańska, d) Ostrołęki. Uczestnik przyznał, że nie zna odpowiedzi na to pytanie, dlatego postanowił nie ryzykować i zrezygnował z gry zabierając pół miliona złotych.

Powiedział jednak, że gdyby musiał zaznaczyć któryś z wariantów, to byłaby to opcja C. Jak się okazało, popełniłby błąd, a więc podjął dobrą decyzję. Prawidłową odpowiedzią była opcja A, czyli Warszawa. Jakiś czas temu pisaliśmy o innym pytaniu z "Milionerów".

Łuk Triumfalny to monumentalny pomnik, który stoi na placu Charles’a de Gaulle’a w Paryżu. Powstał aby uczcić tych, którzy walczyli i polegli za Francję w czasie wojen rewolucji francuskiej i wojen napoleońskich. 

Atrakcje turystyczne w Paryżu

Miasto jest szczególnie znane ze swoich muzeów i zabytków architektury. Luwr był najczęściej odwiedzanym muzeum sztuki na świecie w 2019 roku. Paryż od wieków przyciągał artystów z całego świata. W rezultacie Paryż zyskał reputację „Miasta Sztuki”.

Jednym z najpopularniejszych miejsc na oświadczyny jest taras widokowy w Wieży Eiffla. Niewiele osób wie, że tuż obok znajduje się popularny sekretny pokój. Kolejnym krokiem na trasie zakochanych jest słynny już most Pont des Arts.

To właśnie tam możemy zobaczyć tysiące kłódek z inicjałami osób, które chcą pozostać razem do końca życia. Zwyczaj nakazuje zamknięcie kłódki na mości i wrzucenie kluczyka do wody. Od tej pory nic i nikt nie może rozdzielić pary.

Inne popularne miejsca to Pola Elizejskie, Bazylika Sacré-Coeur na wzgórzu Montmartre, czy Katedra Notre Dame, gdzie jakiś czas temu miał miejsce pożar, o którym mówił cały świat. Można o tym przeczytać tutaj.

Źródło: SuperExpress, Wikipedia