Turysci.pl > Paryż

Paryż

Paryż to jedna z najbardziej rozpoznawalnych stolic na całym globie. Wraz z Wieżą Eiffla stanowi łakomy kąsek dla wszystkich fanów kultury oraz historii.

policja Paryz
03.12.2023 10:04 Turyści zaatakowani przy jednej z największych atrakcji w Europie. Nie żyje jedna osoba, są ranni

Do brutalnego ataku na turystów  doszło w sobotę wieczorem. Napastnik zaatakował przypadkowe osoby w okolicach słynnej wieży Eiffla. Ranni trafili do szpitali. Niestety, w wyniku obrażeń zmarła jedna osoba.Agencja AFP informuje, że atak miał związek z islamskim ekstremizmem. Policja informuje także, że napastnik miał zaburzenia psychiczne. 

Pokój hotelowy
29.11.2023 16:03 Dał się nabrać na wyjątkową ofertę noclegu. W mig z jego konta zniknęło kilka tysięcy złotych

Wybierając się z grupą przyjaciół na wakacje, zwykle to jedna osoba odpowiada za rezerwację noclegu. Takie też zadanie przypadło pewnemu turyście. Za nieswoje pieniądze wykupił luksusowy nocleg w Paryżu. Niestety okazał się zbyt piękny, by był prawdziwy.Mężczyzna wpadł w pułapkę oszustwa i stracił przy tym 900 funtów (4 518 zł).

Turyści
25.11.2023 14:06 Chaos ogarnie "stolicę Europy". Od stycznia odwołają 16 500 lotów, a to dopiero początek

To niezwykle popularny europejski kierunek wakacyjny. Polacy bardzo chętnie podróżują do Francji wiosną, latem, ale także w okresie jesienno-zimowym, kiedy ceny biletów lotniczych są nieco niższe. W przyszłym roku na jakiś czas będą musieli zapomnieć o “stolicy Europy”.Odwołania lotów dotkną pasażerów w pierwszej połowie 2024 roku.

None
14.10.2023 16:40 Ewakuacja turystów z głównej atrakcji Paryża. Poważne zagrożenie

14 października w sobotę poinformowano, że jedna z największych atrakcji Paryża zostanie zamknięta. Osoby, które przebywały rano w Luwrze miały zostać ewakuowane. Do takich sytuacji dochodzi niezwykle rzadko. 

Pies w samolocie
25.09.2023 17:05 Przeszkadzał im pies. Dopięli swego i linie lotnicze przyznały im wysokie odszkodowanie

Gill i Warren Press skarżyli się, że ich lot liniami Singapore Airlines z Paryża do Nowej Zelandii został zrujnowany przez zapach, jaki wydalał znajdujący się na pokładzie pies. Dodatkowo zwierzę nieustannie się śliniło. Para wystąpiła o odszkodowanie… i wygrała. 

Paryż
30.05.2022 12:36 Paryżanie oburzeni bałaganem po finale Ligii Mistrzów. To sprawka Anglików?

Góry śmieci i niezliczone ilości pustych butelek - taki widok zastali Paryżanie po finałowym meczu Ligii Mistrzów. W mieści miłości i mody zapanował istny chaos. Wstrząsające nagrania z Paryża obiegły sieć. Zdaniem jego autora winni są angielscy kibice.Finałowy mecz pomiędzy klubami Real Madryt oraz Liverpool wzbudził olbrzymie emocje nie tylko wśród fanów piłki nożnej. Paryż został oblężony przez kibiców z Wielkiej Brytanii. Przykre skutki tej wizyty można obserwować na ulicach miasta.

Francja
11.04.2021 20:08 Francja zakazuje krótkich lotów krajowych. Samoloty nie polecą na niektórych trasach

Francja wprowadzi zakaz wykonywania lotów krajowych na trasach, które można pokonać pociągiem w mniej niż dwie i pół godziny. Chcą w ten sposób ograniczyć emisję dwutlenku węgla. Francja ograniczy emisję dwutlenku węgla poprzez zakaz lotów krajowych na krótkich trasach. Samoloty nie polecą tam, gdzie można dojechać pociągiem w mniej niż 2,5 h. Transport lotniczy jest uważany za najbardziej emisyjny na świecie.

Milionerzy. Pytanie za milion
03.12.2020 13:17 W "Milionerach" padło pytanie za milion o popularną atrakcję turystyczną. Uczestnik zaniemówił, ostatecznie podjął decyzję

Z tego artykułu dowiesz się:jak brzmiało pytanie i jaka była poprawna odpowiedź,czy uczestnik wygrał milion złotych,co warto zobaczyć w Paryżu."Milionerzy" to program, który przyciąga mnóstwo widzów. Niejednokrotnie można było się przekonać, że wiedza turystyczna jest pomocna w wygraniu dużej sumy pieniędzy. Tym razem uczestnik programu został zapytany o Łuk Triumfalny. Do zdobycia była główna nagroda.

Paryż wieża Eiffel'a
26.11.2020 11:36 Widzieliście wieżę Eiffla? Symbol Paryża non stop zachwyca

Wieża Eiffela w Paryżu jest świadkiem wielu szczęśliwych chwil, takich jak zaręczyny. Turyści z całego świata przyjeżdżają, by na jej szczycie wyznać sobie miłość i rozpocząć wspólną przyszłość we dwoje. Niewiele osób odwiedzających to miejsce zdaje sobie sprawę z drugiego oblicza stalowego kolosa.

hotel w Paryżu kradzież
08.11.2020 22:15 Skandal w prestiżowym hotelu w Paryżu, goście są zdruzgotani. Księżniczka z apartamentu trafiła do szpitala

Hotel spełniający standard pięciu gwiazdek musi być prowadzony na najwyższym poziomie. Zwykle goście są zadowoleni z pobytu i chętnie wracają w ulubione miejsca. Para książęca, która przeżyła traumę w jednym z paryskich hoteli, z pewnością nie zechce przyjechać ponownie.

Paryż najdroższe miasto
30.12.2019 10:43 Najdroższe miasta świata zostały wybrane. Po raz pierwszy na szczycie listy znalazło się więcej niż jedno

Paryż, Singapur oraz Hongkong uznane zostały za najdroższe miasta na świecie. Pierwszy raz od 30 lat stało się tak, że na szczycie listy znalazł się więcej niż jeden ośrodek. Tym razem jednak wszystkie trzy uzbierały taką samą liczbę punktów. Raport wykonany został przez Economist Intelligence Unit i miał wyłonić miasta na świecie, w których życie jest najdroższe. Wcięto pod uwagę koszty usług oraz podstawowych produktów w aż 133 miastach mogących poszczycić się mianem największych skupisk ludzi. Co ciekawe, Paryż jest jedynym ośrodkiem należącym do strefy euro, który zajął miejsce w pierwszej dziesiątce tego zestawienia.