Drastyczne odkrycie w podwoziu samolotu. To niewiarygodne, że przeżył tę podróż
Młody mężczyzna chciał polecieć samolotem do Paryża i ukrył się w podwoziu maszyny. Nie zdawał sobie sprawy z temperatury, jaka będzie się utrzymywać na wysokości ok. 10 tysięcy metrów. 2,5-godzinny lot zakończył się natychmiastową interwencją medyków.
Pasażer na gapę jest w stanie hipotermii. Lekarze robią co w ich mocy, by utrzymać go przy życiu.
Pasażer na gapę spędził ponad dwie godziny w podwoziu samolotu. Był ledwo żywy
To nie pierwszy taki incydent. Wiele zwykle kończyło się śmiercią pasażerów na gapę. Tym razem na taki sam pomysł podróży do innego kraju wpadł młody mężczyzna, o którego życie do tej pory walczą lekarze.
Pasażer bez zakupionego biletu lotniczego dostał się do samolotu, który leciał do Paryża. O komfortowych warunkach nie było mowy. Schował się w podwoziu maszyny, gdzie podczas lotu odczuwalna temperatura wynosiła minus 50 stopni Celsjusza. Kiedy samolot wylądował na lotnisku Orly, obsługa doznała szoku. Znaleziono nieprzytomnego mężczyznę.
Mężczyzna chciał nielegalnie polecieć do Paryża
Jak podają lokalne media, młody, ok. 20-letni mężczyzna znajdował się w komorze podwozia, po tym jak samolot wystartował z Oranu w Algierii i wylądował w Paryżu. Znaleziono go podczas kontroli technicznej. Był nieprzytomny, ale żył.
Natychmiast przywieziono go do szpitala. Był w stanie hipotermii, a lekarze określają jego stan jako krytyczny. Pasażer na gapę nie miał przy sobie żadnego dokumentu tożsamości.
Śmiertelność podróżowania w podwoziu samolotu jest bardzo wysoka
Jeszcze w kwietniu tego roku w podwoziu samolotu na lotnisku Schiphol w Amsterdamie natrafiono na ciało mężczyzny, które przyleciało z Toronto, a wcześniej wystartowało z Nigerii. W sierpniu z kolei w samolocie między Santiago de Chile a Bogotą znaleziono zwłoki dwóch pasażerów.
W lipcu 2019 r. zamarznięte ciało mężczyzny wpadło do ogrodu na przedmieściach Londynu i prawdopodobnie znajdowało się w przedziale podwozia samolotu Kenya Airways lecącego do lotniska Heathrow. Według danych FAA śmiertelność osób próbujących podróżować w ten sposób wynosi 77%.