Turysci.pl
Paryż

unsplash/Il Vagabiondo

Paryżanie oburzeni bałaganem po finale Ligii Mistrzów. To sprawka Anglików?

30 Maja 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Góry śmieci i niezliczone ilości pustych butelek - taki widok zastali Paryżanie po finałowym meczu Ligii Mistrzów. W mieści miłości i mody zapanował istny chaos. Wstrząsające nagrania z Paryża obiegły sieć. Zdaniem jego autora winni są angielscy kibice.

Finałowy mecz pomiędzy klubami Real Madryt oraz Liverpool wzbudził olbrzymie emocje nie tylko wśród fanów piłki nożnej. Paryż został oblężony przez kibiców z Wielkiej Brytanii. Przykre skutki tej wizyty można obserwować na ulicach miasta.

Francuzi sprzątają stolicę po brytyjskich kibicach

Po zakończeniu finału Ligi Mistrzów setki tysięcy kibiców w nocy z soboty na niedzielę na ulicach Paryża postanowili utopić smutki w alkoholu po przegranej Liverpoolu. Nie omieszkali pozostawić po sobie niewyobrażalnego bałaganu w centrum miasta.

Użytkowniczka TikToka znana pod pseudonimem "kay.psu" opublikowała na platformie krótkie nagranie, na którym można ujrzeć pełno pozostawionego szkła, puszek po piwie, plastikowych kubków oraz opakowań po napojach i przekąskach. Angielscy turyści najwyraźniej nie poczuwali się do obowiązku, by po sobie posprzątać.

- Osobiście nie mam nic przeciwko Anglikom, ale czuję się źle, z tym, że ktokolwiek musi to posprzątać - czytamy komentarz autorki pod zamieszczonym filmem.

Wojciech Glanc

Jasnowicz Glanc ostrzega przed wakacjami. Wskazuje kierunek, którego lepiej unikać

CZYTAJ DALEJ

Wina po stronie miasta?

W komentarzach pod filmem wyrażono współczucie wobec pracowników firm sprzątających, którzy będą mieli za zadanie przywrócić czystość w parku oraz na ulicach Paryża.

Część komentujących żartobliwie przyznała, że nie dostrzega żadnej różnicy w porównaniu z codziennym wyglądem miasta, które w ostatnich latach zasłynęło z brudu i smrodu, aniżeli romantycznej atmosfery.

Nie zabrakło również wypowiedzi samych Anglików. Jeden z nich przeprosił za zachowanie swoich rodaków, jednocześnie zauważając, że problem nadmiernego śmiecenia przez kibiców mógłby zostać zminimalizowany, gdyby zwiększono liczbę ulicznych koszy na odpady.

@kay.psu Reply to @marie_sara5 yea don’t think they got the mess part… personally have nothing against the English but do feel bad ab whoever has to clean this up 👀 #paris #liverpool #madrid #soccer #football #footballparis #parissoccer #studyabroad ♬ original sound - Rudy Mancuso

Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

  1. LOT uruchamia nowe kierunki. Lada dzień pierwsze rejsy

  2. Zasady wjazdu do Turcji. Na co przygotować się przed wylotem?

  3. Katastrofa lotnicza w Nepalu. Rozbił się samolot z 22 osobami na pokładzie

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected]

Atrakcje, które rozczarowują turystów

Zobacz galerię >

Tylko 1 na 10 turystów odpowie na wszystkie pytania poprawnie. 7 stolic dla prawdziwych obieżyświatów

Pytanie 1 z 7

Na rozgrzewkę: które miasto jest stolicą Czarnogóry?

Źródło: tiktok

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa

Rzymskie Koloseum odsłania kolejne tajemnice. Jakie zwierzęta toczyły walki na arenie?

Czytaj więcej >
plaża Cypr, fot. Pixabay/Stevebidmead

Europa

Rosyjscy turyści mogą zapomnieć o wakacjach na Cyprze? Zaostrzono dla nich zasady wizowe

Czytaj więcej >

Europa

Chorwacja dołącza do strefy euro. Od kiedy zapłacimy nową walutą?

Czytaj więcej >

Europa

Wakacje na Cyprze? Maseczki znów obowiązkowe w zamkniętych miejscach publicznych

Czytaj więcej >

Europa

Turysta z Norwegii zatrzymany na Sardynii. Chciał nielegalnie wywieźć "trofea" z plaży

Czytaj więcej >

Europa

Na Santorini nie odpoczniesz bez tłumów. Oto, co dzieje się na greckiej wyspie

Czytaj więcej >