Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Europa > Zasady wjazdu do Turcji. Na co przygotować się przed wylotem?
Wioleta Piróg
Wioleta Piróg 29.05.2022 11:26

Zasady wjazdu do Turcji. Na co przygotować się przed wylotem?

Projekt bez tytułu (8)
Fot. amoklv, canva.com

Turcja jest jednym z najczęściej wybieranych kierunków wakacyjnych przez Polaków. W tym roku może cieszyć się jeszcze większym zainteresowaniem z powodu zmiany polityki wjazdowej. Obywatele naszego kraju będą mieli ułatwiony wjazd.

Jednym z ulubionych kierunków Polaków na wakacyjny wypoczynek jest Turcja. Kraj ten cieszy się dużą popularnością ze względu na stosunkowo niskie ceny i atrakcyjne warunki wypoczynkowe. Możliwe, że w te wakacje kierunek ten obierze jeszcze więcej obywateli naszego kraju z powodu udogodnień związanych ze zmianą polityki wjazdowej.

Wjazd do Turcji bez paszportu

Zgodnie z wprowadzonymi zmianami, aby wjechać do Turcji, obywatele naszego kraju nie potrzebują już paszportu. Mogą to zrobić na podstawie dowodu osobistego. Jednak jeżeli ktoś zamierza się tam wybrać na wakacje warto, aby wiedział, że Turcja w przeciwieństwie do większości krajów europejskich nie zniosła całkowicie obostrzeń wjazdowych.

Niezaszczepieni nadal mają obowiązek przedstawienia wyniku testu PCR wykonanego nie wcześniej niż 72 godziny przed przylotem lub testów RNA i kwasów nukleinowych, wykonanych 48 godzin przed wjazdem.

Turcja - obostrzenia covidowe

Natomiast osoby zaszczepione muszą okazać paszport covidowy w języku angielskim lub tureckim, który będzie dowodził przyjęcie pełnego cyklu szczepień. Należy jednak pamiętać, że od momentu zaszczepienia musi minąć minimum 14 dni.

W Turcji paszporty covidowe są uznawane nawet jeżeli od daty szczepienia minęło więcej niż 9-12 miesięcy. Powyższe zasady dotyczą jedynie osób podróżujących samolotem. Osoby, które granicę z Turcją przekroczą drogą lądową lub morską nie muszą przedstawiać ani zaświadczenia o szczepieniu, ani wyniku testu na COVID-19.

Warto jednak pamiętać o zabraniu maseczek, ponieważ w Turcji wciąż obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa w szpitalach oraz komunikacji miejskiej.

Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

  1. Włosi nie chcą turystów z Rosji. Ogłoszono zawieszenie wydawania wiz

  2. Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

  3. Japonia znosi restrykcje. Granice otwarte, ale tylko dla wybranych

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected].

Źródło: podroze.wprost.pl

Tagi: Turcja