Turysci.pl

Marek BAZAK/East News

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

27 Maja 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Pociąg "Słoneczny" ponownie zawiezie turystów prosto nad morze. Koleje Mazowieckie uruchomią kultowe połączenie, a kursów będzie więcej niż przed pandemią. Od kiedy będzie można z niego skorzystać i ile będą kosztować bilety?

Połączenie Kolei Mazowieckich, które latem przewozi turystów ze stolicy kraju do nadmorskich miejscowości zostało uruchomione w 2005 roku i od tego czasu jego popularność wśród podróżnych nie słabnie. 

Pociąg "Słoneczny" wraca po 2-letniej przerwie

Po 2 latach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa spółka kolejowa podjęła decyzję w sprawie "Słonecznego". W tegorocznym sezonie letnim pandemiczne obostrzenia nie pokrzyżują planów Polakom.

Już od 25 czerwca 2022 r., przez całe wakacje z Warszawy do Ustki będzie kursować sezonowe połączenie. Dariusz Grajda, dyrektor handlowy i członek zarządu Kolei Mazowieckich potwierdził 16. edycję tego połączenia.

To jednak nie jedyna dobra wiadomość dla osób planujących wakacyjne podróże nad Morzem Bałtyckim. Tak, jak w ubiegłych latach, pociągi będą kursować codziennie, ale oprócz tego, Koleje Mazowieckie uruchomią dodatkowy kurs do Gdyni – „Słoneczny – BIS”, dzięki któremu podróżni będą mogli częściej pojechać nad morze w soboty, niedziele i święta.

Pociąg, w którym nie obowiązuje rezerwacja miejsc, jest zestawiony z nowoczesnych klimatyzowanych wagonów piętrowych, dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz osób podróżujących z małymi dziećmi. Można w nim również bezpłatnie przewieźć psa czy rower.

Z informacji przekazanych przez urzędników z Gdyni i Ustki wynika, że podróż "Pociągiem Słonecznym" z Warszawy do Trójmiasta (lub w przeciwnym kierunku) potrwa około 3 godziny, z kolei do Ustki - ok. 5,5 godziny. Po drodze będzie zatrzymywał się w pięciu miastach na Mazowszu:

 • Legionowie

 • Nowym Dworze Mazowieckim

 • Nasielsku

 • Ciechanowie

 • Mławie

w dwóch w województwie warmińsko-mazurskim:

 • Działdowie

 • Iławie

oraz w dziewięciu miastach na Pomorzu:

 • Prabutach

 • Malborku

 • Tczewie

 • Gdańsku

 • Sopocie

 • Gdyni

 • Wejherowie

 • Lęborku

 • Słupsku

Cena biletów wzrosła

W ubiegłych latach za bilet na trasie Warszawa Zachodnia - Ustka musieliśmy zapłacić około 60 złotych, z kolei na odcinku Warszawa Zachodnia - Trójmiasto - 45 złotych.

W 2022 roku bilet normalny na przejazd z Warszawy do Ustki w jedną stronę będzie kosztował 75 zł, natomiast za przejazd "Słonecznym" oraz "Słonecznym - BIS" do Trójmiasta zapłacimy 60 zł. Studentom w dalszym ciągu przysługują stałe zniżki, a osoby podróżujące na trasie ze Słupska do Ustki mogą skorzystać ze specjalnej oferty w cenie 7 zł.

Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

 1. Poznajecie skąd pochodzi pocztówka? Polskie miasto odwiedzają tłumy turystów

 2. Niebywałe wieści z Karpacza, wielu może się zdziwić. Burmistrz wygadał wszystko

 3. Podobnego zdjęcia z Tatr jeszcze nie widzieliśmy. Było widoczne tylko kilka sekund

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected]

Źródło: Koleje Mazowieckie, warszawa.naszemiasto.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Polska

Niesamowity pomysł na majówkę. Cudownie zachowane zamki na wodzie zobaczysz w Polsce
Czytaj więcej >

Polska

Kolejne pociągi Pendolino na torach w Polsce. Wiemy, gdzie pojadą superszybkie pociągi
Czytaj więcej >

Polska

Afera w samolocie PLL LOT. „Jeden pilot kradnie alkohol, a drugi się śmieje”
Czytaj więcej >

Polska

Grotołazi utknęli w jaskini w Tatrach. Na ratunek ruszyło dziesięciu ratowników
Czytaj więcej >

Polska

Polka wróciła z Egiptu z wyjątkową pamiątką. Służby na lotnisku natychmiast zareagowały
Czytaj więcej >

Polska

Bezmyślne zachowanie turystów w Parku Narodowym. Porażające, czego się dopuścili
Czytaj więcej >
Ewa Matysiak

Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]