Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > Japonia znosi restrykcje. Granice otwarte, ale tylko dla wybranych
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 27.05.2022 16:58

Japonia znosi restrykcje. Granice otwarte, ale tylko dla wybranych

pilne
unsplash/Jezael Melgoza

Jeżeli czekacie na wieści z Japonii, to się doczekaliście. Kraj Wschodzącego Słońca ponownie otworzy swoje granice dla zagranicznych turystów z poszczególnych państw. Premier Fumio Kishida wyjawił, jakie zasady wjazdu będą odtąd obowiązywać.

10 czerwca, po dwóch latach od wprowadzenia restrykcji w związku z wybuchem pandemii Covid-19, japoński rząd zniósł restrykcje graniczne i umożliwił podróżowanie zagranicznym turystom. Niemniej jednak osoby podróżujące solo muszą jeszcze poczekać, zanim dostaną zielone światło na wjazd.

Japonia otwiera granice, ale nie dla wszystkich

Jak podaje serwis "NHK World-Japan", w czwartkowym przemówieniu premier Fumio Kishida zaznaczył, że łagodzenie ograniczeń będzie stopniowe i na razie do kraju będą wpuszczane jedynie wycieczki zorganizowane.

Aby ocenić skalę możliwych wycieczek w przyszłości i przywrócić poziom sprzed pandemii, w bieżącym tygodniu do kraju wpuszczono eksperymentalną wycieczkę zorganizowaną, w której bierze udział 50 turystów z Australii, Singapuru, Tajlandii i Stanów Zjednoczonych.

Członkowie wycieczki otrzymali specjalne krótkoterminowe wizy turystyczne. Ważność dokumentów wygaśnie 31 maja.

Obecnie Japonia zezwala na wjazd do kraju do 10 tys. osób dziennie, w tym obywateli Japonii, zagranicznych studentów oraz osób podróżujących służbowo. Jednakże premier Fumio doprecyzował, że obecny limit liczby przybywających do Kraju Kwitnącej Wiśni podróżnych zostanie podwojony do 20 tys. osób dziennie od 1 czerwca.

Nowa polityka bezpieczeństwa - kto podlega przymusowej kwarantannie?

Jeszcze w tym tygodniu możemy spodziewać się nowych informacji na temat zasad wyjazdów turystycznych do Japonii. Jak podaje rynek-lotniczy.pl, tamtejszy rząd sklasyfikował regiony, które zostaną podzielone na trzy kategorie w zależności od domniemanego ryzyka infekcji.

Osoby przybywające do Japonii z grupy najniższego ryzyka będą zwolnione testów na obecność wirusa i poddawania się kwarantannie, nawet jeśli nie zostali zaszczepieni przeciwko COVID-19.

Stopniowe luzowanie restrykcji granicznych ma ochronić Japończyków przed potencjalnym zagrożeniem rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19 oraz jednocześnie ożywić gospodarkę, która mocno ucierpiała, odkąd na świecie rozszalał się koronawirus.

Jak przekazuje PAP, liczba przyjazdów zagranicznych turystów do Japonii spadła o ponad 90 proc. w 2020 r. z rekordowych 31,9 mln osób, które odwiedziły kraj rok wcześniej. Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

  1. Poznajecie skąd pochodzi pocztówka? Polskie miasto odwiedzają tłumy turystów

  2. Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

  3. Podobnego zdjęcia z Tatr jeszcze nie widzieliśmy. Było widoczne tylko kilka sekund

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected].

Źródło: forsal.pl, rynek-lotniczy.pl

Tagi: Japonia Azja