Turysci.pl
pilne

unsplash/Jezael Melgoza

Japonia znosi restrykcje. Granice otwarte, ale tylko dla wybranych

27 Maja 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Jeżeli czekacie na wieści z Japonii, to się doczekaliście. Kraj Wschodzącego Słońca ponownie otworzy swoje granice dla zagranicznych turystów z poszczególnych państw. Premier Fumio Kishida wyjawił, jakie zasady wjazdu będą odtąd obowiązywać.

10 czerwca, po dwóch latach od wprowadzenia restrykcji w związku z wybuchem pandemii Covid-19, japoński rząd zniósł restrykcje graniczne i umożliwił podróżowanie zagranicznym turystom. Niemniej jednak osoby podróżujące solo muszą jeszcze poczekać, zanim dostaną zielone światło na wjazd.

Japonia otwiera granice, ale nie dla wszystkich

Jak podaje serwis "NHK World-Japan", w czwartkowym przemówieniu premier Fumio Kishida zaznaczył, że łagodzenie ograniczeń będzie stopniowe i na razie do kraju będą wpuszczane jedynie wycieczki zorganizowane.

Aby ocenić skalę możliwych wycieczek w przyszłości i przywrócić poziom sprzed pandemii, w bieżącym tygodniu do kraju wpuszczono eksperymentalną wycieczkę zorganizowaną, w której bierze udział 50 turystów z Australii, Singapuru, Tajlandii i Stanów Zjednoczonych.

Członkowie wycieczki otrzymali specjalne krótkoterminowe wizy turystyczne. Ważność dokumentów wygaśnie 31 maja.

Obecnie Japonia zezwala na wjazd do kraju do 10 tys. osób dziennie, w tym obywateli Japonii, zagranicznych studentów oraz osób podróżujących służbowo. Jednakże premier Fumio doprecyzował, że obecny limit liczby przybywających do Kraju Kwitnącej Wiśni podróżnych zostanie podwojony do 20 tys. osób dziennie od 1 czerwca.

Wakacje

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

CZYTAJ DALEJ

Nowa polityka bezpieczeństwa - kto podlega przymusowej kwarantannie?

Jeszcze w tym tygodniu możemy spodziewać się nowych informacji na temat zasad wyjazdów turystycznych do Japonii. Jak podaje rynek-lotniczy.pl, tamtejszy rząd sklasyfikował regiony, które zostaną podzielone na trzy kategorie w zależności od domniemanego ryzyka infekcji.

Osoby przybywające do Japonii z grupy najniższego ryzyka będą zwolnione testów na obecność wirusa i poddawania się kwarantannie, nawet jeśli nie zostali zaszczepieni przeciwko COVID-19.

Stopniowe luzowanie restrykcji granicznych ma ochronić Japończyków przed potencjalnym zagrożeniem rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19 oraz jednocześnie ożywić gospodarkę, która mocno ucierpiała, odkąd na świecie rozszalał się koronawirus.

Jak przekazuje PAP, liczba przyjazdów zagranicznych turystów do Japonii spadła o ponad 90 proc. w 2020 r. z rekordowych 31,9 mln osób, które odwiedziły kraj rok wcześniej.

Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

  1. Poznajecie skąd pochodzi pocztówka? Polskie miasto odwiedzają tłumy turystów

  2. Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

  3. Podobnego zdjęcia z Tatr jeszcze nie widzieliśmy. Było widoczne tylko kilka sekund

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected]

fot. Instagram/ @martyna.world, Wikimedia Commons/ domena publiczna, PIOTR PIWOWARSKI/East News

Polskie podróżniczki, dla których nie ma rzeczy niemożliwych. Pokazały nam świat i zapisały się w historii

Polskie podróżniczki, które zapisały się na kartach historii lub dopiero ją tworzą. Są dziennikarkami, reportażystkami, graficzkami, sportowcami, a nawet elektroniczkami. Przedstawiamy pięć kobiet, które przybliżyły nam odległe miejsca na świecie. fot. Instagram/ @martyna.world, Wikimedia Commons/ domena publiczna, PIOTR PIWOWARSKI/East News

Zobacz galerię >

Tylko 1 na 10 turystów odpowie na wszystkie pytania poprawnie. 7 stolic dla prawdziwych obieżyświatów

Pytanie 1 z 7

Na rozgrzewkę: które miasto jest stolicą Czarnogóry?

Źródło: forsal.pl, rynek-lotniczy.pl

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Świat

Władze zamknęły Machu Picchu, jeden z siedmiu cudów świata. Ewakuowano ponad 400 osób

Czytaj więcej >

Świat

Odwoływanie lotów stanie się nowym standardem? Szef Ryanaira jest pełen obaw

Czytaj więcej >

Świat

Samolot runął na ziemię. Pasażer tuż przed śmiercią zdążył wysłać wiadomość do żony

Czytaj więcej >

Świat

Chmury soczewkowate zawisły nad Turcją. Przypominały statek kosmiczny

Czytaj więcej >

Świat

Wyjechała na wakacje, aby odpocząć. Zamiast tego spotkał ją koszmar, pokazała porażające zdjęcia z hotelu

Czytaj więcej >

Świat

Awantura w kurorcie narciarskim. Znany rosyjski bloger pokłócił się z Polakiem

Czytaj więcej >