Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Japonia

Japonia

Japonia

Ratownicy na morzu
11.07.2024 11:21 Dryfowała na morzu przez 36 godzin. Dzięki temu, co zabrała ze sobą, przetrwała

Jak podała AFP, w czwartek, 11 lipca władze w Japonii ogłosiły, że w odległości 80 km od wybrzeża znaleziono kobietę. Dryfowała przez ponad dobę i pokonała w sumie 250 km. Udało jej się przetrwać dzięki jednej rzeczy. 

Japonia
14.04.2024 19:40 To dlatego Japończycy żyją tak długo. Przestrzegają czterech zasad

Jaki jest sekret długowieczności? Może się wydawać, że tę tajemną wiedzę posiedli mieszkańcy jednego z wyspiarskich państw. W Kraju Kwitnącej Wiśni żyje bowiem blisko 70 tys. stulatków. To jednak nie genetyka decyduje o ich długowieczności. Większość z nich, w kontekście ich sprawności i dobrego zdrowia, wspomina zawsze o swojej diecie. Japońska kuchnia to nie tylko dobrze znane nam sushi. To przede wszystkim holistyczne podejście do dbania o ciało i umysł. Co dokładnie wpływa na dobre zdrowie i rekordowo długi wiek Japończyków? Czy podobne dania możemy znaleźć w Polsce? 

dworzec gdańsk
23.03.2024 19:21 Japończyk zakochał się w polskim dworcu. Wpadł przy tym na genialny pomysł

Polacy często nie doceniają swojego kraju. Na szczęście, coraz częściej chwalą nas za to zagraniczni turyści. Świetnie obrazuje to historia pewnego Japończyka, który zauroczył się jednym z… polskich dworców! Choć początek tej historii może brzmieć jak żart, to ostatecznie biznesmen z Japonii wpadł dzięki temu na pomysł dochodowej inwestycji.Japończyk zapragnął mieć swój własny gdański Dworzec Główny w Kraj Kwitnącej Wiśni. Ten budynek odkrył zupełnie przypadkiem, jednak tak bardzo mu się spodobał, że wysłał swojego przyjaciela na specjalną misję.

Delfin
18.07.2023 17:03 Delfin połamał pływakowi kości. To nie pierwszy taki atak

Niedawno w zagranicznych mediach było głośno na temat stada orek, które regularnie atakują łodzie u wybrzeży Gibraltaru. W płytkich wodach niedaleko hiszpańskich plaż coraz częściej można też spostrzec agresywne rekiny. Jak się okazuje pozornie łagodne delfiny również mogą narobić wielu szkód. W niedzielę 15 lipca cztery osoby ucierpiały z powodu ataków delfinów. Wszystko działo się nieopodal plaży Suishohama w Japonii. 

śmierć podróżnika
10.07.2023 20:49 Nie żyje polski podróżnik. Poszukiwano go od kilku miesięcy

Nie żyje polski podróżnik i fotograf Grzegorz Gawlik. Ostatnio relacjonował swoją wyprawę do Japonii, jednak w kwietniu tego roku nagle urwał się z nim kontakt. Jego ciało zostało odnalezione na czynnym wulkanie Ontake w piątek 7 lipca.Jego największą pasją była eksploracja wulkanów. Od 2006 roku konsekwentnie realizował "Projekt 100 wulkanów". Udało mu się zdobyć ponad połowę.

Rwanda jest na liście bezpiecznych krajów dla kobiet podróżujących w pojedynkę
10.04.2023 10:27 Oto 5 najbezpieczniejszych krajów dla kobiet podróżujących w pojedynkę. Lista zaskakuje

Coraz więcej osób chce podróżować w pojedynkę. Takie solowe wyprawy są droższe od podróży we dwoje czy w grupie. To jednak niejedyny powód, dla którego budzą opory wśród kobiet. Singielki w drodze wciąż częściej są narażone na niebezpieczeństwo niż single. Wiemy, do jakich krajów niezależne podróżniczki mogą wyjeżdżać w ciemno.

Najgłębiej żyjące ryby na dnie Oceanu Spokojnego
06.04.2023 08:36 Nikt wcześniej nie wierzył, że ryby mogą żyć w takich warunkach. Nowy gatunek wytropiły morskie roboty

Japońscy i australijscy naukowcy zanurzyli specjalne roboty morskie w Rowie Izu-Ogasawara na Oceanie Spokojnym, na południe od Wysp Japońskich. Chcieli znaleźć najgłębiej żyjącą rybę na świecie. Tuż przy dnie sfilmowali przedstawicielki nieznanego wcześniej gatunku.

Turystka w Japonii
28.03.2023 14:59 To, co jadły, wiło się i ruszało mackami. Turystki nie przewidziały co stanie się później

Azjatycką kuchnię można pokochać za intensywność smaków, aromatów i kolorów. Pewne dania i sposoby ich podawania Europejczyków wciąż jednak zadziwiają. Dwie turystki pokazały w sieci, jak jedzą wijącego się mięczaka. Nie spodziewały się, co wydarzy się, gdy już odważą się go przegryźć.

Pies z Tokio
15.03.2023 13:56 Pies z Tokio stał się hitem internetu. Niewiarygodne, czym się zajmuje

Pies rasy Shiba Inu zasłynął w internecie tym, że zajmuje się sprzedawaniem papierosów w niepozornej budce na przedmieściach Tokio. W Japonii nie brakuje i innych zwierzęcych osobliwości.

SPA
03.03.2023 15:44 Ilość bakterii w japońskim SPA przekroczyła 3700 razy normy. Wodę zmieniano raz na pół roku

Japończyk skłonił się nisko i solennie przeprosił na konferencji zwołanej rok po tym, jak zamknięto jego SPA. Kąpiele w łaźni mogły prowadzić nawet do śmierci. Poziom groźnej bakterii w wodzie był przekroczony o 3,7 tys. razy!  

None
22.02.2023 17:24 Tajemnicza kula wyrzucona na brzeg w Japonii. Istniały obawy, że wybuchnie

Podejrzanie wyglądająca kula została wyrzucona na brzeg plaży Enshu nieopodal miasta Hamamatsu w Japonii. W sieci pojawiły się nagrania z miejsca zdarzenia, na których widać bliżej niezidentyfikowany obiekt. Obawiano się, że to mina bądź obiekt szpiegowski, dlatego lokalne władze szybko zdecydowały o zamknięciu plaży, a kulą zajęli się saperzy. Świat obiegły zdjęcia oraz filmy ze znajdującej się w prefekturze Shizuoka plaży Enshu. To właśnie w tym miejscu znaleziono duży, okrągły przedmiot o nieznanym przeznaczeniu. Kulę miał zauważyć jeden z miejscowych, który znajdował się rano na plaży 21 lutego br. O niespotykanym odkryciu poinformował policję.

None
20.02.2023 14:27 Tajemnica 300-letniej zmumifikowanej "syreny" z Japonii rozwikłana. Czym jest naprawdę?

Zagadka mumii “syreny”, którą rzekomo pochwycono w sieci rybackie u wybrzeży japońskiej wyspy Shikoku, pomiędzy 1736 a 1741 r., została rozwiązana po przeszło 300 latach. Naukowcy z Kurashiki University of Science and Arts opublikowali wyniki badań dotyczące tajemniczego stworzenia. Ich przypuszczenia się potwierdziły. Czy faktycznie mamy do czynienia z legendarną istotą?Posiada zęby oraz pięć palców u każdej dłoni, które składa w geście przypominającym krzyk. Jej głowę pokrywają kępki włosów, zaś dolne kończyny zastępuje rybi ogon pokryty łuskami. Tak prezentuje się mumia “syreny”, która na przestrzeni wieków obrosła legendą. Pozostaje jednak najważniejsze pytanie - czy stanowi ona dowód istnienia nadprzyrodzonych istot? Kluczowym narzędziem w rozwiązaniu tajemnicy nieznanego stworzenia okazał się tomograf komputerowy. 

pilne
27.05.2022 16:58 Japonia znosi restrykcje. Granice otwarte, ale tylko dla wybranych

Jeżeli czekacie na wieści z Japonii, to się doczekaliście. Kraj Wschodzącego Słońca ponownie otworzy swoje granice dla zagranicznych turystów z poszczególnych państw. Premier Fumio Kishida wyjawił, jakie zasady wjazdu będą odtąd obowiązywać.10 czerwca, po dwóch latach od wprowadzenia restrykcji w związku z wybuchem pandemii Covid-19, japoński rząd zniósł restrykcje graniczne i umożliwił podróżowanie zagranicznym turystom. Niemniej jednak osoby podróżujące solo muszą jeszcze poczekać, zanim dostaną zielone światło na wjazd.

Japonia covid
11.01.2022 13:13 Japonia przedłuża restrykcje graniczne. Obcokrajowcy nie wjadą do marca

Japonia zdecydowała się na przedłużenie zakazu wjazdu do kraju dla cudzoziemców do końca lutego – oświadczył we wtorek premier Fumio Kishida. Restrykcje wprowadzono w związku z obawami o szerzenie się wariantu koronawirusa Omikron.Zakaz wjazdu dla obcokrajowców obowiązuje od 30 listopada. Wprowadzono go po tym, jak w Japonii wykryto pierwszy przypadek zakażenia Omikronem. Jak przypomina japońska agencja prasowa Kyodo, pierwotnie zakaz miał obowiązywać przez około miesiąc, jednak tamtejsze władze zdecydowały się na jego przedłużenie do końca lutego.

wulkan
20.10.2021 23:20 Erupcja wulkanu Aso na japońskiej wyspie Kiusiu. Ewakuowano 16 wspinaczy

W środę rano doszło do wybuchu wulkanu Aso na japońskiej wyspie Kiusiu. Konieczna była ewakuacja 16 wspinaczy, którzy w momencie erupcji znajdowali się w jego okolicy. Według prognoz popiół ma opadać z wulkanu na pobliskie miejscowości przez kilka godzin. Wybuch największego wulkanu w Japonii nastąpił o godz. 11.43 czasu lokalnego (w Polsce była wtedy godz. 4.43 w środę). Japońska Agencja Meteorologiczna podała, że do erupcji doszło w kraterze Nakadake 1.Według informacji podanych przez dziennik "Mainichi" Góra Aso wyrzuca popioły wulkaniczne. W chwili erupcji na wulkanie znajdowało się 16 wspinaczy, którzy zostali ewakuowani, a ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Unia Europejska chce luzowania przepisów
03.06.2021 21:18 Na liście UE, dotyczącej stopniowego znoszenia obostrzeń, jest już 9 krajów

Unia Europejska chce rozszerzyć listę krajów objętych łagodniejszymi restrykcjami granicznymi. Od pewnego czasu unijni politycy otwarcie sugerują, że państwa członkowskie powinny zacząć łagodzić obostrzenia dla turystów z zagranicy, a 3 czerwca wykaz konkretnych państw się powiększył. Unia Europejska wpisała Japonię na listę krajów, z których podróżni powinni przechodzić łagodniejsze kontrole na granicach WspólnotyObecnie na liście znajduje się już 9 państwKomisja Europejska od dłuższego czasu zachęca rządy do łagodzenia restrykcji Unia Europejska pracuje nad wprowadzeniem tzw. paszportów szczepionkowych, które mają umożliwić turystom swobodne podróże w granicach wspólnoty. Jednocześnie jednak unijni politycy chcieliby stopniowo łagodzić zasady wjazdu dla podróżnych z innych krajów. Powstała specjalna lista państw, które zdaniem UE mogłyby zostać objęte lżejszymi restrykcjami. Mowa jest o stopniowym znoszeniu ograniczeń dotyczących podróżowania dla osób, które przylatują z nich do krajów członkowskich Wspólnoty. Dzisiaj na tę listę wpisana została Japonia, ostateczna decyzja o wprowadzeniu zmian jednak zależy od rządów poszczególnych państw.

pociąg
21.05.2021 20:14 Japonia. Maszynista zostanie ukarany za opuszczenie kokpitu pędzącego pociągu. Wyszedł do toalety

Maszynista wyszedł z kokpitu pociągu pędzącego 150 km/h i wyszedł do toalety. Grozi mu postępowanie dyscyplinarne. Sprawę nagłośniły media na całym świecie.Pociąg, o którym mowa to Hikari 633, czyli jeden z tzw. pociągów pocisków. Maszyny te są w stanie rozwinąć prędkość nawet do ponad 300 km/h. Maszynista w czasie prowadzenia jednego składu, wyszedł do toalety.