Japan Airlines są największymi liniami lotniczymi w Azji. Wygrywają również w rankingach jako najlepsze na całym globie. Oferują bogatą sieć połączeń międzynarodowych, ale tym razem proponują swoim klientom coś zupełnie wyjątkowego. Podróżnicy mogą otrzymać darmowe bilety lotnicze, jeśli zdecydują się na odwiedziny miejsc, które nie zawsze lądują na szczycie listy jeśli ktoś myśli o poznawaniu Japonii.
W pobliżu miasta Mihama na japońskiej wyspie Honsiu odnotowano już 18 ataków morskiego zwierzęcia na ludziach. Wszystkie miały miejsce podczas tegorocznego lata. Naukowcy wyjaśniają, że ssak może być “sfrustrowany i samotny”.
Trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,1 nawiedziło w czwartek południową Japonię. Z tego powodu wstrzymano ruch na lotniskach, problemy pojawiły się również na kolei. Sejsmolodzy obawiają się teraz najgorszego. Japończycy przez najbliższy tydzień nie mogą spać spokojnie…
Jak podała AFP, w czwartek, 11 lipca władze w Japonii ogłosiły, że w odległości 80 km od wybrzeża znaleziono kobietę. Dryfowała przez ponad dobę i pokonała w sumie 250 km. Udało jej się przetrwać dzięki jednej rzeczy.
Jaki jest sekret długowieczności? Może się wydawać, że tę tajemną wiedzę posiedli mieszkańcy jednego z wyspiarskich państw. W Kraju Kwitnącej Wiśni żyje bowiem blisko 70 tys. stulatków. To jednak nie genetyka decyduje o ich długowieczności. Większość z nich, w kontekście ich sprawności i dobrego zdrowia, wspomina zawsze o swojej diecie. Japońska kuchnia to nie tylko dobrze znane nam sushi. To przede wszystkim holistyczne podejście do dbania o ciało i umysł. Co dokładnie wpływa na dobre zdrowie i rekordowo długi wiek Japończyków? Czy podobne dania możemy znaleźć w Polsce?
Polacy często nie doceniają swojego kraju. Na szczęście, coraz częściej chwalą nas za to zagraniczni turyści. Świetnie obrazuje to historia pewnego Japończyka, który zauroczył się jednym z… polskich dworców! Choć początek tej historii może brzmieć jak żart, to ostatecznie biznesmen z Japonii wpadł dzięki temu na pomysł dochodowej inwestycji.Japończyk zapragnął mieć swój własny gdański Dworzec Główny w Kraj Kwitnącej Wiśni. Ten budynek odkrył zupełnie przypadkiem, jednak tak bardzo mu się spodobał, że wysłał swojego przyjaciela na specjalną misję.
Niedawno w zagranicznych mediach było głośno na temat stada orek, które regularnie atakują łodzie u wybrzeży Gibraltaru. W płytkich wodach niedaleko hiszpańskich plaż coraz częściej można też spostrzec agresywne rekiny. Jak się okazuje pozornie łagodne delfiny również mogą narobić wielu szkód. W niedzielę 15 lipca cztery osoby ucierpiały z powodu ataków delfinów. Wszystko działo się nieopodal plaży Suishohama w Japonii.
Nie żyje polski podróżnik i fotograf Grzegorz Gawlik. Ostatnio relacjonował swoją wyprawę do Japonii, jednak w kwietniu tego roku nagle urwał się z nim kontakt. Jego ciało zostało odnalezione na czynnym wulkanie Ontake w piątek 7 lipca.Jego największą pasją była eksploracja wulkanów. Od 2006 roku konsekwentnie realizował "Projekt 100 wulkanów". Udało mu się zdobyć ponad połowę.
Coraz więcej osób chce podróżować w pojedynkę. Takie solowe wyprawy są droższe od podróży we dwoje czy w grupie. To jednak niejedyny powód, dla którego budzą opory wśród kobiet. Singielki w drodze wciąż częściej są narażone na niebezpieczeństwo niż single. Wiemy, do jakich krajów niezależne podróżniczki mogą wyjeżdżać w ciemno.
Japońscy i australijscy naukowcy zanurzyli specjalne roboty morskie w Rowie Izu-Ogasawara na Oceanie Spokojnym, na południe od Wysp Japońskich. Chcieli znaleźć najgłębiej żyjącą rybę na świecie. Tuż przy dnie sfilmowali przedstawicielki nieznanego wcześniej gatunku.
Azjatycką kuchnię można pokochać za intensywność smaków, aromatów i kolorów. Pewne dania i sposoby ich podawania Europejczyków wciąż jednak zadziwiają. Dwie turystki pokazały w sieci, jak jedzą wijącego się mięczaka. Nie spodziewały się, co wydarzy się, gdy już odważą się go przegryźć.
Pies rasy Shiba Inu zasłynął w internecie tym, że zajmuje się sprzedawaniem papierosów w niepozornej budce na przedmieściach Tokio. W Japonii nie brakuje i innych zwierzęcych osobliwości.
Japończyk skłonił się nisko i solennie przeprosił na konferencji zwołanej rok po tym, jak zamknięto jego SPA. Kąpiele w łaźni mogły prowadzić nawet do śmierci. Poziom groźnej bakterii w wodzie był przekroczony o 3,7 tys. razy!
Podejrzanie wyglądająca kula została wyrzucona na brzeg plaży Enshu nieopodal miasta Hamamatsu w Japonii. W sieci pojawiły się nagrania z miejsca zdarzenia, na których widać bliżej niezidentyfikowany obiekt. Obawiano się, że to mina bądź obiekt szpiegowski, dlatego lokalne władze szybko zdecydowały o zamknięciu plaży, a kulą zajęli się saperzy. Świat obiegły zdjęcia oraz filmy ze znajdującej się w prefekturze Shizuoka plaży Enshu. To właśnie w tym miejscu znaleziono duży, okrągły przedmiot o nieznanym przeznaczeniu. Kulę miał zauważyć jeden z miejscowych, który znajdował się rano na plaży 21 lutego br. O niespotykanym odkryciu poinformował policję.
Zagadka mumii “syreny”, którą rzekomo pochwycono w sieci rybackie u wybrzeży japońskiej wyspy Shikoku, pomiędzy 1736 a 1741 r., została rozwiązana po przeszło 300 latach. Naukowcy z Kurashiki University of Science and Arts opublikowali wyniki badań dotyczące tajemniczego stworzenia. Ich przypuszczenia się potwierdziły. Czy faktycznie mamy do czynienia z legendarną istotą?Posiada zęby oraz pięć palców u każdej dłoni, które składa w geście przypominającym krzyk. Jej głowę pokrywają kępki włosów, zaś dolne kończyny zastępuje rybi ogon pokryty łuskami. Tak prezentuje się mumia “syreny”, która na przestrzeni wieków obrosła legendą. Pozostaje jednak najważniejsze pytanie - czy stanowi ona dowód istnienia nadprzyrodzonych istot? Kluczowym narzędziem w rozwiązaniu tajemnicy nieznanego stworzenia okazał się tomograf komputerowy.
Jeżeli czekacie na wieści z Japonii, to się doczekaliście. Kraj Wschodzącego Słońca ponownie otworzy swoje granice dla zagranicznych turystów z poszczególnych państw. Premier Fumio Kishida wyjawił, jakie zasady wjazdu będą odtąd obowiązywać.10 czerwca, po dwóch latach od wprowadzenia restrykcji w związku z wybuchem pandemii Covid-19, japoński rząd zniósł restrykcje graniczne i umożliwił podróżowanie zagranicznym turystom. Niemniej jednak osoby podróżujące solo muszą jeszcze poczekać, zanim dostaną zielone światło na wjazd.
Japonia zdecydowała się na przedłużenie zakazu wjazdu do kraju dla cudzoziemców do końca lutego – oświadczył we wtorek premier Fumio Kishida. Restrykcje wprowadzono w związku z obawami o szerzenie się wariantu koronawirusa Omikron.Zakaz wjazdu dla obcokrajowców obowiązuje od 30 listopada. Wprowadzono go po tym, jak w Japonii wykryto pierwszy przypadek zakażenia Omikronem. Jak przypomina japońska agencja prasowa Kyodo, pierwotnie zakaz miał obowiązywać przez około miesiąc, jednak tamtejsze władze zdecydowały się na jego przedłużenie do końca lutego.
W środę rano doszło do wybuchu wulkanu Aso na japońskiej wyspie Kiusiu. Konieczna była ewakuacja 16 wspinaczy, którzy w momencie erupcji znajdowali się w jego okolicy. Według prognoz popiół ma opadać z wulkanu na pobliskie miejscowości przez kilka godzin. Wybuch największego wulkanu w Japonii nastąpił o godz. 11.43 czasu lokalnego (w Polsce była wtedy godz. 4.43 w środę). Japońska Agencja Meteorologiczna podała, że do erupcji doszło w kraterze Nakadake 1.Według informacji podanych przez dziennik "Mainichi" Góra Aso wyrzuca popioły wulkaniczne. W chwili erupcji na wulkanie znajdowało się 16 wspinaczy, którzy zostali ewakuowani, a ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.
Unia Europejska chce rozszerzyć listę krajów objętych łagodniejszymi restrykcjami granicznymi. Od pewnego czasu unijni politycy otwarcie sugerują, że państwa członkowskie powinny zacząć łagodzić obostrzenia dla turystów z zagranicy, a 3 czerwca wykaz konkretnych państw się powiększył. Unia Europejska wpisała Japonię na listę krajów, z których podróżni powinni przechodzić łagodniejsze kontrole na granicach WspólnotyObecnie na liście znajduje się już 9 państwKomisja Europejska od dłuższego czasu zachęca rządy do łagodzenia restrykcji Unia Europejska pracuje nad wprowadzeniem tzw. paszportów szczepionkowych, które mają umożliwić turystom swobodne podróże w granicach wspólnoty. Jednocześnie jednak unijni politycy chcieliby stopniowo łagodzić zasady wjazdu dla podróżnych z innych krajów. Powstała specjalna lista państw, które zdaniem UE mogłyby zostać objęte lżejszymi restrykcjami. Mowa jest o stopniowym znoszeniu ograniczeń dotyczących podróżowania dla osób, które przylatują z nich do krajów członkowskich Wspólnoty. Dzisiaj na tę listę wpisana została Japonia, ostateczna decyzja o wprowadzeniu zmian jednak zależy od rządów poszczególnych państw.
Maszynista wyszedł z kokpitu pociągu pędzącego 150 km/h i wyszedł do toalety. Grozi mu postępowanie dyscyplinarne. Sprawę nagłośniły media na całym świecie.Pociąg, o którym mowa to Hikari 633, czyli jeden z tzw. pociągów pocisków. Maszyny te są w stanie rozwinąć prędkość nawet do ponad 300 km/h. Maszynista w czasie prowadzenia jednego składu, wyszedł do toalety.