Turysci.pl
Japonia covid

fot. Pixabay/ fernandozhiminaicela

Japonia przedłuża restrykcje graniczne. Obcokrajowcy nie wjadą do marca

23 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Japonia zdecydowała się na przedłużenie zakazu wjazdu do kraju dla cudzoziemców do końca lutego – oświadczył we wtorek premier Fumio Kishida. Restrykcje wprowadzono w związku z obawami o szerzenie się wariantu koronawirusa Omikron.

Zakaz wjazdu dla obcokrajowców obowiązuje od 30 listopada. Wprowadzono go po tym, jak w Japonii wykryto pierwszy przypadek zakażenia Omikronem.

Jak przypomina japońska agencja prasowa Kyodo, pierwotnie zakaz miał obowiązywać przez około miesiąc, jednak tamtejsze władze zdecydowały się na jego przedłużenie do końca lutego.

jezioro 1

Mężczyzna wszedł na zamarznięte jezioro w Giżycku. Załamał się pod nim lód

CZYTAJ DALEJ

Japonia przedłuża zakaz wjazdu dla obcokrajowców

- Sytuacja związana z zakażeniami Omikronem wyraźnie różni się w kraju i za granicą, więc obecne przepisy (dotyczące wjazdu do Japonii) będą utrzymane do końca lutego – powiedział dziennikarzom Kishida, cytowany przez Polsat.

Premier Japonii zaznaczył jednak, że w niektórych wyjątkowych wypadkach uwzględnione mogą zostać kwestie humanitarne i interes narodowy Japonii.

W ostatnich dniach niektórych częściach Japonii odnotowano szybki wzrost liczby zakażeń koronawirusem. W niedzielę restrykcje przeciwepidemiczne, określane jako "quasi-stan wyjątkowy", przywrócono w prefekturze Okinawa oraz części prefektur Yamaguchi i Hiroszima.

Według lokalnych władz najnowsza fala infekcji szerzy się z ognisk wariantu Omikron. Wykryto je przede wszystkim w bazach amerykańskiego wojska w prefekturach Okinawa i Yamaguchi.

Zdaniem władz wirus rozprzestrzenił się już na szeroką skalę. Natomiast eksperci przestrzegają przed ogólnokrajową szóstą falą pandemii i przeciążeniem służby zdrowia.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: RMF24, TPN

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

pustynia Bliski Wschód

Świat

Niebo zmieniło się na kolor pomarańczowy. Burza piaskowa na Bliskim Wschodzie

Czytaj więcej >
Jamajka, źródło: twitter.com/OloriSupergal

Świat

Jamajka: włożył rękę do klatki lwa, turyści nagrali reakcję zwierzaka

Czytaj więcej >

Świat

18-latek wszedł do dołu wykopanego na plaży. Zginął zasypany piaskiem

Czytaj więcej >

Świat

Turyście z Tajlandii grozi kara śmierci. Awanturował się na lotnisku

Czytaj więcej >

Świat

Krokodyl zaatakował turystę w Australii. Mężczyzna ledwo uszedł z życiem

Czytaj więcej >

Świat

Samolot stanął w ogniu tuż przed startem. Przerażające nagranie

Czytaj więcej >