Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > Japonia. Maszynista zostanie ukarany za opuszczenie kokpitu pędzącego pociągu. Wyszedł do toalety
Ania Radke
Ania Radke 21.05.2021 20:14

Japonia. Maszynista zostanie ukarany za opuszczenie kokpitu pędzącego pociągu. Wyszedł do toalety

pociąg
fot. Pixabay/ RyanMcGuire

Maszynista wyszedł z kokpitu pociągu pędzącego 150 km/h i wyszedł do toalety. Grozi mu postępowanie dyscyplinarne. Sprawę nagłośniły media na całym świecie.

Pociąg, o którym mowa to Hikari 633, czyli jeden z tzw. pociągów pocisków. Maszyny te są w stanie rozwinąć prędkość nawet do ponad 300 km/h. Maszynista w czasie prowadzenia jednego składu, wyszedł do toalety.

Maszynista pociągu-pocisku wyszedł do toalety w czasie jazdy

Należące do japońskiej sieci Shinkansen pociągi mogą osiągnąć prędkość nawet 300 km/h, jednak ten jechał akurat z mniejszą prędkością - 150 km/h.

Według informacji przekazanych przez Central Japan Railway Company (JR Central), do incydentu doszło w niedzielny poranek, podczas przejazdu pociąg w centralnej prefekturze Shizuoka.

36-letni motorniczy, którego nazwiska nie wymieniono, skarżył się na ból brzucha. Z tego powodu opuścił kokpit podczas prowadzenia pojazdu, aby skorzystać z toalety w kabinie pasażerskiej - przekazał JR Central.

Do kokpitu wezwał w tym czasie konduktora, aby ten obsadził stery. Co ważne, zastępca nie miał odpowiednich uprawnień do prowadzenia pociągów. Obaj mają odpowiedzieć za tę sytuację.

Pociągiem podróżowało wówczas 160 pasażerów, jednak na całe szczęście nikomu nic się nie stało.

Masahiro Hayatsu z JR Central przeprosił w imieniu firmy. Przekazał również dziennikarzom, że działania maszynisty były „wyjątkowo niestosowne". Zarówno jego, jak i konduktora, czeka postępowanie dyscyplinarne.

Zgodnie z zasadami funkcjonowania kolei, jeśli maszynista źle się poczuje podczas jazdy, ma obowiązek skontaktować się z centrum dowodzenia. O pomoc poprosić konduktora mogą poprosić tylko wtedy, gdy posiada on odpowiednie uprawnienia.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet