Turysci.pl

twitter/NHK WORLD News

Tajemnicza kula wyrzucona na brzeg w Japonii. Istniały obawy, że wybuchnie

22 Lutego 2023

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Podejrzanie wyglądająca kula została wyrzucona na brzeg plaży Enshu nieopodal miasta Hamamatsu w Japonii. W sieci pojawiły się nagrania z miejsca zdarzenia, na których widać bliżej niezidentyfikowany obiekt. Obawiano się, że to mina bądź obiekt szpiegowski, dlatego lokalne władze szybko zdecydowały o zamknięciu plaży, a kulą zajęli się saperzy. 

Świat obiegły zdjęcia oraz filmy ze znajdującej się w prefekturze Shizuoka plaży Enshu. To właśnie w tym miejscu znaleziono duży, okrągły przedmiot o nieznanym przeznaczeniu. Kulę miał zauważyć jeden z miejscowych, który znajdował się rano na plaży 21 lutego br. O niespotykanym odkryciu poinformował policję.

W Japonii falę wyrzuciły na brzeg tajemniczą kulę

Tajemnicza kula znaleziona niedaleko miasta Hamamatsu, które zamieszkuje prawie 600 tysięcy osób, ma około półtora metra średnicy i najprawdopodobniej jest wykonana z żelaza. O tym świadczy chociażby rdza na jej powierzchni. Jej środek natomiast ma być pusty. 

Z początku nie wiedziano, czym właściwie jest niezidentyfikowany przedmiot, dlatego plażę zamknięto, a kulę odgrodzono. Niebawem na miejscu stawili się saperzy. Przeprowadzone przez nich badania promieniowaniem rentgenowskim dowiodły, że nie znajdują się w niej żadne materiały wybuchowe. Przeznaczenie obiektu nadal pozostaje jednak zagadką.

Nie trzeba było długo czekać na spekulacje odnośnie pochodzenia kuli znalezionej w Japonii. Jedna z początkowych teorii zakładała, że to mina, lecz przeprowadzone przez specjalistów badania szybko ją obaliły. Podejrzewano również, że może być ona obiektem szpiegowskim pochodzącym z Chin lub Korei Północnej. Dotychczas japońskie służby tego nie potwierdziły, jednak nic nie wskazuje na to, by przedmiot służył do inwigilacji Japończyków przez sąsiednie kraje.

Do ciekawych informacji dotarli natomiast dziennikarze NHK News. Mianowicie 50-letni miejscowy mężczyzna, który regularnie biega w tamtych okolicach, miał im wyjawić, że obiekt ten leży w miejscu już od jakiegoś czasu.

- Od ponad miesiąca na plaży leżało coś w rodzaju żelaznej kuli. Podszedłem do niej i próbowałem popchnąć ją ręką, ale była ciężka i się nie poruszyła - cytują wypowiedź mężczyzny media.

Hiszpania zapowiada rewolucję. Wkrótce koniec z limitem płynów i nakazem wyjmowania laptopów

Hiszpania zapowiada rewolucję. Wkrótce koniec z limitem płynów i nakazem wyjmowania laptopów

CZYTAJ DALEJ

Do czego służy kula znaleziona na wybrzeżu w Japonii?

Mimo kilku faktów, jakie udało się ustalić o tajemniczym obiekcie wyrzuconym przez wodę, nadal oficjalnie nie wiadomo do czego służy i skąd wziął się na terenie Japonii. Nie ma jednak co się dziwić, że wywołał poruszenie, a nawet strach, w związku z czym władze odgrodziły i zakazały wstępu na teren plaży w promieniu najbliższych 200 metrów od kuli.

Jedna z najbardziej prawdopodobnych hipotez zakłada, że tajemniczy obiekt na brzegu to po prostu zerwana boja i to w nią wierzy zdecydowanie najwięcej internautów komentujących w sieci nagranie z miejsca zdarzenia. 

Oczywiście internauci nie mogli również powstrzymać się od obrócenia całej sytuacji w żart. W taki sposób pojawiają się głosy, że kula to nic innego jak chiński balon, który wpadł do wody, a fale wyrzuciły go na brzeg, inni natomiast widzą w niej podobieństwo do Smoczej Kuli z mangi “Dragon Ball”.

 

Dołącz do nas

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected]

 

źródło: wprost.pl; wiadomosci.onet.pl

To tu kręcono „Opowieści z Narnii”. Widoki w Górach Stołowych zapierające dech w piersi

To tu kręcono „Opowieści z Narnii”. Widoki w Górach Stołowych zapierające dech w piersi

CZYTAJ DALEJ
Przetestował najgorzej oceniany nocleg w Warszawie. Nie chcielibyście spędzić w nim nocy

Przetestował najgorzej oceniany nocleg w Warszawie. Nie chcielibyście spędzić w nim nocy

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

JaponiaŚwiat

Podobne artykuły

Świat

To najszczęśliwsze kraje. Niewiarygodne, jakie miejsce tym razem zajęła Polska
Czytaj więcej >

Świat

Koniec z małymi buteleczkami i wyjmowaniem telefonu na taśmę. Brytyjskie lotnisko wprowadza rewolucję
Czytaj więcej >

Świat

Lecieli w podróż poślubną. Film z samolotu podbił internet. Jedni się śmieją, drudzy oburzają
Czytaj więcej >

Świat

Przerażający widok i okropny zapach. W australijskiej rzece martwe zwierzęta zakorkowały przepływ
Czytaj więcej >

Świat

Złe wieści dla turystów. Znana na całym świecie atrakcja pozostaje zamknięta na wakacje
Czytaj więcej >

Świat

Najgorsze atrakcje turystyczne na świecie. Według turystów to tylko strata czasu i pieniędzy
Czytaj więcej >
Kamila Sabatowska

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]