Turysci.pl
Włochy

unsplash/Chris Curry

Włosi nie chcą turystów z Rosji. Ogłoszono zawieszenie wydawania wiz

28 Maja 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Unia Europejska 27 lutego br. zamknęła przestrzeń powietrzną dla rosyjskich samolotów, jednak sposobem na obejście restrykcji miały być "wycieczki z przesiadką". Włochy zdecydowały się położyć kres tej taktyce, odmawiając przyjezdnym z Rosji wydania wiz.

Rosyjskich turystów, którzy planowali spędzić tegoroczne wakacje we Włoszech, czeka duże rozczarowanie. Chociaż dotychczas słoneczna Italia stanowiła jedną z najbardziej pożądanych destynacji na wakacje, na drodze wczasowiczów pojawiła się nowa przeszkoda. VMS, czyli włoskie centrum wizowe, ogłosiło zawieszenie dokumentów dla turystów z Rosji.

Koniec wakacyjnego eldorado dla rosyjskich turystów

Touroperator Pac Group, jeden z najpopularniejszych organizatorów turystyki na rynku włoskim, od połowy kwietnia odnotowuje znaczny wzrost rezerwacji wycieczek do Włoch. Europejski kraj upodobali sobie także Rosjanie.

Ze względu na wzajemne zamknięcie przestrzeni lotniczej po rosyjskiej inwazji na Ukrainę tamtejsi turyści szukają innych sposób na odwiedzenie popularnych włoskich kurortów. Mimo, iż obecnie nie są realizowane żadne bezpośrednie loty z Rosji do Europy, oficjalnie nie wprowadzono zakazu wjazdu do Włoch dla rosyjskich turystów.

Osoby podróżujące w celach turystycznych mogły tam przylecieć, korzystając z lotów łączonych z przesiadką w Belgradzie, Stambule czy Dubaju. To już jednak przeszłość.

pilne

Japonia znosi restrykcje. Granice otwarte, ale tylko dla wybranych

CZYTAJ DALEJ

Włosi odmawiają wiz przyjezdnym z Rosji

Włoskie Centrum Wniosków Wizowych poinformowało o wstrzymaniu wydawania wiz dla turystów z Rosji. Za oficjalną przyczynę podano "niemożność Intesa Bank do przyjmowania i uiszczania opłat konsularnych", bez których przyjęcie dokumentów jest niezgodne z obowiązującym prawem.

Oznacza to, że jedyna grupa, która może ubiegać się o wizę to turyści, którzy zdążyli pokryć opłaty wizowe i posiadają dokument potwierdzający wniesienie opłaty. Na obecną chwilę nie wyjaśniono, co spotka rosyjskich turystów, którzy we Włoszech mają tylko przesiadkę.

Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

  1. Poznajecie skąd pochodzi pocztówka? Polskie miasto odwiedzają tłumy turystów

  2. Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

  3. Japonia znosi restrykcje. Granice otwarte, ale tylko dla wybranych

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

fot. Instagram/ @martyna.world, Wikimedia Commons/ domena publiczna, PIOTR PIWOWARSKI/East News

Polskie podróżniczki, dla których nie ma rzeczy niemożliwych. Pokazały nam świat i zapisały się w historii

Polskie podróżniczki, które zapisały się na kartach historii lub dopiero ją tworzą. Są dziennikarkami, reportażystkami, graficzkami, sportowcami, a nawet elektroniczkami. Przedstawiamy pięć kobiet, które przybliżyły nam odległe miejsca na świecie. fot. Instagram/ @martyna.world, Wikimedia Commons/ domena publiczna, PIOTR PIWOWARSKI/East News

Zobacz galerię >

Tylko 1 na 10 turystów odpowie na wszystkie pytania poprawnie. 7 stolic dla prawdziwych obieżyświatów

Pytanie 1 z 7

Na rozgrzewkę: które miasto jest stolicą Czarnogóry?

Źródło: podroze.gazeta.pl

Ewa MatysiakAutor

Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Zasady wjazdu do Turcji. Na co przygotować się przed wylotem?

Czytaj więcej >
plaża

Europa

Panika na plaży we Włoszech. Dzik ugryzł mężczyznę

Czytaj więcej >

Europa

Pasażerowie zaatakowali ochroniarzy na lotnisku w Amsterdamie. Interweniowała żandarmeria

Czytaj więcej >

Europa

Tornado w niemieckim Paderborn. Niszczyło wszystko na swej drodze

Czytaj więcej >

Europa

Niemcy przesiadają się do pociągów. Sposób na zaoszczędzenie na paliwie

Czytaj więcej >

Europa

Lewandowscy na wakacjach w ekskluzywnym hotelu

Czytaj więcej >