Turysci.pl

Piotr Molecki/East News

LOT uruchamia nowe kierunki. Lada dzień pierwsze rejsy

29 Maja 2022

Autor tekstu:

Wioleta Piróg

LOT uruchamia dodatkowe kierunki do atrakcyjnych pozaeuropejskich miast. Zupełnie nowe połączenia lotnicze pojawiają się w rozkładzie lotów. Pierwszy rejsowy samolot do stolicy Azerbejdżanu już wystartował. Jakie jeszcze nowe połączenia uruchomią Polskie Linie Lotnicze?

LOT uruchamia nowe kierunki

Jednym z nowych połączeń w rozkładzie PLL LOT jest rejs do Baku. Bezpośrednie połączenie z Warszawy do stolicy Azerbejdżanu działa od piątku 27 maja. Lot trwa ponad cztery godziny i będzie realizowany kilka razy w tygodniu. Dotychczas jeżeli ktoś chciał wyjechać do Baku z Polski, musiał się co najmniej raz się przesiadać.

W poniedziałek 30 maja PLL LOT ma uruchomić połączenie z Warszawy do Bombaju w Indiach. To już drugie bezpośrednie połączenie z naszej stolicy do tego kraju. Od września 2019 roku LOT odbywały się regularne rejsy do stolicy Indii - Delhi. Zostały one chwilowo zawieszone z powodu pandemii COVID-19, ale na początku tego roku przewoźnik zapowiedział ich przywrócenie. – Uruchamiamy nowe połączenie z Lotniska Chopina w Warszawie! Już dziś nasz Boeing 737 poleci do największego miasta na Kaukazie – Baku. Połączenie to ma szczególną wartość turystyczną, ale i biznesową, gdyż Azerbejdżan jest od lat istotnym partnerem gospodarczym Polski – czytamy na profilu Polskich Linii Lotniczych na Twitterze.

Lot z Warszawy do Kairu

Kolejne nowe połączenie uruchomione 30 maja to rejs z Warszawy do stolicy Egiptu - Kairu. Przewoźnik będzie realizował rejsy do tej metropolii w poniedziałki, środy, czwartki, soboty i niedzielę. W rozkładzie lotów mają się pojawić także Sarajewo w Bośni i Hercegowinie oraz Prisztina - stolica Kosowa. Ponadto w letnim sezonie turystycznym Polskie Linie Lotnicze uruchomią specjalne połączenia w ramach akcji "LOT na wakacje". Turyści będą mogli wylecieć z Polski bezpośrednio do najpopularniejszych miejscowości na południu Europy: Grecji, Chorwacji, Włoszech i Hiszpanii. W zeszłym roku LOT rozpoczął także regularne rejsy z Warszawy do stolicy Albanii - Tirany.

Artykuły polecane przez redakcję Turystów:

  1. Poznajecie skąd pochodzi pocztówka? Polskie miasto odwiedzają tłumy turystów

  2. Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

  3. Japonia znosi restrykcje. Granice otwarte, ale tylko dla wybranych

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami, lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: [email protected]

Źródło: polskieradio24.pl, twitter.com

Tagi:

Podobne artykuły

Świat

Gdzie wybrać się na słoneczne wakacje w marcu? Te 6 kierunków zachwyca najbardziej
Czytaj więcej >

Na topie

Najgorszy błąd popełniany w toalecie w samolocie. Skutki są poważne, możesz zachorować
Czytaj więcej >

Na topie

Tajemnica 300-letniej zmumifikowanej "syreny" z Japonii rozwikłana. Czym jest naprawdę?
Czytaj więcej >

Na topie

Rosjanka rozebrała się w samolocie i pogryzła obsługę. Zawinił głód nikotynowy
Czytaj więcej >

Na topie

W samolocie położyła bose stopy na podłokietniku. Współpasażerka dała jej porządną lekcję
Czytaj więcej >

Na topie

Pasażer zniszczył własną walizkę. Tak chciał uniknąć dopłaty za nadbagaż, "Czuję jego ból"
Czytaj więcej >
Wioleta Piróg

Redaktorka Turysci.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]