Turysci.pl
hotel w Paryżu kradzież

Fot. wikimedia.commons/Alan Light/ CC BY 2.0/ https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/deed.en

Skandal w prestiżowym hotelu w Paryżu, goście są zdruzgotani. Księżniczka z apartamentu trafiła do szpitala

28 Lutego 2021

Autor tekstu:

Maja Lachowicz

Hotel w centrum Paryża, który ma 5 gwiazdek, powinien być wyjątkowo komfortowy i bezpieczny. Niestety prawda okazała się przerażająca. Księżna była w takim stanie, że trafiła do szpitala.

Hotel spełniający standard pięciu gwiazdek musi być prowadzony na najwyższym poziomie. Zwykle goście są zadowoleni z pobytu i chętnie wracają w ulubione miejsca. Para książęca, która przeżyła traumę w jednym z paryskich hoteli, z pewnością nie zechce przyjechać ponownie.

Hotel stał się ich drugim domem

Jak podaje portal O2, saudyjska księżna wraz z mężem i swoją świtą wynajmowała apartament w pięciogwiazdkowym Hotelu George V przy Polach Elizejskich. Przebywają w nim od sierpnia i zdążyli poczuć się jak w domu. 

Hotel George V, który znajduje się przy alei George V w pobliżu Pól Elizejskich, został otwarty w 1928 roku. W 1997 roku został włączony do sieci Four Seasons. Gwarantuje najwyższy standard obsługi, który praktycznie przewyższa standardowe 5 gwiazdek.

Jego obecnym właścicielem jest saudyjski miliarder, książę Al-Waleed bin Talal, który jest właścicielem londyńskiego hotelu Savoy i nowojorskiego hotelu Plaza. Ma także udziały w sieciach Four Seasons Hotels & Resorts i Fairmont Raffles Holding International.

Four Seasons George V posiada 185 pokoi w 3 kategoriach oraz 59 apartamentów w 11 kategoriach. Do najbardziej luksusowych należą apartament Królewski za 15.500 euro za noc, oraz Prezydencki i Penthouse za 22.500 euro za noc. Niestety niedawno doszło do przestępstwa.

Doszło do przestępstwa

Księżna została okradziona, gdy w apartamencie nikogo nie było. Policja ustaliła już kilka szczegółów, m.in. to, że sprawcą jest inny gość hotelowy. Z pokoju zniknął drogi zegarek marki Cartier, futra, a także ok. 30 torebek firmy Hermes (ich wartość to od 15 do 30 tysięcy dol.). Zaginęły również zapasowe klucze do pokoju.

O kradzieży szybko dowiedziała się poszkodowana. Wróciła do apartamentu i doznała szoku. Tak bardzo przejęła się całą sytuacją, że musiała pojechać do szpitala. Szok spowodował, że nie potrafiła nawet porozmawiać z policją.

Ogromne straty

Straty zostały oszacowane na 700 tys. dolarów, czyli ok. 2,6 miliona złotych. Taka fortuna stanowi zaledwie część rzeczy posiadanych przez saudyjską parę w hotelowym apartamencie. Złodziej musiał dobrze wiedzieć co znajdzie za drzwiami i jakie przedmioty zabrać, by wiele zyskać.

Paryż słynie z luksusowych hoteli, które często przypominają pałac. Piękne wnętrza i najlepsza obsługa przyciągają biznesmenów, ale też turystów, którzy są skłonni zapłacić wygórowaną cenę. W zamian otrzymują wszystko, o czym tylko zamarzą.

Tak luksusowy hotel o dobrej renomie może wiele stracić na aferze, która wybuchła po kradzieży. Czegoś takiego nie da się ukryć, więc część osób, które w przyszłości chciały skorzystać z usług, mogą zrezygnować z przyjazdu.

Żródło: O2

Tagi:

ParyżHotel

Maja LachowiczAutor

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku Turystyka i Rekreacja, z zawodu pilot wycieczek. Ciekawość świata i zamiłowanie do podróży poskutkowało dołączeniem do redakcji Turysci.pl, by móc zarażać czytelników turystyczną pasją. Plany na przyszłość obejmują podróże w najdalsze zakątki świata, głownie bogate przyrodniczo. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa

Tęcza przybrała postać okręgu. Zjawisko widziane nad Alpami robi ogromne wrażenie

Czytaj więcej >

Europa

Rzymskie Koloseum odsłania kolejne tajemnice. Jakie zwierzęta toczyły walki na arenie?

Czytaj więcej >
plaża Cypr, fot. Pixabay/Stevebidmead

Europa

Rosyjscy turyści mogą zapomnieć o wakacjach na Cyprze? Zaostrzono dla nich zasady wizowe

Czytaj więcej >

Europa

Chorwacja dołącza do strefy euro. Od kiedy zapłacimy nową walutą?

Czytaj więcej >

Europa

Wakacje na Cyprze? Maseczki znów obowiązkowe w zamkniętych miejscach publicznych

Czytaj więcej >

Europa

Turysta z Norwegii zatrzymany na Sardynii. Chciał nielegalnie wywieźć "trofea" z plaży

Czytaj więcej >