Turysci.pl
Paryż wieża Eiffel'a

Fot. unsplash.com/@pl_gt

Widzieliście wieżę Eiffla? Symbol Paryża non stop zachwyca

12 Października 2021

Autor tekstu:

Maja Lachowicz

Paryż kojarzony jest z romantycznymi spacerami i wieżą Eiffla skrywającą mroczne tajemnice, o których wolelibyśmy nie wiedzieć. Odkrycie sekretów najbardziej rozpoznawalnych miejsc, na zawsze zmieni nasze postrzeganie miasta zakochanych.

Wieża Eiffela w Paryżu jest świadkiem wielu szczęśliwych chwil, takich jak zaręczyny. Turyści z całego świata przyjeżdżają, by na jej szczycie wyznać sobie miłość i rozpocząć wspólną przyszłość we dwoje. Niewiele osób odwiedzających to miejsce zdaje sobie sprawę z drugiego oblicza stalowego kolosa. 

1620px-Ulica Krupówki 01 (1)

Nietrzeźwi turyści w Zakopanem. W miniony weekend policjanci interweniowali ponad 150 razy

CZYTAJ DALEJ

Paryż przyciąga zakochanych

Konstrukcja, która mierzy 324 metry, przyciąga nie tylko zachwyconych turystów, ale też samobójców. Do tej pory śmierć poniosło ok. 400 osób, które postanowiły zakończyć życie skokiem z popularnej atrakcji turystycznej. Wieża została zabezpieczona na wiele różnych sposobów, by uniknąć tak tragicznych wydarzeń, jednak niektórzy są na tyle zdeterminowani, że pokonają każdą przeszkodę.

"Żelazna Dama" została ukończona w 1889 roku z okazji wystawy światowej. Powstała, by uczcić setną rocznicę rewolucji francuskiej i miała być rozebrana po 20 latach. Wieża jednak tak się spodobała, że postanowiono ją zostawić, dzięki czemu dziś możemy ją podziwiać zarówno z zewnątrz, jak i od środka. Konstruktor i inżynier Gustave Eiffel ukrył tam sekretny apartament, o którego istnieniu wiedzą nieliczni.

Wchodząc do środka wieży, wspinamy się po schodach na pierwszy taras widokowy, później dugi, a żeby dostać się na trzeci - najwyższy, konieczne jest wejście do windy. Ta zatrzymuje się na samej górze i możemy podziwiać niesamowity widok miasta. To właśnie na tym piętrze znajduje się pokój, który stworzył dla siebie konstruktor. Przyjmował w nim gości, bardzo często ludzi znanych ze świata nauki.

Właściciel niezwykłego apartamentu utrzymywał jego istnienie w sekrecie, a gdy prawda wyszła na jaw, otrzymał wiele propozycji kupna. Nie zgodził się na żadną z nich, pozostawiając sobie możliwość korzystania z najwyżej położonego mieszkania w mieście. Po jego śmierci nic się tam nie zmieniło. Nikt też nie otrzymał w spadku tej przestrzeni, więc osoby zarządzające obiektem pozostawiły ją zamkniętą z szacunku dla wielkiego inżyniera.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Wikipedia

Tagi:

Maja LachowiczAutor

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku Turystyka i Rekreacja, z zawodu pilot wycieczek. Ciekawość świata i zamiłowanie do podróży poskutkowało dołączeniem do redakcji Turysci.pl, by móc zarażać czytelników turystyczną pasją. Plany na przyszłość obejmują podróże w najdalsze zakątki świata, głownie bogate przyrodniczo. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa

Tęcza przybrała postać okręgu. Zjawisko widziane nad Alpami robi ogromne wrażenie

Czytaj więcej >

Europa

Rzymskie Koloseum odsłania kolejne tajemnice. Jakie zwierzęta toczyły walki na arenie?

Czytaj więcej >
plaża Cypr, fot. Pixabay/Stevebidmead

Europa

Rosyjscy turyści mogą zapomnieć o wakacjach na Cyprze? Zaostrzono dla nich zasady wizowe

Czytaj więcej >

Europa

Chorwacja dołącza do strefy euro. Od kiedy zapłacimy nową walutą?

Czytaj więcej >

Europa

Wakacje na Cyprze? Maseczki znów obowiązkowe w zamkniętych miejscach publicznych

Czytaj więcej >

Europa

Turysta z Norwegii zatrzymany na Sardynii. Chciał nielegalnie wywieźć "trofea" z plaży

Czytaj więcej >