odkrycie rezerwat przyrodyFot. https://www.facebook.com/zbigniew.piatek.75

Wielkie odkrycie w polskim rezerwacie przyrody. Nagle zobaczyli wejście do jaskini na terenie budowy ścieżki dydaktycznej

Odkrycie, do którego doszło w polskim rezerwacie przyrody Moczydło, wzbudziło ogromne zainteresowanie. Zdarzenie miało miejsce dzisiaj, tj. 8 grudnia, na terenie budowy ścieżki dydaktycznej. W Jaworzni niedaleko Kielc trafiono na wejście do nieznanej jaskini. O wydarzeniu poinformował wójt gminy Piekoszów.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • w jakich okolicznościach doszło do odkrycia w rezerwacie przyrody Moczydło
  • co wiadomo o nieznanej dotąd jaskini
  • jak długo potrwają prace w rezerwacie

Niecodzienne odkrycie, o którym poinformował na swoim Facebooku wójt gminy Piekoszów, zaskoczyło mieszkańców Jaworzni. Korzystając z mediów społecznościowych, Zbigniew Piątek przyznał, żepodczas prac na terenie rezerwatu przyrody Moczydło natrafiono na wejście do jaskini. Chociaż jeszcze niewiele o niej wiadomo, wzbudza ogromne zainteresowanie.

Czy będzie publiczny rejestr? Ministerstwo chce zmian dla turystów w PolsceCzy będzie publiczny rejestr? Ministerstwo chce zmian dla turystów w PolsceCzytaj dalej

Odkrycie miało miejsce dzisiaj, tj. 8 grudnia, zgodnie z informacjami przekazanymi przez serwis Onet.pl. Z komunikatu opublikowanego przez Zbigniewa Piątka wynika, że na tajemniczą dziurę w ziemi natrafił wykonawca prac związanych z budową ścieżek dydaktycznych w tym regionie. Możliwe, że Moczydło wzbogaci się o kolejną atrakcję turystyczną, jak sugerują media.

Zobacz także: Michał Wiśniewski szalał przed szpitalem. Czerwone włosy gwiazdy zamiast czerwonego stroju Świętego Mikołaja

Tajemnicze odkrycie w rezerwacie przyrody Moczydło. Trafiono na wejście do nieznanej jaskini

Publikując na swoim profilu na Facebooku informacje o odkryciu oraz zdjęcia z miejsca zdarzenia, wójt gminy Piekoszów nie krył podekscytowania. Zbigniew Piątek podkreślił, że choć wciąż nie ma zbyt wielu informacji na temat tajemniczej jaskini, to z pewnością zostanie wkrótce zbadana.

– Podczas prac związanych z budową ścieżek dydaktycznych w rezerwacie przyrody Moczydło, na terenie Jaworzni wykonawca odkrył wejście do nowej jaskini. Właśnie jakiej jaskini? To wkrótce będzie sprawdzane – czytamy w komunikacie opublikowanym na Facebooku Zbigniewa Piątka.

Zobacz także: Nosząc maseczkę często popełniamy poważny błąd. Może mieć wpływ na zdrowie

Niecodzienne odkrycie zrodziło wiele pytań – jak głęboka i duża jest nieznana dotąd jaskinia? Na odpowiedzi trzeba jednak będzie jeszcze trochę poczekać. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez serwis Onet.pl, sprawa ta zostanie zbadana przez grotołazów. Już teraz mówi się natomiast, że rezerwat przyrody Moczydło będzie bogatszy o kolejną atrakcję, która przyciągnie turystów.

Prace związane z budową ścieżek dydaktycznych w tym rezerwacie trwają już kilka miesięcy. W efekcie powstać mają szlaki, które będą prezentowały bogactwo w postaci fauny i flory Moczydła. Warto też wspomnieć, że w niedaleko znajduje się najdłuższa jaskinia w Polsce – Chelosiowa Jama, która mierzy aż 3670 metrów.

Koszt inwestycji budowy szlaków dydaktycznych szacuje się na około 1,7 miliona złotych. Według doniesień portalu onet.pl specjalne ścieżki dla miłośników natury mają powstać w przyszłym roku. Dzięki temu Moczydło może cieszyć się jeszcze większą popularnością wśród turystów.

Niecodzienne odkrycie w rezerwacie przyrody Moczydło. Co warto tam zobaczyć?

Nie tylko odkrycie jednak powinno wzbudzać zainteresowanie rezerwatem przyrody Moczydło. Ten obiekt może cieszyć się szczególnym zainteresowaniem wśród miłośników przyrody. Moczydło położone jest na terenie Chęcińsko-Kieleckiego Parku Krajobrazowego w województwie świętokrzyskim.

Powierzchnia rezerwatu przyrody nieożywionej wynosi ponad 16 hektarów. Od XVII do XIX wieku z przerwami rozwijało się tu górnictwo kruszcowe. Obecnie pozostawione szpary oraz szybiki służą jako atrakcje turystyczne. Region ten słynie przede wszystkim ze skał węglanowych, które poprzecinane są żyłami kalcytowymi zwierającymi galenę i baryt.

Pozostaje czekać na informację, czy niedługo rezerwat przyrody Moczydło będzie mógł pochwalić się nową atrakcją w postaci tajemniczej i niezbadanej dotąd jaskini. Poniżej prezentujemy zdjęcia umieszczone na Facebooku wójta gminy Zbigniewa Piątka.

Teksty wybrane dla Ciebie:

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o odkryciu tajemniczego monolitu, który pojawił się w Wielkiej Brytanii. O szczegółach możecie przeczytać w tym tekście.

Niebywałe zdjęcia obiegły internet. Zapierające dech w piersiach zjawisko u naszych sąsiadów. Jest bardzo rzadkieNiebywałe zdjęcia obiegły internet. Zapierające dech w piersiach zjawisko u naszych sąsiadów. Jest bardzo rzadkieCzytaj dalej

odkrycie w rezerwacie przyrody Moczydło

źródło: https://www.facebook.com/zbigniew.piatek.75

odkrycie w rezerwacie przyrody Moczydło

źródło: https://www.facebook.com/zbigniew.piatek.75

odkrycie w rezerwacie przyrody Moczydło

źródło: https://www.facebook.com/zbigniew.piatek.75

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródło: Onet.pl

Następny artykuł