Turysci.pl
Niebo w Japonii. Spadający meteor

Twitter.com/ hide85688321

Zobaczyli niezwykłe zjawisko na niebie w Japonii. Nagranie obiega internet, niesamowity widok

26 Lutego 2021

Autor tekstu:

Adrian Rybak

Udostępnij:

Na niebie w Japonii można było zauważyć niecodzienny widok. W mediach społecznościowych zamieszczono nagranie, które pokazuje, jak w kierunku Ziemi leci "jasna kula ognia". Jak się okazało, był to meteor. Internauci są zachwyceni.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak wyglądało zjawisko

  • Co mówili świadkowie

  • Co można zobaczyć na polskim niebie

Na japońskim niebie można było zauważyć coś niesamowitego. Pojawiła się jasna kula ognia, która nocą rozświetliła okolicę. Jak mówili świadkowie, przypominała księżyc w pełni. Jak się później okazało, był to meteor, który leciał w stronę naszej planety.

Niebo w Japonii. Meteor leciał w stronę Ziemi

Niezwykłe nagranie zostało opublikowane na Twitterze w niedzielę 29 listopada br. Mieszkańcy zachodniej części Japonii informowali o kuli ognia na niebie. Dzięki filmom z monitoringu w porcie w Nagoja udało się ustalić, co to było. 

Był to meteor. Potwierdzają to także nagrania z monitoringów w częściach Japonii. Moment zarejestrowały kamery w Aichi oraz Mie. Kyodo Takeshi Inoue, dyrektor Miejskiego Planetarium Akashi, powiedział dla stacji telewizyjnej CBS News, że meteor był jasny jak księżyc w pełni.

Opublikowane filmy szybko stały się hitem mediów społecznościowych. Często były udostępniane, a w komentarzach pojawiało się wiele opinii. Jedno z nagrań można zobaczyć niżej. Na Twitterze nie zabrakło relacji mieszkańców Japonii, którzy przeżyli ten niesamowity moment.

- Niebo na chwilę pojaśniało i poczułem się dziwnie, ponieważ to nie mógł być piorun - napisał jeden z Internautów. - Co to była za kula ognia? Myślałem, że to koniec świata! - napisał inny świadek.

To nie jest pierwszy raz, kiedy na japońskim niebie pojawił się meteor. Podobne zjawisko można było zauważyć nad Tokio w lipcu 2020 roku. Pozostałości po elemencie z przestrzeni kosmicznej, który uderzył w Ziemię, można było znaleźć w sąsiedniej prefekturze Chiba. O jeszcze innym zjawisku pisaliśmy tutaj.

Niesamowite zjawisko w Polsce

Choć w Polsce nie mogliśmy zaobserwować spadającego meteoru, od czasu do czasu na naszym niebie także można zobaczyć ciekawe zjawiska, które zrobią wrażenie na obserwujących. Przykładem jest halo. Co to jest?

Halo to nazwa rodziny zjawisk optycznych wytwarzanych przez światło, oddziałujące z kryształami lodu zawieszonymi w atmosferze. Może mieć wiele form, od kolorowych lub białych pierścieni po łuki i plamy na niebie.

Wiele z nich pojawia się w pobliżu Słońca lub Księżyca, ale inne występują gdzie indziej, nawet w przeciwległej części nieba. Wśród najbardziej znanych rodzajów halo są halo okrągłe (nazywane aureolą), świetlne filary i słońca poboczne, ale występuje wiele innych; niektóre z nich są dość powszechne, a inne wyjątkowo rzadkie.

Ostatnio takie zjawisko w Polsce można było zaobserwować w Warszawie. Stało się to tegoroczną wiosną. Zdjęcia na Twitterze zamieścił Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Można je zobaczyć tutaj.

[EMBED-2633]

Źródło: Fakt, Wikipedia

Adrian RybakAutor

Kiedyś chciał być iberystą, ale postanowił zostać dziennikarzem. Przygodę z mediami zaczynał jako redaktor mediów społecznościowych TVN24. Jest ciekawy świata i nie ma miejsca, którego nie chciałby odwiedzić. Pasjonuje się krajami iberyjskimi oraz latynoamerykańskimi. W przyszłości chciałby zamieszkać w Hiszpanii. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

pustynia Bliski Wschód

Świat

Niebo zmieniło się na kolor pomarańczowy. Burza piaskowa na Bliskim Wschodzie

Czytaj więcej >
Jamajka, źródło: twitter.com/OloriSupergal

Świat

Jamajka: włożył rękę do klatki lwa, turyści nagrali reakcję zwierzaka

Czytaj więcej >

Świat

18-latek wszedł do dołu wykopanego na plaży. Zginął zasypany piaskiem

Czytaj więcej >

Świat

Turyście z Tajlandii grozi kara śmierci. Awanturował się na lotnisku

Czytaj więcej >

Świat

Krokodyl zaatakował turystę w Australii. Mężczyzna ledwo uszedł z życiem

Czytaj więcej >

Świat

Samolot stanął w ogniu tuż przed startem. Przerażające nagranie

Czytaj więcej >