Indonezja wschód słońcaFot. Pixabay.com @JednaJ

Wulkan Bromo, Indonezja. Niezapomniany wschód słońca na szczycie wulkanu

Indonezja staje się coraz popularniejsza wśród turystów. Wiele osób wybiera ten kierunek, by na własne oczy zobaczyć wulkan Bromo. Widok z góry jest niezapomniany. Nie bez powodu określa Bromo przez wiele osób uznawane jest za jedno z najpiękniejszych miejsc na Ziemi. To najbardziej charakterystyczna góra w całym regionie.

Wulkan Bromo to jedna z atrakcji, które sprawiają, że Indonezja staje się coraz popularniejszym kierunkiem obieranym wśród podróżników. Chociaż w okolicy można podróżować jeepem, to największe emocje budzi wspinaczka na szczyt. Tam wytrwali wczasowicze nagradzani są bajecznym widokiem. Taka wyprawa wiąże się jednak z pewnym ryzykiem. Mieliście kiedyś okazję zobaczyć ten wulkan?

Indonezja to wspaniała kraina, która oferuje wiele atrakcji turystycznych. Wśród nich dużą popularnością cieszą między innymi wulkany. Bromo to góra wulkaniczna o wysokości 2329 metrów n.p.m., która znajduje się na Jawie – we wschodniej części Indonezji. Pasmo, na którym leży wulkan, liczy około 820 000 lat. Podróżnicy wspinają się na szczyt nie tylko po to, by zobaczyć krater o średnicy około 700 metrów, ale doświadczyć przepięknego wschodu słońca.

Indonezja to popularny kierunek wśród fanów niecodziennych atrakcji. Jedną z nich jest wulkan Bromo

Indonezja nie przyciąga typowych podróżników, którzy są fanami turystyki komercyjnej. Chociaż i takich czekają atrakcje w okolicach góry. Wiele osób decyduje się na podróże jeepem u podnóża góry lub przejazdy osiołkami. Duża część wczasowiczów wspina się jednak na sam szczyt.

Wspinaczka na Bromo to ogromna dawka emocji. Mocnych wrażeń doświadczają nie tylko malownicze widoki, ale także adrenalina. Warto pamiętać, że Bromo to czynny i bardzo aktywny wulkan. Silna erupcja 8 czerwca 2004 roku niestety zakończyła się śmiercią 2 osób. Dlatego turyści powinni pamiętać o ryzyku, wybierając się w tym kierunku.

Zagrożenie jednak nie odstrasza tłumów wczasowiczach. Dlaczego? Wytrwali podróżnicy, którzy docierają na szczyt, mogą obejrzeć piękny wschód słońca oraz obejrzeć na najwyższy szczyt Jawy – wulkan Semeru. Obie góry wulkaniczne znajdują się na terenie Parku Narodowego Bromo Tengger Semeru.

W okolicy jest kilka specjalnych punktów widokowych. Wczasowicze, którzy zbliżyli się do krateru, przyznają, że z głębi wydobywają się niepokojące odgłosy. Bulgotanie i dudnienie jest najlepszym dowodem na to, że wulkan rzeczywiście jest aktywny. Miłośnicy wygód muszą jednak pamiętać, że w okolicach nie ma hoteli o wysokich standardach.

Mieliście kiedyś okazję zobaczyć wulkan Bromo? Dajcie znać w komentarzu na Facebooku pod tym artykułem i podzielcie się wspomnieniami. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o Smoczych Drzewach na wyspie Sokotra w Jemenie. O szczegółach dowiecie się z tego tekstu.

Źródło: Onet.pl

Następny artykuł