Turysci.pl
Bez tytułu

fot. Twitter/ SALVAMENTO MARÍTIMO

Wypadek promu w okolicach Ibizy. 40 osób rannych, w tym 10-latek

30 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Ponad 40 osób zostało rannych w efekcie wypadku promu w pobliżu hiszpańskiej wyspy Ibiza, w archipelagu Balearów. Jednym z poszkodowanych jest 10-letni chłopiec, którego stan lekarze określają jako bardzo ciężki.

W nocy w pobliżu hiszpańskiej wyspy Ibiza doszło do wypadku jachtu. Na pokładzie znajdowało się 35 pasażerów oraz 11 członków załogi.

Ibiza. Kilkudziesięciu rannych po wypadku promu

Według szacunków służb medycznych Balearów, rannych zostało ponad 40 osób. 16 z nich wciąż w niedzielę wieczorem wciąż przebywało w szpitalach, głównie na Majorce.

Lokalne służby medyczne poinformowały, że 25 pasażerów promu wymagało hospitalizacji. W najgorszym stanie jest 10-latek, który musiał być przetransportowany helikopterem do szpitala na Majorce. Poważnych obrażeń doznał również inny, dorosły pasażer.

Według relacji świadków i wstępnych ustaleń śledczych kapitan statku miał nieznacznie zboczyć z kursu. Następnie wpłynął na skały niezamieszkanej wysepki Es Malvins koło Ibizy, we wschodniej części Morza Śródziemnego.

- Rozpoczęto już działania służące ściągnięciu promu z mielizny. Nie ma zagrożenia wyciekiem paliwa - poinformował Miguel Felix Xicon z regionalnych służb obrony cywilnej.

Armator promu, niemiecka firma FRS, nie podał dotychczas przyczyny wypadku. Xicon przekazał już jednak, że załoga promu San Gwann nie była pod wpływem alkoholu ani narkotyków.

- Trasy z portu na Ibizie do różnych miejsc przebiegają tuż obok wysepki, o którą wczoraj o zmierzchu rozbił się prom - napisał użytkownik Twittera.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Tylko 1 na 10 turystów odpowie na wszystkie pytania poprawnie. 7 stolic dla prawdziwych obieżyświatów

Pytanie 1 z 7

Na rozgrzewkę: które miasto jest stolicą Czarnogóry?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Polsat News, WP

Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Trąba powietrzna na włoskiej wyspie Pantellaria. Dwie osoby nie żyją

Czytaj więcej >

Europa

Pożary w Hiszpanii. Szczególnie groźna sytuacja wokół kurortu Estepona

Czytaj więcej >

Europa

Chorwacja w czerwonej strefie ECDC. Apel polskiej ambasady do turystów

Czytaj więcej >

Europa

Dania znosi wszystkie ograniczenia. W kraju udało się zaszczepić ponad 70 proc. społeczeństwa

Czytaj więcej >

Europa

Austria zaostrza restrykcje. Wracają maseczki, będą ograniczenia dla niezaszczepionych

Czytaj więcej >

Europa

Wenecja ustawi kamery i bramki do kontroli. Chcą w ten sposób ograniczyć liczbę turystów

Czytaj więcej >