Turysci.pl
zdjęcie tajemniczy obiekt

Fot. Pexels.com @Snapwire (zdjęcie ilustracyjne)

Odkryli tajemniczy obiekt w Parku Narodowym. Zdjęcie wywołało olbrzymie poruszenie. Zagadka wreszcie została rozwiązana

26 Lutego 2021

Autor tekstu:

Mateusz Sidorek

Udostępnij:

Niedawno w mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie, które może być rozwiązaniem zagadki tajemniczych obiektów. Monolity, które pojawiły się między innymi w Parku Narodowym w Utah, wywołały wielkie zainteresowanie. Autorami meta

Z tego artykułu dowiesz się:

  • gdzie pojawiły się tajemnicze monolity

  • jaka grupa może odpowiadać za ich powstanie

  • jak wyglądają obiekty

Zdjęcie opublikowane w mediach społecznościowych ponownie zwróciło uwagę internautów z całego świata na tajemnicze monolity. Mnóstwo osób zadawało sobie pytania – jak i kiedy powstały te fascynujące obiekty? Fotografie, które zamieścili twórcy z „The Most Famous Artists” mogą okazać się rozwiązaniem zagadki. O szczegółach informuje portal Onet.pl.

W mediach pojawiło się kolejne zdjęcie w sprawie zagadkowych monolitów, które znaleziono w różnych miejscach na świecie. Jeden z tych tajemniczych obiektów stanął w Parku Narodowym w Utah pod koniec listopada. Konstrukcja została zabezpieczona przez funkcjonariuszy z Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego w Utah. Zaraz po tym wielkie emocje pojawiły się nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale także w Europie.

Zdjęcie może pomóc rozwiązać zagadkę tajemniczych monolitów

Prawdopodobnie wielu internautów czekało na takie zdjęcie. Wszystko z powodu tajemniczej konstrukcji, która pojawiła się na terenie amerykańskiego Parku Narodowego w Utah. Metalowy monolit miał około 3 metrów wysokości. To niecodzienne odkrycie zaskoczyło zarówno funkcjonariuszy, jak i mieszkańców Stanów Zjednoczonych.

Później sytuacja stawała się jeszcze bardziej zagadkowa. Dwa tygodnie po tym, jak tajemniczy monolit został odnaleziony w Utach, okazało się, że nie jest to jedyny obiekt tego typu. Druga konstrukcja pojawiła się w Europie – dokładnie w Rumunii. Internauci jeszcze bardziej zaciekawili się tym zjawiskiem, biorąc pod uwagę odległość występowania.

Obiekt w Rumunii szacuje się na około 4 metrów wysokości. Monolit umieszczono na wzgórzu w mieście Piatra Neamţ w północno-wschodniej części kraju. Co ciekawe – na powierzchni tej instalacji odnaleziono odręcznie wykonane wzory, które przypominają okręgi. Znalezisko było w okolicach pozostałości twierdzy Petrodava Dacian.

Monolit postawiono na terenie prywatnym, ale nadal nie wiemy, kto jest jego właścicielem – słowa Rocsany Josanu z Wydziału Kultury i Dziedzictwa Neamt cytuje portal onet.pl.

Zanim cokolwiek zostanie tam umieszczone, potrzebne jest pozwolenie z naszej instytucji, które następnie musi zostać zatwierdzone przez Ministerstwo Kultury – dodała Josanu.

Część internautów porównało monolity do instalacji z filmu Stanleya Kubricka „2001: Odyseja kosmiczna”. Fani wszelkich teorii o kosmitach, którzy mają dotrzeć na Ziemię, wreszcie mogli z wypiekami na twarzy czekać na dalszy rozwój sytuacji. Prawdopodobnie czeka ich jednak rozczarowanie.

Zdjęcie artystycznej grupy jest odpowiedzią?

W mediach społecznościowych pojawiło się zdjęcie kolektywu „The Most Famous Artists”, które podgrzało atmosferę związaną z tajemniczymi monolitami. Na fotografiach widzimy, jak powstają obiekty, które przypominają obiekty znalezione w Stanach Zjednoczonych i w Rumunii.

Warto podkreślić, że chociaż funkcjonariusze z Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego w Utah znaleźli monolit dopiero w listopadzie, to możliwe, że obiekt znajdował się tam dużo wcześniej. Internauci za pomocą Google Earth odkryli jednak, że konstrukcja była na terenie Parku Narodowego już między 2015 a 2016 rokiem.

Chociaż część osób może już się domyślać, że to grupa „The Most Famous Artists” odpowiada za pojawienie się monolitów, artyści nie przyznali się do tego wprost. Niebywałe zdjęcie zrobiono również na terenie Syberii, gdzie pojawiły się słupy świetlne. Ten widok, niektórym od razu skojarzył się z UFO.

W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o pięknym dziele fotografa Bartłomieja Jureckiego. Polak uwiecznił bardzo rzadkie zjawisko tzw. „halo”. O szczegółach dowiecie się, czytając ten tekst.

Źródło: Onet.pl

Mateusz SidorekAutor

Interesuję się literaturą, kinem europejskim oraz arthouse’owym i kulturą francuską w każdym wydaniu. Tworzyłem treści m.in. dla i-D Poland, Noizz, K MAG oraz Hiro. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

pustynia Bliski Wschód

Świat

Niebo zmieniło się na kolor pomarańczowy. Burza piaskowa na Bliskim Wschodzie

Czytaj więcej >
Jamajka, źródło: twitter.com/OloriSupergal

Świat

Jamajka: włożył rękę do klatki lwa, turyści nagrali reakcję zwierzaka

Czytaj więcej >

Świat

18-latek wszedł do dołu wykopanego na plaży. Zginął zasypany piaskiem

Czytaj więcej >

Świat

Turyście z Tajlandii grozi kara śmierci. Awanturował się na lotnisku

Czytaj więcej >

Świat

Krokodyl zaatakował turystę w Australii. Mężczyzna ledwo uszedł z życiem

Czytaj więcej >

Świat

Samolot stanął w ogniu tuż przed startem. Przerażające nagranie

Czytaj więcej >