zdjęcia nieba w szwecjifot. instagram.com/ iskandinav_mansur

Spojrzeli w niebo i zaniemówili. Aż trudno uwierzyć, niesamowity widok

Zdjęcia niezwykłego nieba zadziwiły mieszkańców szwedzkiego miasta. Wielu z nich nigdy w życiu nie widziało tak pięknego zjawiska. Jak się okazuje, nie było on dziełem natury, a efektem działań człowieka na pobliskiej plantacji pomidorów.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • gdzie zaobserwowano niezwykłe zjawisko,
  • co dokładnie było jego powodem,
  • jak zareagowali internauci

Zdjęcia niezwykłego nieba pojawiły się niedawno w mediach społecznościowych. Mieszkańcy Trelleborga zaobserwować mogli bowiem, jak sklepienie nad nimi przybiera niesamowity, fioletowy kolor. Szybko wyjaśniło się, że jest ono efektem działalności człowieka.

Zdjęcia ze Szwecji obiegły Internet

Mieszkańcy Trelleborga byli niedawno świadkami niezwykłego zjawiska. Na ich oczach niebo zmieniło kolor na fioletowy, co nie zdarzało się nigdy wcześniej. Szybko wyciągnęli telefony, aby uwiecznić ten nietypowy widok. Niesamowite zdjęcia nieba wykonała również kobieta na drugim końcu świata.

Niebo po zachodzie słońca nie przybrało jak zwykle czarnego koloru, a fioletowy. Wzbudziło to jednocześnie zachwyt i niepokój mieszkańców, którzy zaczęli zastanawiać się, skąd wzięła się ta niecodzienna barwa. Odpowiedzi należy szukać na pobliskiej plantacji pomidorów.

Jak się okazało, niebo przybrało fioletowy odcień przez nowe energooszczędne oświetlenie, zainstalowane na jednej z największych plantacji pomidorów w kraju. Znajduje się ona w miejscowości Gislov, około 10 minut drogi na wschód od Trelleborga.

Nowe oświetlenie zainstalowane przez hodowców pomidorów jest rodzajem energooszczędnego systemu LED, który świeci właśnie na fioletowo. Ma ono służyć roślinom, wydłużając jednocześnie okres ich wegetacji.

W mediach społecznościowych pojawiło się wiele zdjęć i filmów pokazujących nienaturalne zjawisko. Pojawiły się zarówno głosy zachwytu, jak i niepokoju. Informacja zdążyła pojawić się już w mediach na całym świecie. Niezwykłe zjawisko na niebie zaobserwowano również niedawno w Japonii.

Trelleborg - miasto nad morzem Bałtyckim

Trelleborg jest miastem położonym na południu Szwecji nad samym Morzem Bałtyckim. Zamieszkuje je około 30 tysięcy osób. Co ciekawe, jest jednym z największych portów promowych w całej Skandynawii. Kursują tam między innymi połączenia ze Świnoujścia, Rostocku, Sassnitz-Neu Mukran i Travemünde.

Jest niewielkim, klimatycznym miasteczkiem ozdobionym palmami, a w centrum miasta znajduje się park z XIX wieku. Stanowi również doskonałą bazę wypadową - ciągu pół godziny można dotrzeć stamtąd do Malmö, w 40 minut do Kopenhagi, a w 20 minut – do lotniska.

Do ciekawych miejsc w okolicy należą Twierdza Wikingów i Muzeum w Trelleborgu, Winiarnia Hällåkra, farma Idala gård, a także Hallongården czyli Farma malinowa. Przemierzając Szwecję warto więc zatrzymać się na chwilę.

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł