WP nieoficjalnie informuje o rozważaniach rządu. Rzekomo trwają dyskusje nad zakazem wpuszczania do hoteli osób poniżej 18. roku życiaRozważane jest też całkowite zamknięcie stoków narciarskich. Powodem jest trudność utrzymania na nich reżimu sanitarnegoOficjalne informacje ogłoszone mają zostać w pierwszych dniach nowego tygodniaDziennikarze Wirtualnej Polski nieoficjalnie dowiedzieli się, że rząd rozważa przywrócenie oraz zmodyfikowanie obostrzeń, które zostały poluzowane 12 lutego. Otwarte hotele oraz stoki sprawiły, że do turystycznych miejscowości przyjechały tłumy podróżnych. To wywołuje niepokój związany z sytuacją epidemiczną w naszym kraju.
Zdewastowano obserwatorium meteorologiczne na Śnieżce. Przez wybite okno sprawcy mogli chcieć wejść do środkaUcierpiała również kapliczka na szczycie. Drzwi uszkodzono tasakiem lub innym ostrzemKarpacze zalewają tłumy turystów. Pracownicy KPN prezentują zdjęcia długich kolejek Od wczoraj Karkonoski Park Narodowy na swoim profilu na Facebooku publikuje zdjęcia, na których widać tłumy turystów wędrujących na najwyższy szczyt Karkonoszy. Śnieżka od lat cieszy się wielką popularnością, niestety jednak nie wszyscy potrafią się w górach odpowiednio zachowywać.
Turyści cieszą się otwarciem hoteli i pensjonatów nie tylko na Podhalu i w górach, ale również na północy naszego kraju. W okolice Międzyzdrojów przyjechało wielu urlopowiczów, którzy chcieli skorzystać z niemalże pustych plaż i czystego powietrza. Niestety nie wszyscy odpoczywają w odpowiedzialny sposób.
Awaria na stronie PKP Intercity. Nie można kupić biletów onlineZakupów nie da się zrobić tez na Bilkom.pl, polecanym przez przewoźnikaNie wiadomo dokładnie, jak długo potrwa awariaStrona PKP Intercity nie działa poprawnie, a wszystkie osoby, planujące podróż, muszą wykazać się ogromną wyrozumiałością. Wchodząc na stronę bilet.intercity.pl, nie zostaniemy poinformowani o cenie biletu. Na miejscu kwoty wyświetla się jedynie komunikat „brak możliwości sprawdzenia".
30,69 proc. turystów z Polski rezerwuje wczasy w Turcji. Na drugim miejscu znalazła się Grecja, a podium zamykają wakacje w EgipcieŚrednio na letnie wczasy chcemy wydać ponad 7000 zł. Polacy rezerwują głównie 4-5-gwiazdkowe kurorty oraz wybierają oferty All InclusivePodróżni, którzy wybierają wypoczynek w Polsce, zamierzają średnio przeznaczyć na niego 2693 zł. Najwyższe kwoty przygotowuję osoby wybierające się nad Bałtyk (3058 zł). Fani gór wydają zdecydowanie mniej (2228 zł)Serwis Wakacje.pl przygotował podsumowanie dotyczące wakacyjnych preferencji Polaków. Jak się okazuje, wielu z nas nie zamierza spędzać nadchodzącego lata w kraju. Hitem jest Turcja, do której chce jechać co trzeci turysta z naszego kraju.
Kilka dni temu w sieci pojawiło się zdjęcie zrobione w Szczyrku i opublikowane na profilu Bielskie Drogi na Twitterze, na którym widać było tłumy czekające w kolejce na stok. Ludzi było naprawdę dużo i zdecydowanie nie przestrzegano zasady zachowywania dystansu społecznego. To wpłynęło na decyzję sanepidu o przeprowadzeniu kontroli na miejscu. Inspektor w asyście policji przyjechał tam jeszcze tego samego dnia. Na szczęście wyniki były pozytywne dla właścicieli - co prawda zasada dystansu nie była bezwzględnie przestrzegana, ale nie z winy ośrodka. Karę nałożono tylko na kilku turystów, którzy nie zasłaniali nosa i ust, tak jak wymagają tego przepisy.
Piotr, Iza oraz ich pies - Snupi, wyruszyli w podróż dookoła świata 4 sierpnia 2017 roku. Podróżników, którzy zdecydowali się na taki krok, są tysiące i reprezentują różne kraje, jednak zaledwie garstka decyduje się na takie przedsięwzięcie wraz ze swoim kudłatym, czworonożnym przyjacielem. Właśnie dlatego redakcja Turyści.pl skontaktowała się z Polakami, by zapytać, jak wyglądają kulisy tak długiej podróży z przepięknym zwierzakiem.
Zdjęcie Bałtyku skutego lodem wywołało ogromne poruszenie wśród miłośników polskiego morza. W ostatnich latach nieczęsto można było oglądać bałtycką plażę skutą lodem. Taka bajkowa sceneria może nieść ze sobą poważne zagrożenie, jeżeli turyście zabraknie wyobraźni.
Choć wielu przedsiębiorców obawiało się, że turyści nie będą mieli czasu na urlopy poza krótkim czasem ferii zimowych, sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Zakopane, Karpacz oraz inne, turystyczne miejscowości, również w tygodniu cieszą się ogromnym zainteresowaniem.
Premier Islandii oficjalnie potwierdził, że już od piątku 19 lutego 2021 roku zostaną zaostrzone zasady wjazdu na teren kraju. Zmiana związana jest z rozprzestrzeniającym się w Europie koronawirusem oraz próbą zapanowania nad epidemią na wyspie.
Morskie Oko, podobnie jak całe Podhale na czele z Zakopanem, przeżywa prawdziwe oblężenie. Po warunkowym zniesieniu części obostrzeń, otwarciu hoteli oraz stoków narciarskich, turyści w końcu mogą cieszyć się wypoczynkiem w górach.
Rejs dookoła świata to bez wątpienia marzenie wielu podróżników. Zwykle kojarzy się z tysiącami przebytych kilometrów, setkami odwiedzonych miejsc i poznanych ludzi oraz wspomnieniami, które zostaną z nami już do końca życia.
Pierwsze odcinki „Wojciech Cejrowski - boso przez świat" pojawiły się na naszych ekranach na początku 2007 roku i bardzo szybko zdobyły popularność. Polacy polubili niedługie, humorystyczne reportaże z odległych miejsc, prezentujące lokalne zwyczaje, kulturę i ciekawostki. Prowadzący program, Wojciech Cejrowski, podbił serca Polaków niecodziennym poczuciem humoru oraz interesującą narracją. Ostatni odcinek tego cyklu wyświetlony został w 2011 rok, a teraz, po 10 latach, format ma znowu trafić na ekrany. Portal Wirtualne Media dotarł do informacji, zgodnie z którymi pierwszy odcinek „Boso przez świat" będzie można obejrzeć już 28 lutego.
Lotnisko we Wrocławiu uruchomiło jakiś czas temu błyskawiczne testy dla podróżnych przylatujących do Polski. Miały one uchronić turystów przed obostrzeniem, jakim była obowiązkowa, 10-dniowa kwarantanna, którą przejść musiała każda osoba przekraczająca granicę kraju komunikacją zbiorową.
Bieszczadzki oddział GOPR poinformował o niebezpiecznej akcji - turysta odłączył się w czasie górskiej wędrówki od swych towarzyszy. Szli razem z Ustrzyk Górnych na Tarnicę, jednak w pewnym momencie zdecydował, że nie chce iść dalej. Zgodnie z zapowiedziami, miał wracać do samochodu z Szerokiego Wierchu. Po czasie jednak doszło do zmiany zdania. Piechur zadzownił do znajomych i poinformował, że ruszył w innym kierunku - podążał dalej Szerokim Wierchem. Stwierdził również, że sam dotrze na Tarnicę, ale nie wszystko poszło zgodnie z planem.
Walentynkowy weekend w Karpaczu przebiega o wiele spokojniej niż w Zakopanem. Podczas gdy w stolicy Tatr ludzie wieczorami urządzają imprezy na Krupówkach, ikona Sudetów pełna jest fanów narciarstwa, których spokojnej zabawy na stokach pilnuje policja. Sytuację online na terenie miasta oglądać można na stronie webcamera.pl i karpacz.pl.
Turyści najechali Zakopane oraz inne, turystyczne miejscowości w górach, korzystając ze złagodzenia obostrzeń przez rząd. Od 12 lutego działają hotele oraz stoki narciarskie, sytuacja jest jednak trudna, bo jest to jedynie warunkowe odmrożenie gospodarki na 2 tygodnie, o czym niektórzy niestety najwyraźniej zapominają.
Gdańsk cieszy się ogromną popularnością wśród turystów nie tylko latem. Również zimą można spotkać tam amatorów wyjazdów nad polskie morze. Chociaż chętnych do spacerów starówką nie brakuje, przyjezdnym bardzo doskwiera brak restauracji.
Turyści z Izraela zaszczepieni przeciw COVID-19, będą mogli przyjechać do Grecji bez ograniczeń. Taką informację przekazali w czasie konferencji prasowej premierzy Benjamin Netanjahu i Kiriakos Mitsotakis w Jerozolimie – podaje grecki portal branży turystycznej Greek Travel Pages.
Polskie parki narodowe dzielą się na darmowe oraz takie, w których od turystów pobierana jest opłata za wejście. Zwykle nie jest ona zbyt wysoka w przypadku jednodniowej wycieczki, jednak dłuższy, kilkudniowy pobyt dla całej rodziny, może już uderzyć po kieszeni.
Rząd ogłosił kolejny etap znoszenia obostrzeń, który ma rozpocząć się już 12 lutego (piątek). Zgodnie z zapowiedziami, warunkowo otwarte mają zostać m.in. stoki narciarskie oraz obiekty noclegowe, a więc jedne z podstawowych źródeł zarobku branży turystycznej w sezonie zimowym.
Zgodnie z decyzją rządu, hotele mogą przyjmować gości już od najbliższego piątku, czyli 12 lutego. Nie wszystkie obiekty jednak decydują się na wznowienie działalności dokładnie od tego terminu. Zarząd Crystal Mountain - ikony Wisły - zadecydował o przełożeniu daty otwarcia.
Polska policja organizuje poważną akcję związaną ze znoszeniem obostrzeń dla branży turystycznej. Zgodnie z decyzją rządu, już 12 lutego (piątek), otwarte zostaną obiekty hotelowe oraz stoki narciarskie.
12 lutego zniesiony zostanie zakaz funkcjonowania obiektów hotelowych, stoków narciarskich, kin, teatrów oraz basenów. Polacy cieszyć się będą mogli zdecydowanie większą swobodą, jednak może nie trwać to długo.
Od 12 lutego, zgodnie z decyzją rządu, hotele, schroniska górskie oraz inne obiekty noclegowe mogą w końcu otworzyć się dla turystów. Z pewnością tego momentu nie mogli doczekać się zarówno przedsiębiorcy, jak i podróżni. Nowe przepisy mają jednak pewne minusy, które znacznie ograniczają zarobki właścicieli pensjonatów. Niedawno opisywaliśmy oburzenie hotelarzy, którzy nie mogli zrozumieć, dlaczego po zniesieniu zakazu funkcjonowania obiektów noclegowych, działać ma jedynie room service. Teraz okazuje się, że liczne postulaty, prośby i zażalenia kierowane do rządu, nie przyniosą efektu.
Zakopane cieszy się dużą popularnością wśród turystów również w czasie pandemii. Chociaż oficjalnie hotele będą mogły być otwarte dopiero za tydzień, Krupówkami już teraz przechadzają się przyjezdni, co można zaobserwować na nagraniach z WebCamery. Niestety, nie każdy pamięta o obowiązku zasłaniania nosa i ust.
Turyści z utęsknieniem wyczekiwali otwarcia hoteli. Jak się okazuje, jeszcze w trakcie trwania konferencji premiera Polacy zaczęli wysyłać do obiektów zapytania o noclegi. Portal Nocowanie.pl przekazał, że obserwuje rekordowe zainteresowanie wyjazdami.
Decyzja o przedłużeniu zamrożenia gospodarki dotknęła w największym stopniu hotelarzy, właścicieli stoków oraz innych reprezentantów branży turystycznej. Sezon zimowy 2020/2021 w większości upłynął pod znakiem zakazów, a większość urlopowiczów zrezygnowała z podróży.