Turysci.pl
Turcja chce szczepić pracowników turystyki

fot. pixabay.com/Abhi_Jacob/zdjęcie poglądowe

Turcja chce szczepić osoby pracujące w turystyce. Tak chcą zapewnić bezpieczeństwo podróżnym

16 Marca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Turcja zachęca wszystkich pracowników, zatrudnionych w branży turystycznej, do przyjęcia szczepionki na COVID-19. Uruchomiono specjalną platformę, a której firmy z tego sektora gospodarczego mogą same zgłaszać swoich pracowników do przyjęcia preparatu. Ma to wpłynąć na odbudowanie turystyki w tym kraju i zapewnienie bezpieczeństwa.

  • Turcja zachęca pracowników sektora turystycznego do szczepienia się przeciwko COVID-19

  • Powstała specjalna platforma, na której pracodawcy mogą zgłaszać swoich pracowników do przyjęcia szczepionki

  • Osoby z branży turystycznej mają być traktowane priorytetowo w krajowym programie szczepień

Turcja czerpie ogromne zyski z turystyki międzynarodowej, więc pandemia koronawirusa spowodowała gigantyczne straty w gospodarce tego kraju. Obecnie władze robią wszystko, by odrobić - choć częściowo - straty i zachęcić do przyjazdu turystów. Zamierzają priorytetowo szczepić pracowników branży turystycznej, żeby zagwarantować bezpieczeństwo zarówno swoim obywatelom, jak i podróżnym.

Turcja chce szczepić pracowników turystyki

Jak podaje Rzeczpospolita, Biuro Radcy ds. Kultury i Informacji Ambasady Turcji w Warszawie poinformowało, że Turcja włączyła do bieżącego programu szczepień pracowników zatrudnionych w sektorze turystycznym.

Takie działania mają zapewnić bezpieczeństwo, a także dostępność usług turystycznych w kraju przez cały rok. Pracodawcy mają sami zgłaszać swoich pracowników do zabiegu za pomocą specjalnej platformy, trudno jednak przewidzieć, jak dużo czasu zajmie cała akcja.

Pogoda w USA - uderzyła burza śnieżna

Burza śnieżna uderzyła w USA. 2000 lotów odwołanych, pociągi nie kursują, chaos komunikacyjny

CZYTAJ DALEJ

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO

Warto podkreślić, że to nie pierwsze tego typu działania, które podejmuje Turcja. Już w ubiegłym roku, na początku wakacji, rozpoczęto projekt Safe Tourism. Polegał on na wprowadzeniu regulacji bezpieczeństwa w kwestii serwowania posiłków, przewozu turystów oraz zakwaterowania. Objęte nim zostały w Turcji wszystkie hotele, w których dostępnych jest ponad 30 pokoi.

W ramach szczepień dla branży turystycznej, na pierwszym miejscu preparaty przyjąć mają właśnie pracownicy tych obiektów, które wzięły udział w akcji Safe Tourism.

Do tej grupy dołączą też osoby towarzyszące turystom, które mogą nie być zatrudnione bezpośrednio w konkretnej placówce, np. kierowcy autokarów czy przewodnicy turystyczni.

Turcja zachęca podróżnych do przyjazdu

Turcja już od dłuższego czasu robi wszystko, by przyciągnąć do siebie podróżnych z całego świata. Pojawiły się pogłoski, zgodnie z którymi od 15 kwietnia kraj ten zniesienie obowiązek okazywania testu na COVID-19 dla turystów przekraczających granice. Dotyczyć ma to rzekomo obywateli wszystkich krajów, w tym również Polski.

Znoszenie obostrzeń oraz aktywny marketing sprawiają, że coraz więcej osób rzeczywiście planuje spędzenie tegorocznych wakacji w Turcji. Jak podał serwis Wakacje.pl, co trzeci turysta z Polski, który planuje zagraniczny urlop, stawia właśnie na ten kraj.

Co ciekawe, statystycznie to właśnie za wczasy w Turcji płacimy najwięcej i nie szczędzimy tam sobie wszelkich wygód. Zwykle Polacy wybierają 4-5-gwiazdkowe hotele, oferujące baseny, aquaparki oraz wszelkie wygody.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Turystyka RP

Podobne artykuły

Gruzja znosi restrykcje

Świat

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

Czytaj więcej >

Świat

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

Czytaj więcej >
Japonia zaostrza restrykcje

Świat

Japonia zaostrza kontrole graniczne dla podróżnych z kilku krajów Europy. Na liście Polska

Czytaj więcej >
zdjęcia błyskawic

Świat

Odwrócone błyskawice widoczne są z kosmosu. Niesamowite zdjęcia

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >
polka zanzibar

Świat

Polka zamieszkała na Zanzibarze. "Pierwsze zderzenie dwóch światów jest widoczne już na lotnisku"

Czytaj więcej >