Turysci.pl
Turcja chce szczepić pracowników turystyki

fot. pixabay.com/Abhi_Jacob/zdjęcie poglądowe

Turcja chce szczepić osoby pracujące w turystyce. Tak chcą zapewnić bezpieczeństwo podróżnym

16 Marca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Turcja zachęca wszystkich pracowników, zatrudnionych w branży turystycznej, do przyjęcia szczepionki na COVID-19. Uruchomiono specjalną platformę, a której firmy z tego sektora gospodarczego mogą same zgłaszać swoich pracowników do przyjęcia preparatu. Ma to wpłynąć na odbudowanie turystyki w tym kraju i zapewnienie bezpieczeństwa.

  • Turcja zachęca pracowników sektora turystycznego do szczepienia się przeciwko COVID-19

  • Powstała specjalna platforma, na której pracodawcy mogą zgłaszać swoich pracowników do przyjęcia szczepionki

  • Osoby z branży turystycznej mają być traktowane priorytetowo w krajowym programie szczepień

Turcja czerpie ogromne zyski z turystyki międzynarodowej, więc pandemia koronawirusa spowodowała gigantyczne straty w gospodarce tego kraju. Obecnie władze robią wszystko, by odrobić - choć częściowo - straty i zachęcić do przyjazdu turystów. Zamierzają priorytetowo szczepić pracowników branży turystycznej, żeby zagwarantować bezpieczeństwo zarówno swoim obywatelom, jak i podróżnym.

Turcja chce szczepić pracowników turystyki

Jak podaje Rzeczpospolita, Biuro Radcy ds. Kultury i Informacji Ambasady Turcji w Warszawie poinformowało, że Turcja włączyła do bieżącego programu szczepień pracowników zatrudnionych w sektorze turystycznym.

Takie działania mają zapewnić bezpieczeństwo, a także dostępność usług turystycznych w kraju przez cały rok. Pracodawcy mają sami zgłaszać swoich pracowników do zabiegu za pomocą specjalnej platformy, trudno jednak przewidzieć, jak dużo czasu zajmie cała akcja.

Pogoda w USA - uderzyła burza śnieżna

Burza śnieżna uderzyła w USA. 2000 lotów odwołanych, pociągi nie kursują, chaos komunikacyjny

CZYTAJ DALEJ

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO

Warto podkreślić, że to nie pierwsze tego typu działania, które podejmuje Turcja. Już w ubiegłym roku, na początku wakacji, rozpoczęto projekt Safe Tourism. Polegał on na wprowadzeniu regulacji bezpieczeństwa w kwestii serwowania posiłków, przewozu turystów oraz zakwaterowania. Objęte nim zostały w Turcji wszystkie hotele, w których dostępnych jest ponad 30 pokoi.

W ramach szczepień dla branży turystycznej, na pierwszym miejscu preparaty przyjąć mają właśnie pracownicy tych obiektów, które wzięły udział w akcji Safe Tourism.

Do tej grupy dołączą też osoby towarzyszące turystom, które mogą nie być zatrudnione bezpośrednio w konkretnej placówce, np. kierowcy autokarów czy przewodnicy turystyczni.

Turcja zachęca podróżnych do przyjazdu

Turcja już od dłuższego czasu robi wszystko, by przyciągnąć do siebie podróżnych z całego świata. Pojawiły się pogłoski, zgodnie z którymi od 15 kwietnia kraj ten zniesienie obowiązek okazywania testu na COVID-19 dla turystów przekraczających granice. Dotyczyć ma to rzekomo obywateli wszystkich krajów, w tym również Polski.

Znoszenie obostrzeń oraz aktywny marketing sprawiają, że coraz więcej osób rzeczywiście planuje spędzenie tegorocznych wakacji w Turcji. Jak podał serwis Wakacje.pl, co trzeci turysta z Polski, który planuje zagraniczny urlop, stawia właśnie na ten kraj.

Co ciekawe, statystycznie to właśnie za wczasy w Turcji płacimy najwięcej i nie szczędzimy tam sobie wszelkich wygód. Zwykle Polacy wybierają 4-5-gwiazdkowe hotele, oferujące baseny, aquaparki oraz wszelkie wygody.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Turystyka RP

Patryk Korzec

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Egipt. Wypadek autobusu z turystami. 12 osób nie żyje, 34 osoby ranne

Czytaj więcej >

Świat

Martwy żółw w zatoce Guanabara w Rio de Janeiro. Wokół szyi miał plastikową torbę

Czytaj więcej >

Świat

Abu Zabi łagodzi przepisy wjazdowe. Zaszczepieni nie będą musieli odbyć kwarantanny

Czytaj więcej >

Świat

Polscy turyści trzy razy częściej wybierali Turcję

Czytaj więcej >

Świat

Burza tropikalna uderzyła w USA. Odwołane loty, setki tysięcy osób bez prądu

Czytaj więcej >

Świat

Trzy cyklony w Ameryce Północnej. Grace uderzyła w Tulum, nad Nowy Jork zbliża się Henri

Czytaj więcej >