Turysci.pl
turcja królową na wakacje

Fot. pixabay.com/ Ben_Kerckx

Turcja może być wakacyjnym hitem w 2021

25 Marca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Wakacje w 2021 będą zaskakujące pod względem wyborów Polaków. Chociaż w biurach podróży od lat królowała Grecja, na prowadzenie wysunął się inny niespodziewanie inny kierunek. Według portalu Wakacje.pl Polacy chętnie zaczynają

Wakacje dopiero za kilka miesięcy, jednak Polacy już teraz zaczynają rozglądać się w poszukiwaniu atrakcyjnych kierunków. Eksperci z portalu Wakacje.pl wzięli pod lupę rezerwacje wyjazdów na okres od 1 kwietnia do 31 października.

Polacy zaczynają planować wakacje

W biurach podróży już kilka miesięcy temu rozpoczęły przedsprzedaż lata 2021, jednak dla wielu Polaków impulsem do podjęcia decyzji o terminie i miejscu wakacyjnego urlopu był dopiero początek roku. Już teraz jednak z tygodnia na tydzień można zaobserwować zainteresowanie wyjazdami – zarówno na majówkę, jak i wypoczynek w wysokim sezonie.

Od lat niekwestionowaną królową w polskich biurach podróży pozostawała Grecja, jednak w tym momencie według raportu portalu Wakacje.pl, Turcja podbija serca Polaków. Jest ona zdecydowanym numerem jeden wśród najchętniej wybieranych kierunków na lato 2021.

hot-air-ballons-828967-1280-1614086850.jpg

Turcja

Turcja, fot. Pixabay/ Free-Photos

Urlop w Turcji w okresie od kwietnia do października zarezerwował prawie co trzeci turysta. Tym samym kraj ten wyprzedził nieprześcignioną dotychczas Grecję o ponad 10 punktów procentowych. Na trzecim miejscu uplasował się Egipt, jednak ostatnie dni wskazują, że Egipt ma szansę zmniejszyć ten dystans.

Według raportu portalu Wakacje.pl, wśród 10 najczęściej rezerwowanych kierunków znajdują się również Tunezja, Hiszpania, Bułgaria, Polska, Chorwacja, Cypr i Albania. 

Polacy za tygodniowy pobyt w zagranicznym kurorcie płacą średnio 7 344 zł. Niemal połowa rezerwujących planuje wyjazd we dwoje i na tegoroczne wakacje wydaje średnio 5 695 złotych. Rodzina z jednym dzieckiem przeznacza na ten cel 7 553 zł, a z dwójką dzieci – średnio 9 674 zł.

Polscy turyści średnio płacą najwięcej za urlop w Turcji i Grecji. Te miejsca wybierane są zarówno na wyjazd z drugą połówką, jak i całymi rodzinami, często do 4- lub 5-gwiazdkowych hoteli z basenami, całymi aquaparkami czy animacjami dla dzieci. Z zagranicznych kierunków najmniej podróżni przeznaczają na urlop w Chorwacji, jednak tam połowa dokonanych rezerwacji to wakacje z dojazdem własnym.

Portal Wakacje.pl podsumował również, gdzie na wakacje wybierają się mieszkańcy poszczególnych województw. Jak wynika z raportu, wśród większości polskich regionów również króluje Turcja. Jedynie na Lubelszczyźnie i w Świętokrzyskiem mieszkańcy wciąż preferują Grecję.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: WP

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Potworny upał, a miejscami burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne

Czytaj więcej >

Polska

Burze to nie wszystko. Co czeka nas w długi weekend czerwcowy?

Czytaj więcej >

Polska

Turystom w Turcji grozi aresztowanie. Jeden z lokalnych przepisów jest niezwykle ważny

Czytaj więcej >

Polska

Jasnowicz Glanc ostrzega przed wakacjami. Wskazuje kierunek, którego lepiej unikać

Czytaj więcej >

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >