turcja królową na wakacjeFot. pixabay.com/ Ben_Kerckx

Turcja może być wakacyjnym hitem w 2021

Wakacje w 2021 będą zaskakujące pod względem wyborów Polaków. Chociaż w biurach podróży od lat królowała Grecja, na prowadzenie wysunął się inny niespodziewanie inny kierunek. Według portalu Wakacje.pl Polacy chętnie zaczynają rezerwować noclegi w Turcji.

Wakacje dopiero za kilka miesięcy, jednak Polacy już teraz zaczynają rozglądać się w poszukiwaniu atrakcyjnych kierunków. Eksperci z portalu Wakacje.pl wzięli pod lupę rezerwacje wyjazdów na okres od 1 kwietnia do 31 października.

Polacy zaczynają planować wakacje

W biurach podróży już kilka miesięcy temu rozpoczęły przedsprzedaż lata 2021, jednak dla wielu Polaków impulsem do podjęcia decyzji o terminie i miejscu wakacyjnego urlopu był dopiero początek roku. Już teraz jednak z tygodnia na tydzień można zaobserwować zainteresowanie wyjazdami – zarówno na majówkę, jak i wypoczynek w wysokim sezonie.

Od lat niekwestionowaną królową w polskich biurach podróży pozostawała Grecja, jednak w tym momencie według raportu portalu Wakacje.pl, Turcja podbija serca Polaków. Jest ona zdecydowanym numerem jeden wśród najchętniej wybieranych kierunków na lato 2021.

Turcja

Turcja, fot. Pixabay/ Free-Photos

Urlop w Turcji w okresie od kwietnia do października zarezerwował prawie co trzeci turysta. Tym samym kraj ten wyprzedził nieprześcignioną dotychczas Grecję o ponad 10 punktów procentowych. Na trzecim miejscu uplasował się Egipt, jednak ostatnie dni wskazują, że Egipt ma szansę zmniejszyć ten dystans.

Zderzenie narciarzy na stoku w Krynicy-Zdroju. Jedna osoba nie żyje, druga jest w szpitaluTragedia w Krynicy-Zdroju. Jedna osoba zginęła na miejscu, druga jest w szpitaluCzytaj dalej

Według raportu portalu Wakacje.pl, wśród 10 najczęściej rezerwowanych kierunków znajdują się również Tunezja, Hiszpania, Bułgaria, Polska, Chorwacja, Cypr i Albania.

Polacy za tygodniowy pobyt w zagranicznym kurorcie płacą średnio 7 344 zł. Niemal połowa rezerwujących planuje wyjazd we dwoje i na tegoroczne wakacje wydaje średnio 5 695 złotych. Rodzina z jednym dzieckiem przeznacza na ten cel 7 553 zł, a z dwójką dzieci – średnio 9 674 zł.

Polscy turyści średnio płacą najwięcej za urlop w Turcji i Grecji. Te miejsca wybierane są zarówno na wyjazd z drugą połówką, jak i całymi rodzinami, często do 4- lub 5-gwiazdkowych hoteli z basenami, całymi aquaparkami czy animacjami dla dzieci. Z zagranicznych kierunków najmniej podróżni przeznaczają na urlop w Chorwacji, jednak tam połowa dokonanych rezerwacji to wakacje z dojazdem własnym.

Portal Wakacje.pl podsumował również, gdzie na wakacje wybierają się mieszkańcy poszczególnych województw. Jak wynika z raportu, wśród większości polskich regionów również króluje Turcja. Jedynie na Lubelszczyźnie i w Świętokrzyskiem mieszkańcy wciąż preferują Grecję.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: WP

Następny artykuł