Turysci.pl > Polska > Turcja może być wakacyjnym hitem w 2021
Ania Radke
Ania Radke 24.03.2022 21:55

Turcja może być wakacyjnym hitem w 2021

turcja królową na wakacje
Fot. pixabay.com/ Ben_Kerckx

Wakacje dopiero za kilka miesięcy, jednak Polacy już teraz zaczynają rozglądać się w poszukiwaniu atrakcyjnych kierunków. Eksperci z portalu Wakacje.pl wzięli pod lupę rezerwacje wyjazdów na okres od 1 kwietnia do 31 października.

Polacy zaczynają planować wakacje

W biurach podróży już kilka miesięcy temu rozpoczęły przedsprzedaż lata 2021, jednak dla wielu Polaków impulsem do podjęcia decyzji o terminie i miejscu wakacyjnego urlopu był dopiero początek roku. Już teraz jednak z tygodnia na tydzień można zaobserwować zainteresowanie wyjazdami – zarówno na majówkę, jak i wypoczynek w wysokim sezonie.

Od lat niekwestionowaną królową w polskich biurach podróży pozostawała Grecja, jednak w tym momencie według raportu portalu Wakacje.pl, Turcja podbija serca Polaków. Jest ona zdecydowanym numerem jeden wśród najchętniej wybieranych kierunków na lato 2021.

hot-air-ballons-828967-1280-1614086850.jpg
Turcja

Turcja, fot. Pixabay/ Free-Photos

Urlop w Turcji w okresie od kwietnia do października zarezerwował prawie co trzeci turysta. Tym samym kraj ten wyprzedził nieprześcignioną dotychczas Grecję o ponad 10 punktów procentowych. Na trzecim miejscu uplasował się Egipt, jednak ostatnie dni wskazują, że Egipt ma szansę zmniejszyć ten dystans.

Według raportu portalu Wakacje.pl, wśród 10 najczęściej rezerwowanych kierunków znajdują się również Tunezja, Hiszpania, Bułgaria, Polska, Chorwacja, Cypr i Albania. 

Polacy za tygodniowy pobyt w zagranicznym kurorcie płacą średnio 7 344 zł. Niemal połowa rezerwujących planuje wyjazd we dwoje i na tegoroczne wakacje wydaje średnio 5 695 złotych. Rodzina z jednym dzieckiem przeznacza na ten cel 7 553 zł, a z dwójką dzieci – średnio 9 674 zł.

Polscy turyści średnio płacą najwięcej za urlop w Turcji i Grecji. Te miejsca wybierane są zarówno na wyjazd z drugą połówką, jak i całymi rodzinami, często do 4- lub 5-gwiazdkowych hoteli z basenami, całymi aquaparkami czy animacjami dla dzieci. Z zagranicznych kierunków najmniej podróżni przeznaczają na urlop w Chorwacji, jednak tam połowa dokonanych rezerwacji to wakacje z dojazdem własnym.

Portal Wakacje.pl podsumował również, gdzie na wakacje wybierają się mieszkańcy poszczególnych województw. Jak wynika z raportu, wśród większości polskich regionów również króluje Turcja. Jedynie na Lubelszczyźnie i w Świętokrzyskiem mieszkańcy wciąż preferują Grecję.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: WP