Turysci.pl > Polska > Pasażerowie przylatujący na Lotnisko Chopina mają możliwość zwolnienia z kwarantanny. Należy mieć szczepienie lub test
Ania Radke
Ania Radke 24.03.2022 21:55

Pasażerowie przylatujący na Lotnisko Chopina mają możliwość zwolnienia z kwarantanny. Należy mieć szczepienie lub test

lotnisko chopina
fot. unsplash.com/ David Veksler
  • Pasażerowie ze strefy Schengen lądujący na Lotnisku Chopina mogą być zwolnieni z kwarantanny, jeżeli przedstawią potwierdzenie szczepienia lub negatywny wynik testu

  • Osoby wylatujące z tego portu mogą wykonywać szybkie testy, jednak muszą stawić się w punkcie wcześniej

  • Na razie nie wiadomo, kiedy zwolnieni z kwarantanny będą również pasażerowie spoza Schengen

Lotnisko Chopina poinformowało, że niektórzy pasażerowie będą mieli możliwość zwolnienia z obowiązkowej kwarantanny. Osoby przybywające ze strefy Schengen będą musiały mieć przy sobie potwierdzenie szczepienia na koronawirusa albo negatywny wynik testu antygenowego lub RT-PCR.

Pasażerowie z Schengen z możliwością zwolnienia z kwarantanny

- Pasażerowie przylatujący do Warszawy ze strefy Schengen, którzy posiadają potwierdzenie szczepienia na koronawirusa albo negatywny wynik testu antygenowego lub RT-PCR w kierunku COVID-19 (wykonany na 48 godzin przed przekroczeniem granicy Polski, licząc od momentu wyniku testu) mogą zostać zwolnieni z obowiązkowej kwarantanny - przekazano w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej warszawskiego Lotniska Chopina.

Graniczna Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna poinformowała natomiast, że pasażerowie przylatujący na Lotnisko Chopina w Warszawie z krajów Schengen, mogą dołączyć wspomnianą dokumentację do Karty Lokalizacji Pasażera lub przesłać na adres [email protected], z wyraźnie zaznaczonym numerem rejsu, kierunkiem i datą przylotu.

Pasażerowie planujący przylot na Lotnisko Chopina, mogą otrzymać dodatkowe informacje pod nr telefonu 22 650 25 33 w godz. 7.25 do 15.00 od poniedziałku do piątku, całodobowo pod nr telefonu: 22 650 60 60, 602 220 181 lub na oficjalnej stronie.

Warszawski port lotniczy przypomina również, że pasażerowie wylatujący z Warszawy mogą wykonać szybkie testy antygenowe, jak również testy RT-PCR w kierunku Covid-19. Należy wtedy zgłosić się do punktu odpowiednio wcześniej, ponieważ odbiór wyniku testu RT-PCR możliwy jest po 24 godzinach.

Wyniki dostępne będą również w Mobilnym Punkcie Pobrań zlokalizowanym przy terminalu. Lotnisko Chopina przypomina również, że szybki test antygenowy to koszt 200 zł, natomiast test RT-PCR - 520 zł

Pasażerowie wciąż czekają jednak na informację, czy w najbliższym czasie będą mogli spodziewać się otwarcia laboratorium i testowania turystów non Schengen przed odprawą paszportową. Na ten moment jednak port lotniczy tłumaczy, że pracują, aby stało się to jak najszybciej. Na razie jednak nie mogą podać szczegółów.

Pierwsze polskie lotniska wprowadzają już taką możliwość. Od 27 lutego 2021 roku, na lotnisku w Katowicach, podróżni przylatujący z krajów nienależących do strefy Schengen, mogą wykonać testy antygenowe na obecność koronawirusa. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl:

Źródło: Onet, tanie-loty.com.pl