Turysci.pl
turcja wpuści brytyjskich turystów

fot. Pixabay/sulox32

Turcja wpuści brytyjskich turystów bez „paszportów zdrowia". Polacy będą musieli jeszcze poczekać

15 Marca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Turcja zapowiedziała, że nie będzie wymagała od turystów z Wielkiej Brytanii zaświadczeń o przyjęciu szczepienia. Wiele wskazuje również, że nie będą potrzebowali również negatywnego wyniku testów. Ma to związek z bardzo szybkim tempem szczepień na koronawirusa w tym państwie.

Turcja nie będzie wymagała paszportów immunologicznych od międzynarodowych turystów w wakacje przy przylocie do kraju – powiedział Mehmet Nuri Ersoy, turecki minister kultury i turystyki, cytowany przez Fly4Free.

Turcja wpuści turystów z UK bez zaświadczeń o szczepieniu

Wiele wskazuje na to, że Brytyjscy turyści będą mogli przebierać w ofertach wakacyjnych. Wcześniej zwolnienia z restrykcji na granicach zapowiedziały m.in. Grecja, Portugalia, Hiszpania i Cypr, a teraz do wyścigu o przyjezdnych z tego państwa dołączyła Turcja.

Dobrze prowadzony program szczepień zarówno w Turcji jak i Wielkiej Brytanii upewnia nas, że ten sezon wakacyjny będzie bardziej bezpieczny niż w zeszłym roku – powiedział Mehmet Nuri Ersoy.

Minister zapowiedział, że Turcja nie będzie wymagała od brytyjskich turystów dokumentu potwierdzającego przyjęcie szczepienia. Jeśli chodzi natomiast o przedstawienie negatywnych wyników testów, decyzja ma zapaść do 15 kwietnia. Wszystko wskazuje jednak na to, że obowiązek ten zostanie zniesiony.

turyści w Miami Beach

Turyści zjechali do Miami Beach. Policja interweniowała, zatrzymano 150 osób

CZYTAJ DALEJ

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO

Spodziewam się, że nie będzie takiego wymogu dla brytyjskich turystów, ponieważ Wielka Brytania szybko i w bardzo imponującym tempie prowadzi program szczepień całego narodu, co oznacza, że większość populacji tego kraju będzie zaszczepiona do lata – powiedział Ersoy.

Decyzja Turcji jest kluczowa dla sezonu wakacyjnego, który dla Brytyjczyków rozpocznie się najwcześniej 17 maja. Może ona dawać również nadzieje mieszkańcom innych państw, że z obowiązku przedstawienia negatywnego wyniku testu na koronawirusa zwolnieni będą też obywatele krajów UE, w tym Polski.

Wcześniej pisaliśmy również, że tamtejsze ministerstwo turystyki próbuje przekonać rząd, by znieść obowiązek testowy dla turystów z całego świata po 15 kwietnia. Ostateczna decyzja w tej sprawie należy jednak do ministerstwa zdrowia.

Jak zauważa portal Fly4Free zwolnienie Polski z obowiązku testowego może zależeć od tempa szczepień. Do tej pory w Polsce wykonano ponad 4,5 mln szczepień, a dwie dawki preparatu przeciw COVID-19 przyjęło 1,6 mln mieszkańców. Odsetek Polaków zaszczepionych co najmniej jedną dawką szczepionki wynosi obecnie ok. 11,78 procent.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Podobne artykuły

Gruzja znosi restrykcje

Świat

Gruzja znów się otwiera na turystów. Są jednak warunki

Czytaj więcej >
Polska ambasada odradza podróże. Chaos w Izraelu

Świat

Chaos w Izraelu. Ambasada odradza podróże, lotnisko czasowo zamknięte, niektóre loty odwołane

Czytaj więcej >

Świat

Kim Dzong Un chce otworzyć ogromny kurort dla zagranicznych turystów. Może ruszyć już wkrótce

Czytaj więcej >
Japonia zaostrza restrykcje

Świat

Japonia zaostrza kontrole graniczne dla podróżnych z kilku krajów Europy. Na liście Polska

Czytaj więcej >
zdjęcia błyskawic

Świat

Odwrócone błyskawice widoczne są z kosmosu. Niesamowite zdjęcia

Czytaj więcej >
Wybuchł wulkan w Indonezji

Świat

Wybuchł wulkan w Indonezji. Warto wstrzymać się od zwiedzania pobliskich terenów

Czytaj więcej >