Turysci.pl
obostrzenia na Pomorzu wejdą w życie 13 marca

zdjęcie poglądowe/fot. flickr.com/Andrew Milligan sumo/CC BY 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Hotelarze nad morzem komentują wprowadzenie obostrzeń. „Paranoja, dopiero co otworzyliśmy"

5 Marca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Obostrzenia, które mają wejść w życie w województwie pomorskim 13 marca, załamały przedsiębiorców. Hotelarze żalą się, że przez miesiąc mogli przyjmować gości, a teraz znów stracą rezerwacje. Zwracają uwagę na fakt, że turyści coraz bardziej boją się rezerwować pokoje, bo nie wiedzą, kiedy znowu zakazy zostaną zaostrzone.

Minister zdrowia, podczas piątkowej konferencji prasowej, ogłosił plan powrotu obostrzeń w województwie pomorskim. Od 13 marca zamknięte mają zostać sauny, baseny oraz hotele i inne obiekty noclegowe

Sytuacja całej branży turystycznej jest bardzo trudna, ale od połowy marca przyjezdni prawdopodobnie zupełnie znikną z ulic Trójmiasta, tak jak ma to miejsce obecnie na Warmii i Mazurach

Od 13 marca obostrzenia na Pomorzu. Hotelarz opowiada nam o swojej sytuacji

Próbowaliśmy skontaktować się z hotelarzami z Pomorza, by zapytać ich, co myślą o wprowadzaniu nowych obostrzeń. Większość naszych rozmówców stwierdzała tylko krótko, że się z tym nie zgadza. Właściciel pokojów noclegowych na wynajem w Sopocie zgodził się powiedzieć więcej, choć nie chciał ujawnić swojego nazwiska i nazwy ośrodka, podając tylko imię i wyrażając zgodę na ujawnienie miejscowości, w której prowadzi działalność.

samolot American Airlines lądował awaryjnie

Awaryjne lądowanie Boeinga 737 MAX w USA. Na pokładzie 95 pasażerów, kapitan wykrył usterkę

CZYTAJ DALEJ

To jest paranoja. Co ja, 3 tygodnie zdążyłem popracować? Przecież nad morzem sezon jest w lecie, teraz zarabiamy niewiele, żeby tylko starczyło na drobne opłaty, a resztę utrzymujemy się z tego, co zarobiliśmy. A znowu lockdown i będę tylko płacił rachunki, a nawet złotówki nie zarobię i niewiadomo do kiedy – żali się w rozmowie z portalem Turyści.pl pan Daniel, prowadzący ośrodek w Sopocie. 

Przedsiębiorca zauważył również inny skutek przywracania obostrzeń - turyści nie chcą przekładać zarezerwowanych noclegów, bo nie wiedzą, kiedy zakazy zostaną zniesione. 

Dzisiaj już do mnie dzwonili turyści, co zarezerwowane mieli pojedyncze noce pod koniec marca i rezygnują wszyscy. Ja im mówie, że by może przełożyli, ale oni pytają się na kiedy, jak nawet nie wiadomo, kiedy znowu zniosą ten zakaz. I co ja im mam odpowiadać, jak sam nie wiem? – słyszymy. 

Nadmorska branża turystyczna znowu ucierpi

Niestety nie tylko pan Daniel znajdzie się po 13 marca w trudnej sytuacji. Miesiąc po warunkowym otwarciu hoteli, obostrzenia zostaną przywrócone zarówno dla hoteli, jak i obiektów o potencjale turystycznym - saun, spa czy basenów. Przez to podróżni zupełnie stracą motywację, by odwiedzić tę część Polski w najbliższym czasie. 

Jesteśmy zszokowani tą informacją. Do 13 marca pracujemy normalnie, potem dokładnie poznamy wytyczne powiedział Onetowi właściciel jednego z hoteli w Gdańsku. 

Plusem jest fakt, że przedsiębiorcy z województwa pomorskiego mogą przygotować się do zamknięcia, które nastąpi dopiero za tydzień. Hotelarze z Warmii i Mazur nie mieli tyle szczęścia, bo gości musieli wypraszać z dnia na dzień

Nastroje nie są najlepsze, choć nie jest to informacja, która spadła na nas, jak grom z jasnego nieba jak na Warmię i Mazury podczas poprzedniej konferencji. Dane i informacje z ostatnich dni pokazywały, że to może się stać także w przypadku woj. pomorskiego. Z perspektywy branży turystycznej i kulturalnej nie wygląda to najlepiej, zwłaszcza, że obiekty i biznesy ruszyły na zaledwie kilka tygodni i znów musiały zostać zamknięte – powiedział w rozmowie z Onetem dyrektor zarządzający z Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, Łukasz Magrian. 

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet

Patryk KorzecAutor

Zawodowo dziennikarz i copywriter, prywatnie podróżnik od lat zafascynowany zwiedzaniem świata autostopem oraz poznawaniem obcych kultur. Warsztat dziennikarski doskonalony m.in. w takich mediach jak Radio Sygnały, Nasze Miasto Opole, Muzyczny Horyzont, Pro Radio, Rock Radio w Grupie Radiowej Agory oraz Pikio.pl. Zamiłowanie do turystyki, połączone z pasją dziennikarską, zaowocowało zaangażowaniem w tworzenie portalu Turyści.pl. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Bilety kolejowe na Pomorzu zdrożeją. Zła wiadomość dla podróżujących

Czytaj więcej >

Polska

TPN zamyka popularny szlak. Powodem niedźwiedź

Czytaj więcej >

Polska

Turystka utknęła podczas śnieżycy w drodze do Doliny Pięciu Stawów Polskich

Czytaj więcej >

Polska

Zagrożenie lawinowe w polskich górach. KPN zamyka dwa szlaki

Czytaj więcej >

Polska

Alert RCB w 6 województwach. Podróżni muszą zachować ostrożność

Czytaj więcej >

Polska

Zakopane. Policja aresztowała parę podróżującą z dzieckiem. Okradli pensjonat i innych turystów

Czytaj więcej >