Turysci.pl
Czarnogóra zaostrza przepisy

fot. unsplash.com/Markus Spiske/zdjęcie poglądowe

Czarnogóra zaostrza przepisy dla turystów. Każdy podróżny musi zrobić test na COVID-19

11 Marca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Czarnogóra zaostrza przepisy dla turystów. Od teraz każdy podróżny będzie musiał okazać negatywny wynik testu na koronawirusa lub zaświadczenie o przyjęciu szczepienia. W innym wypadku konieczne będzie przejście obowiązkowej kwarantanny.

  • Czarnogóra zaostrza przepisy dla turystów z zagranicy

  • Aby uniknąć kwarantanny, trzeba okazać negatywny wynik testu na COVID-19 lub potwierdzenie przejścia szczepienia

  • Nowe przepisy nie dotyczą wyłącznie urlopowiczów przybywających z 4 krajów. Niestety wśród wyjątków nie ma Polski

Czarnogóra jeszcze 10 marca była jednym z niewielu krajów, który nie narzucał na przyjezdnych obowiązku poddawania się kwarantannie. Nie było tam konieczne nawet przedstawienie negatywnego testu na COVID-19, to niestety zmieniło się dzisiaj. Wiadomość o zaostrzeniu restrykcji potwierdził polski rząd.

Czarnogóra zaostrza przepisy na granicach

11 marca Czarnogóra ogłosiła, że wprowadza nowe przepisy dla turystów przybywających z zagranicy. Niestety dotyczą one również Polaków.

Zgodnie z nimi, każdy podróżny będzie musiał po przylocie okazać negatywny test na COVID-19, wykonany maksymalnie 48 godzin przed przylotem.

kwarantanna po przylocie do Polski - nowe zasady

Nowe przepisy ws. obowiazkowej kwarantanny po przylocie do Polski. Ozdrowieńcy zwolnieni z izolacji

CZYTAJ DALEJ

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD MATERIAŁEM WIDEO

Dozwolone jest także okazanie dokumentu zaświadczającego o przyjęciu dwóch dawek szczepionki przeciw koronawirusowi. Te dwa sposoby mogą uchronić turystów przed odbyciem obowiązkowej (od dzisiaj) kwarantanny.

Zwolnione z tych przepisów są tylko osoby przylatujące z Kosowa, Serbii, Albanii oraz Bośni i Hercegowiny.

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych potwierdziło zaostrzenie przepisów w Czarnogórze na swojej stronie internetowej Gov.pl. Jednocześnie MSZ podkreśliło, że podróże do tego kraju są niewskazane, szczególnie w celach turystycznych, a ograniczyć się je powinno do specjalnych wypadków.

Apelujemy o rozwagę i ostrożność, a także przypominamy, że Czarnogóra nie jest członkiem UE, dlatego wiele procedur jest bardziej skomplikowanych. Dotyczy to także ew. ewakuacji i leczenia - czytamy na stronie Gov.pl.

Planowanie urlopu jest coraz bardziej skomplikowane

Przepisy obowiązujące w poszczególnych krajach zmieniają się wyjątkowo dynamicznie. Sprawia to, że turyści często nie wiedzą, gdzie dokładnie mogą lecieć i na jakich zasadach.

Apelujemy o dokładnie sprawdzanie aktualnych przepisów w kraju, w którym planuje się spędzić urlop. Jeśli tego nie zrobimy i źle przygotujemy się do wyjazdu, możemy sprowadzić kłopoty na siebie, ale również na współpasażerów.

Na szczęście da się jeszcze znaleźć kraje, które nie wymagają od Polaków poddania się obowiązkowej kwarantannie po przylocie. Na liście znaleźć można m.in. Bułgarię, Dominikanę, Hiszpanię, Szwecję, Szwajcarię (do 22 marca), Turcję, Włochy, Zanzibar czy Egipt i Kenię.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Gov.pl

Podobne artykuły

czechy zamykają się dla turystów

Europa

Czechy zamykają granice dla ruchu turystycznego. Rozporządzenie obowiązuje od jutra

Czytaj więcej >
Dom na Sycylii

Europa

Dom za 1 euro i pieniądze na remont. Miasto na Sycylii kusi nie tylko turystów

Czytaj więcej >
zdjęcia z wakacji

Europa

Uznali zdjęcia z wakacji za "niedopuszczalne" i chcą zmienić zasady na lotniskach. Wielka Brytania krytykuje influencerów

Czytaj więcej >
bułgaria zaostrza restrykcje

Europa

Bułgaria wprowadza nowe restrykcje dla podróżujących. Dotkną również Polaków

Czytaj więcej >
Granice Portugalii zamknięte

Europa

Portugalia zamyka granice. Zakaz podróży nawet wewnątrz kraju

Czytaj więcej >

Europa

Tysiące turystów z Niemiec poleciało na Majorkę. Na nic prośby rządu

Czytaj więcej >