USA od początku listopada otworzy się na zaszczepionych podróżnych. Wciąż konieczne będzie jednak wykonanie testu na koronawirusa. Decyzja amerykańskich władz spotkała się z szybką reakcją PLL LOT, które zaktualizowały swój rozkład lotów.Na początku tygodnia władze USA ogłosiły, że od początku listopad wszyscy zaszczepieni obywatele Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii będą mogli wjechać na teren tego państwa. Polacy błyskawicznie zareagowali na możliwość podróży.
Emirates ogłosił, że od 20 września loty Warszawa-Dubaj realizowane będą siedem dni w tygodniu. Oznacza to powrót do stanu sprzed pandemii. Loty z Warszawy do Dubaju przed pandemią realizowane były codziennie, jednak ze względu na liczne restrykcje graniczne siatka połączeń musiała ulec radykalnym cięciom. Teraz linia Emirates ogłosiła powrót codziennych połączeń między tymi miastami.
Podróżny nie został wpuszczony na pokład samolotu Wizz Air lecącego z Cypru do Warszawy. Decyzja została podjęta przez pilota, który dowiedział się, że pasażer ma złamaną nogę. Turysta na własny koszt musiał przedłużyć urlop i opłacić inny lot.Pan Tomasz podczas tygodniowego pobytu na Cyprze przewrócił się i złamał nogę. Miejscowy lekarz ocenił, że konieczna jest operacja, dlatego zaraz po przylocie do Polski turysta miał udać się na zabieg.Dwa dni przed wylotem pan Tomasz zadzwonił na infolinię Wizz Air i poinformował, że wraca do kraju ze złamaną nogą. Zamówił również specjalną asystę, która miała mu pomóc w przemieszczaniu się po lotnisku w Larnace.
Wizz Air ogłosił w czwartek wznowienie sześciu połączeń z pięciu polskich miast. Niektóre z nich idealnie nadadzą się na kilkudniowy city break. Turyści podróżujący z Wizz Air mogą być zadowoleni. Już we wrześniu wznowione zostaną trasy w sześciu kultowych kierunkach.
Włoskie linie lotnicze Alitalia odwołują wszystkie swoje loty od 15 października. Przewoźnik od lat zmagał się z problemami finansowymi. Rząd Włoch uruchomił specjalny fundusz, aby zwrócić pieniądze klientom.Wszystkie loty przewoźnika Alitalia od 15 października zostały odwołane. Rząd Włoch od lat poszukiwał inwestorów, którzy mogliby uratować bankrutującą linię lotniczą po tym, jak w 2017 r. oddano ją w zarząd państwowy.
Lot do Seattle zakończył się dużym stresem dla pasażerów samolotu, którzy musieli zostać ewakuowani z pokładu. Jak podaje Alaska Airlines, przyczyną był wybuch baterii telefonu jednego z klientów.Problemy z wybuchającymi bateriami podczas lotu pojawiły się już w 2016, kiedy kilkakrotnie sprawiły one zagrożenie na pokładzie. Wygląda na to, że wciąż trzeba bardzo uważać, o czym może świadczyć ostatni taki przypadek w Boeingu 737-900.
Bilety lotnicze mogą znacznie podrożeć przez zaproponowane podwyżki opłat terminalowej i trasowej - przekonują przedstawiciele branży lotniczej w Liście Otwartym do premiera Mateusza Morawieckiego.Od 1 stycznia 2022 r. opłata terminalowa i trasowa ma zostać mocno zwiększona, co może odbić się na cenach biletów - twierdzą przedstawiciele branży lotniczej. Ucierpią na tym przede wszystkim klienci.
PLL LOT podjęły decyzję o zmianie tras swoich samolotów, aby ominąć przestrzeń powietrzną Afganistanu. Podobną decyzję podjęły już wcześniej inne linie lotnicze z całego świata. Zmiana tras polskich samolotów dotyczy podróży do Indii oraz Tajwanu.Po wkroczeniu talibów do Kabulu przestrzeń powietrzna Afganistanu została udostępniona wojsku. W poniedziałek tamtejszy Urząd Lotnictwa Cywilnego poinformował, że loty tranzytowe przez Afganistan powinny zmienić trasę. Odwołane zostały także wszystkie loty komercyjne do tego kraju.
W samolocie linii American Airlines załogo musiała zmierzyć się z agresywnym 13-latkiem. Steward w pewnym momencie postanowił unieruchomić go taśmą izolacyjną, a kapitan podjął decyzję o nieplanowanym lądowaniu.Incydent rozegrał się na pokładzie samolotu American Airlines w trakcie lotu z Maui do Los Angeles. Jak przekazał portal CBS Los Angeles, agresywny 13-latek został unieruchomiony przez załogę taśmą izolacyjną.
Katastrofa śmigłowca turystycznego w Rosji. Na pokładzie było 16 osób, z których dziewięć przeżyło katastrofę - poinformowały lokalne władze. Do zdarzenia doszło czwartek rano czasu miejscowego.Rosja. Podczas lotu turystycznego nad Kamczatką śmigłowiec wpadł do jeziora. Jak przekazały lokalne władze, dziewięć osób przeżyło katastrofę.
Podczas kontroli paszportowej na lotnisku w Bydgoszczy podróżna z Wielkiej Brytanii przedstawiła do kontroli brytyjski Certyfikat NHS potwierdzający zakończenie leczenia. Jak się później okazało, kupiła go podczas pobytu w Londynie.Certyfikat zdrowia jest konieczny, jeżeli chcemy uniknąć kwarantanny po przylocie do Polski. Zwolnione z obowiązku izolacji są m.in. osoby posiadające negatywny wynik testu, zaszczepieni i ozdrowieńcy posługujący się odpowiednim dokumentem.
Linia Emirates opublikowała nowy spod reklamowy, który osoby z lękiem wysokości może przyprawić o ciarki. Klip przedstawia stewardesę stojącą na samym szczycie Burj Khalifa na wysokości 828 m nad ziemią.Linia Emirates zaprezentowała nowy klip reklamowy, który został nakręcony na szczycie Burj Khalifa. Pokazano również kulisy powstawania spotu.
Samolot Airbus A320-200 linii Wizz Air lecący z Burgas do Warszawy krótko po starcie lądował awaryjnie - dowiedział się portal Gazeta.pl. Przewoźnik potwierdził, że przyczyną było zderzenie z ptakiem.Samolot lądował awaryjnie na lotnisku w bułgarskim Burgas, zaledwie kilka minut po wzniesieniu się w powietrze. Do zdarzenia doszło w poniedziałek kilka minut przed godz. 10 polskiego czasu.
Na Lotnisku Chopina w Warszawie spotkać można tłumy międzynarodowych pasażerów z różnych rejsów, którzy czekają w długich kolejkach w ciasnym korytarzu. Według relacji jednego z pasażerów czas oczekiwania wynosił nawet kilkadziesiąt minut, a działało tylko jedno stanowisko.Lotnisko Chopina to największy port lotniczy w Polsce, które każdego roku obsługuje kilka milionów pasażerów. Niestety, zdarza się, że część z nich musi czekać w długich kolejkach na dopełnienie formalności. Zwłaszcza teraz, gdy przy wjeździe do Polski obowiązują wyjątkowe procedury w związku z pandemią.
46 pasażerów, którzy chcieli w środę wylecieć na Cypr samolotem Ryanair z lotniska w Katowicach, nie zostało wpuszczonych na pokład. Jeden z mężczyzn twierdzi, że zamknięto im bramkę przed nosem 15 minut przed planowanym odlotem. Przewoźnik tłumaczy jednak, że to pasażerowie spóźnili się na lot.Do absurdalnej sytuacji na lotnisku Katowice-Pyrzowice doszło w środę. Ponad 40 pasażerów wybierających się do Pafos na Cyprze nie zostało wpuszczonych na pokład. Samolot odleciał bez nich.
Na Lotnisku Chopina w Warszawie doszło do incydentu z udziałem estońskiego ambasadora. Mężczyzna nie chciał włożyć maseczki ochronnej. Doszło do interwencji policji, jednak z uwagi na immunitet dyplomata został jedynie wylegitymowany. Lotnisko jest miejscem, gdzie zasłanianie ust i nosa jest konieczne ze względu na obowiązujące zasady sanitarne przeciw rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2. Osoby niestosujące się do zasad muszą liczyć się z konsekwencjami.
Od dzisiaj osoby przylatujące do Polski powinny wypełnić kartę lokalizacji podróżnego. Weszła w życie nowelizacja rządowego rozporządzenia dotyczącego m.in. ograniczeń w czasie epidemii.Osoby podróżujące do Polski samolotem od dzisiaj zobowiązane są do wypełnienia specjalnego formularza lokalizacyjnego. Dotyczy to także Polaków powracających z zagranicznych wakacji.
Na Mazurach doszło do wypadku śmigłowca. Maszyna spadła do jeziora Tałty na wysokości Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach - poinformowała straż pożarna. Na pokładzie znajdowały się dwie turystki oraz pilot. Wszyscy trafili do szpitala.Mazury były miejscem wypadku śmigłowca, w wyniku którego trzy osoby musiały zostać przetransportowane do szpitala. Po godzinie 9:00 rano we wtorek do jeziora Tałty w Mikołajkach spadł helikopter.
Samolot pasażerski An-26, na którego pokładzie znajdowało się 23 pasażerów i sześciu osób załogi nagle zniknął z radarów - poinformowało we wtorek ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych. Jak poinformowano maszyna spadła do morza. Samolot wykonujący rejs na trasie Pietropawłowsk Kamczacki-Pałana w pewnym momencie zniknął ze wszystkich radarów. Jak poinformowały lokalne służby, maszyna spadła do morza.
Świadek incydentu na lotnisku w Poznaniu twierdzi, że na pokład samolotu do ukraińskiej Odessy nie wpuszczono 30 osób, a pilot mówił, że jest królem samolotu i krzyczał na pasażerów, którzy przeszli odprawę.Lotnisko Poznań-Ławica było miejscem niecodziennego incydentu, o którym jeden z podróżnych poinformował portal epoznan.pl.
Rząd Izraela ogłosił, że nie otworzy granic dla ruchu turystycznego 1 lipca, jak wcześniej planowano. Decyzja ta związana jest z odnotowaniem tam nagłego wzrostu nowych zakażeń COVID-19. Władze zapowiedziały, że najbardziej optymistyczny scenariusz zakłada przyjmowanie zagranicznych podróżnych od 1 sierpnia. Izrael w maju zapowiadał otwarcie swoich granic dla turystów 1 lipca. Kraj ten deklarował, że pandemia nie będzie problemem, a podróżni będą mieli zapewnione bezpieczeństwoW ostatnich dniach w Izraelu odnotowano gwałtowny wzrost liczby nowych zakażeń koronawirusem. Zareagowano na tę sytuację przedłużeniem zamknięcia granicRząd premiera Naftaliego Bennetta ogłosił, że 1 lipca swobodny przepływ turystów nie będzie możliwy. Termin zostanie przesunięty najwcześniej na 1 sierpniaRząd Izraela poinformował, że jednak nie otworzy granic dla turystów z innych państw 1 lipca, tak jak wstępnie zapowiadano. Wszystko przez to, że ostatnie dni przyniosły gwałtowne pogorszenie sytuacji epidemicznej w tym kraju. Na początku tygodnia odnotowano najwięcej nowych przypadków od dwóch miesięcy - 130, a ok. 70 proc. z nich to wariant Delta.
Samolot linii Ryanair odleciał z lotniska Tuluza-Blagnac bez około 50 pasażerów na pokładzie. Jak podają media, bramka została zamknięta pół godziny przed planowanym odlotem, a turyści nie weszli na pokład, choć rzekomo na lotnisku zjawili się punktualnie. Kłopoty wynikły ze zmiany godziny odlotu. Samolot Ryanair miał wylecieć z Tuluzy do Maroka o godzinie 7:25, ale godzina została zmieniona na 8:43Bramka została zamknięta o 6:55, choć zwykle zamykana jest 30 minut przed odlotemPasażerowie, którzy oczekiwali na opóźniony odlot, nie zostali wpuszczeni na pokład. Deklarują, że na lotnisko przybyli o czasieSamolot Ryanair miał wylecieć 19 czerwca z portu lotniczego Tuluza-Blagnac o godzinie 7:25. Celem było lotnisko Fes Saiss w Maroku. Czas odlotu został zmieniony na 8:43 tego samego dnia, jednak mimo przebywania na lotnisku, około 50 pasażerów nie zostało wpuszczonych na pokład.
Samolot PLL LOT dwukrotnie zderzył się z ptakiem, przez co za każdym razem zmuszony był do awaryjnego lądowania na lotnisku startowy. Boeing 737 wykonywał lot z lotniska w Katowicach-Pyrzowicach do Macedonii.Samolot Boeing 737 Max 8 lecący w niedzielę 20 czerwca z Katowic do macedońskiej Ochrydy musiał dwukrotnie lądować awaryjnie po tym, jak po starcie zderzył się z ptakiem.
Od 30 września z warszawskiego Lotniska Chopina zyska poleci nowy przewoźnik, który zaoferuje podróżnym zupełnie nowe połączenie. Mowa o Flydubai, który planuje uruchomienie lotów z Dubaju do Warszawy.Linie lotnicze Flydubai zapowiedziały loty na drugie lotnisko w Polsce po Krakowie. Obecnie przewoźnik oferuje loty do Polski dwa razy w tygodniu.
Na lotnisku w Poznaniu funkcjonariusze wykryli w bagażu podróżnego niedozwolony przedmiot. 35-latek próbował przekroczyć granicę z kastetem, leciał do Turcji. To już trzeci taki przypadek w ciągu ostatnich dwóch miesięcy. Broń została zatrzymana, a mężczyzna dostał zgodę na kontynuowanie podróży. Na lotniskach przestrzegać trzeba szeregu przepisów i zasad, niezbędnych dla zachowania bezpieczeństwa. Nie zapoznał się z nimi 35-letni turysta, który chciał lecieć do Turcji. W jego bagażu Straż Ochrony Lotniska wykryła niedozwolony przedmiot - kastet.
Podczas lotu jeden z pasażerów linii lotniczych Delta próbował za wszelką cenę otworzyć drzwi samolotu. Personel i współpasażerowie rzucili się, aby go powstrzymać. Maszyna musiała awaryjnie lądować na lotnisku w Oklahomie.Na Twitterze pojawiła się relacja z dramatycznego lotu samolotem, podczas którego mężczyzna za wszelką cenę próbował otworzyć zewnętrzne drzwi samolotu.
Podróżny na lotnisku w Gdańsku powiedział jedną z najbardziej ryzykownych rzeczy, jakie można podczas kontroli bagażu. Głośno stwierdził, że ma w torbie bombę. Do akcji natychmiast wkroczyły służby. 55-latek tłumaczył się złością na pandemię oraz chorobą dwubiegunową, której nie mógł potwierdzić żadnymi dokumentami medycznymi. Podróżny, który chciał z Trójmiasta lecieć do Oslo w Norwegii, został zatrzymany przez służby. Powiedział rzecz absolutnie niedozwoloną zarówno na lotnisku, jak i w samolocie - że ma bombę w bagażu. Co ciekawe, mężczyzna nie żartował, tak jak niedawno zrobiła to kobieta, która z Gdańska chciała lecieć do Kijowa. On swoje zachowanie tłumaczył w dość niecodzienny sposób.
Tegoroczne wakacje dla wielu turystów są prawdziwym wyzwaniem. Niestety wielu organizatorów wycieczek oraz liczne linie lotnicze wstrzymują letnie rejsy, czasem nawet w ostatniej chwili. W sieci pojawia się coraz więcej komentarzy niezadowolonych urlopowiczów. Linie lotnicze oraz organizatorzy turystyczni w tym roku muszą anulować wiele połączeń do wakacyjnych kurortówDecyzje te mają związek z małym zainteresowaniem, wzrostem kosztów i dynamicznie zmieniającymi się obostrzeniami pandemicznymiNajbardziej pechowym turystom w ostatnich miesiącach zepsuto już urlopy kilkukrotnie. Taki niefart spotkał m.in. panią Justynę ze ŚląskaPandemia doprowadziła do ogromnego zamieszania w sektorze zagranicznych wycieczek podczas wakacji. W sieci pojawia się coraz więcej doniesień o anulowaniu przelotów czy nagłej zmianie hoteli lub lotnisk. Wprowadza to chaos i doprowadza do furii turystów. Jak informuje Money.pl, coraz więcej osób jest sfrustrowanych komplikacjami, niestety wielu z nich nie da się uniknąć. W dużej mierze związane są bowiem z sytuacją pandemiczną.