Turysci.pl
samolot (3)

fot. Twitter/ @disclosetv

Katastrofa lotnicza w USA. Na pokładzie było 21 osób

20 Października 2021

(Ostatnia zmiana: 12 Listopada 2021)

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

W USA doszło do katastrofy lotniczej. Samolot przewożący 21 osób rozbił się krótko po stracie z lotniska w Houston, w Teksasie i stanął w płomieniach. Najmłodszy z pasażerów miał 10 lat.

Do katastrofy lotniczej doszło we wtorek 19 października na lotnisku w Houston w USA. Wypadkowi uległa prywatna maszyna należąca do McDonnella Douglasa. Na jej pokładzie znajdowało się 21 osób.

Według informacji przekazanych stacja CBS, samolot podczas startu, zamiast wzbić się w powietrze, staranował płot okalający lotnisko Houston Executive Airport. Samolot po staranowaniu ogrodzenia zatrzymał się na sąsiadującej z lotniskiem drodze i stanął w płomieniach.

246420789 10159319815037332 7620287950253705702 n

Polscy Łowcy Burz ostrzegają przed silnym wiatrem. W górach zawieje halny

CZYTAJ DALEJ

Katastrofa samolotu w USA. Pasażerowie zostali ewakuowani

Na pokładzie samolotu znajdowało się wówczas 18 pasażerów i troje członków załogi. Wszyscy zdołali jednak o własnych siłach opuścić maszynę na czas, zanim doszczętnie spłonęła.

Według doniesień mediów pasażerowie i członkowie załogi samolotu nie odnieśli żadnych poważnych obrażeń. Jedna osoba, która uskarżała się ratownikom na ból pleców, została przetransportowana do szpitala.

Jak podało CNN, pomocy medycznej potrzebowała jeszcze jedna osoba, u której miały wystąpić problemy z oddychaniem, jednak nie wszystkie media potwierdzają te doniesienia.

Media przekazały, że samolot MD-87 należał do właściciela firmy budowlanej z Teksasu. Maszyna kierowała się do Bostonu w stanie Massachusetts. Telewizja ABC ustaliła, że najmłodszy z pasażerów miał 10 lat.

W akcji gaśniczej brało udział kilka jednostek straży pożarnej. Trwa śledztwo mające na celu ustalenie przyczyn wypadku, prowadzone przez ekspertów z Narodowej Rady Bezpieczeństwa Transportu (NTSB).

– Z informacji, które udało nam się uzyskać w ostatnim czasie, wynika, że samolot nie osiągnął wysokości na końcu pasa i przejechał przez Morton Road, zatrzymując się na północ od lotniska, gdzie stanął w ogniu – informował Trey Duhon na Facebooku.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: O2

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Śnieg na Saharze. Zjawisko występuje coraz częściej, naukowcy alarmują

Czytaj więcej >

Świat

Tajlandia chce złagodzić przepisy graniczne. Minister Zdrowia ogłosił wstępną datę

Czytaj więcej >

Świat

USA. Samolot wypełnił się gęstą, białą mgłą. Nietypowa reakcja załogi

Czytaj więcej >

Świat

Silne trzęsienie ziemi na Jawie

Czytaj więcej >

Świat

Japonia przedłuża restrykcje graniczne. Obcokrajowcy nie wjadą do marca

Czytaj więcej >

Świat

USA. Zderzenie pociągu z awionetką. Chwilę wcześniej pilot awaryjnie lądował na torach

Czytaj więcej >