Turysci.pl > Świat > Katastrofa lotnicza w USA. Na pokładzie było 21 osób
Ania Radke
Ania Radke 24.03.2022 22:20

Katastrofa lotnicza w USA. Na pokładzie było 21 osób

samolot (3)
fot. Twitter/ @disclosetv

W USA doszło do katastrofy lotniczej. Samolot przewożący 21 osób rozbił się krótko po stracie z lotniska w Houston, w Teksasie i stanął w płomieniach. Najmłodszy z pasażerów miał 10 lat.

Do katastrofy lotniczej doszło we wtorek 19 października na lotnisku w Houston w USA. Wypadkowi uległa prywatna maszyna należąca do McDonnella Douglasa. Na jej pokładzie znajdowało się 21 osób.

Według informacji przekazanych stacja CBS, samolot podczas startu, zamiast wzbić się w powietrze, staranował płot okalający lotnisko Houston Executive Airport. Samolot po staranowaniu ogrodzenia zatrzymał się na sąsiadującej z lotniskiem drodze i stanął w płomieniach.

Katastrofa samolotu w USA. Pasażerowie zostali ewakuowani

Na pokładzie samolotu znajdowało się wówczas 18 pasażerów i troje członków załogi. Wszyscy zdołali jednak o własnych siłach opuścić maszynę na czas, zanim doszczętnie spłonęła.

Według doniesień mediów pasażerowie i członkowie załogi samolotu nie odnieśli żadnych poważnych obrażeń. Jedna osoba, która uskarżała się ratownikom na ból pleców, została przetransportowana do szpitala.

Jak podało CNN, pomocy medycznej potrzebowała jeszcze jedna osoba, u której miały wystąpić problemy z oddychaniem, jednak nie wszystkie media potwierdzają te doniesienia. Media przekazały, że samolot MD-87 należał do właściciela firmy budowlanej z Teksasu. Maszyna kierowała się do Bostonu w stanie Massachusetts. Telewizja ABC ustaliła, że najmłodszy z pasażerów miał 10 lat.

W akcji gaśniczej brało udział kilka jednostek straży pożarnej. Trwa śledztwo mające na celu ustalenie przyczyn wypadku, prowadzone przez ekspertów z Narodowej Rady Bezpieczeństwa Transportu (NTSB).

– Z informacji, które udało nam się uzyskać w ostatnim czasie, wynika, że samolot nie osiągnął wysokości na końcu pasa i przejechał przez Morton Road, zatrzymując się na północ od lotniska, gdzie stanął w ogniu – informował Trey Duhon na Facebooku.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: O2

Tagi: lot Lotnisko