Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > Media: Mieszkańcy Tajlandii nie chcą otwarcia kraju dla turystów
Ania Radke
Ania Radke 19.10.2021 23:20

Media: Mieszkańcy Tajlandii nie chcą otwarcia kraju dla turystów

road-g4906bd188 1280
fot. Pixabay/ Thailand_becausewecan

Większość mieszkańców Tajlandii nie chce otwarcia kraju dla zagranicznych turystów, w obawie przed wzrostem liczby zakażeń koronawirusem - poinformował singapurski dziennik "The Straits Times", powołujący się na ostatnie badanie opinii publicznej.

Premier Tajlandii Prayuth Chan-ocha w zeszłym tygodniu ogłosił plan zniesienia od 1 listopada obowiązkowej kwarantanny dla w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. Decyzja nie podoba się jednak większości mieszkańców - podaje singapurski dziennik.

Nowe zasady w Tajlandii od 1 listopada

Mimo obowiązkowych szczepień zagraniczni turyści wciąż byliby jednak zobowiązani do wykonania testu na obecność koronawirusa przed i po przylocie do Tajlandii.

Jak na razie nowe zasady dotyczyć będą jedynie turystów przybywających z dziesięciu krajów, w tym USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Chin.

Większość mieszkańców Tajlandii obawia się otwarcia kraju

Jak poinformował w niedzielę singapurski dziennik "The Straits Times", blisko 60 proc. uczestników przeprowadzonego w ostatnich dniach przez jeden z tajlandzkich uniwersytetów sondażu odrzuca plan premiera.

Singapurski dziennik przekazał ponadto, że większość respondentów opowiada się za otwarciem kraju dla turystów dopiero wtedy, gdy ponad 70 proc. populacji Tajlandii zostanie w pełni zaszczepiona.

Obecnie dwie dawki szczepionki przeciw COVID-19 przyjęło ok. 35 proc. spośród blisko 70 mln mieszkańców kraju. Wskaźnik ten różni się jednak w zależności od regionu, np. w stołecznym Bangkoku wynosi ponad 65 proc. - przypomina singapurska gazeta.

BBC wskazuje ponadto, że od początku pandemii w 2020 r. tajlandzki sektor turystyczny mógł utracić ok. 50 miliardów dolarów.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Onet