Turysci.pl
szczepienia

fot. Pixabay/ neelam279

Kolejna linia lotnicza wpuści na pokład tylko zaszczepionych. „Decyzja wchodzi natychmiastowo"

6 Października 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Malezyjska linia lotnicza AirAsia zdecydowała, że dorośli pasażerowie, wsiadający na pokład samolotu, muszą być zaszczepieni przeciw COVID-19. Według Reutersa jest to jedno z najbardziej restrykcyjnych obostrzeń nałożonych przez linie lotnicze.

Obowiązek szczepienia przed podróżą samolotem ogłosiły już wcześniej australijskia linia Quantas oraz nowozelandzka Air New Zealand. Teraz dołącza do nich AirAsia.

Tatry

Wiatr fenowy w Tatrach. Nad górami utworzył się charakterystyczny wał

CZYTAJ DALEJ

AirAsia wymaga szczepień od pasażerów

- AirAsia Malaysia zdecydowała o tym, że jedynie w pełni zaszczepieni dorośli pasażerowie, będą wpuszczani na pokłady samolotów. Decyzja wchodzi natychmiastowo - poinformowała w środę malezyjska linia lotnicza w komunikacie.

Co ważne, niezaszczepieni pasażerowie, którzy nie ukończyli jeszcze 18 roku życia, będą musieli podróżować w asyście zaszczepionych członków rodziny.

Reuters zauważa, że decyzja AirAsia jest jednym z najbardziej restrykcyjnych obostrzeń związanych z pandemią Covid-19 nałożonych przez linie lotnicze. Nowa polityka poprzedza wznowienie przez linię lotów krajowych i międzynarodowych.

Jak poinformowano, wszyscy pracownicy malezyjskiej linii lotniczej zostali w pełni zaszczepieni od sierpnia.

Przewoźnik zachęca ponadto swoich pasażerów do dokonania odprawy na samolot poprzez aplikację w telefonie, aby jeszcze bardziej ograniczyć fizyczny kontakt pomiędzy pracownikami lotnisk a pasażerami.

Pod koniec sierpnia i na początku września w Malezji odnotowywano średnio ponad 20 tys. nowych infekcji dziennie. Liczba zgonów we wrześniu była rekordowo wysoka i należała do najwyższych (w odniesieniu do liczby mieszkańców) na świecie. Według danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa średnia dzienna liczba zgonów w tygodniu w połowie września wynosiła powyżej 400 osób.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Interia

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Katastrofa lotnicza w Rosji. Nie żyje co najmniej 15 osób

Czytaj więcej >

Świat

Awaryjne lądowanie samolotu w Nowym Jorku. Jeden z pasażerów został zatrzymany przez policję

Czytaj więcej >

Świat

Wyspy Kanaryjskie luzują restrykcje w hotelach. Certyfikat szczepień nie będzie już potrzebny

Czytaj więcej >

Świat

Lotnisko na wyspie La Palma nieczynne. Powodem zbyt duże nagromadzenie popiołu wulkanicznego

Czytaj więcej >
gdzie kupić tanio USD

Świat

Za garść dolarów nie tylko do USA… gdzie kupić tanio USD?

Czytaj więcej >

Świat

Zagraniczni turyści nie odwiedzą Australii przed końcem 2021 roku

Czytaj więcej >