Turysci.pl
fot. Lubuska Policja

fot. Lubuska Policja

Groźny wypadek na Śnieżce. Pomogli inni turyści

15 Listopada 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Na Śnieżce w Karkonoszach doszło do niebezpiecznego wypadku. Na pomoc rannemu turyście ruszył policjant z Międzyrzecza wraz z partnerką oraz inne osoby znajdujące się na szlaku. Dzięki zaangażowaniu wszystkich osób sytuacja zakończyła się szczęśliwie.

Do groźnego wypadku w niedzielę doszło w niedzielę 3 października na szlaku prowadzącym na szczyt Śnieżki. Szczegóły zdarzenia opisała w środę Komenda Wojewódzka Policji w Zielonej Górze.

Tatry

Wiatr fenowy w Tatrach. Nad górami utworzył się charakterystyczny wał

CZYTAJ DALEJ

Groźny wypadek na Śnieżce. Pomógł policjant

Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu wraz z partnerką zauważyli jak mężczyzna idący przed nimi szlakiem na Śnieżkę nagle stracił równowagę, potknął się o kamienny murek i wypadł ze szlaku wprost w strome kamienne urwisko.

Turysta zatrzymał się około 2 metrów od linii szlaków, a podczas próby wstania poślizgnął się na śliskich kamieniach i spadł kolejne kilka metrów po kamiennym zboczu. Z pomocą natychmiast ruszyli policjant i jego partnerka.

Para podbiegła w stronę urwiska, gdzie po chwili zbiegli się również inni turyści. Policjant zdecydował się przejąć inicjatywę i wydał polecenia osobom zabranym na miejscu. Sam rozpoczął próbę wyciągnięcia mężczyzny.

Śnieżka

fot. Lubuska Policja

Funkcjonariusz przeszedł przez kamienny murek i zalecił jednemu ze świadków złapanie go za pas. Następnie zsunął się do poszkodowanego mężczyzny, który trzymał się kamienia, by nie stoczyć się w dół urwiska.

- Mężczyzna posiadał kilka ran głowy, rąk i nóg oraz nie był w stanie dłużej utrzymać się bocznej ściany urwiska. Policjant, zapierając się o pobliskie kamienie wyciągnął poszkodowanego na swoją wysokość - relacjonuje sierż. szt. Mateusz Maksimczyk z KPP w Międzyrzeczu.

Mężczyznę z pomocą turystów i policjanta udało się wciągnąć na szlak, w miejsce bezpieczne. Poszkodowanemu udzielono mu pierwszej pomocy przedmedycznej.

- Po chwili na miejscu zjawili się zaalarmowani funkcjonariusze Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, którzy przejęli poszkodowanego mężczyznę i udzielili mu niezbędnej pomocy medycznej - poinformowała lubuska policja.

Śnieżka

fot. Lubuska Policja

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Lubuska Policja

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >