Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Świat > 36-godzinny lot do Hongkongu. Pasażerowie musieli spędzić noc w samolocie
Ania Radke
Ania Radke 15.10.2021 15:07

36-godzinny lot do Hongkongu. Pasażerowie musieli spędzić noc w samolocie

samolot
fot. Pixabay/ blende12

Samolot Boeing 777-336ER linii British Airways miał dolecieć po ok. 11 godzinach z lotniska London Heathrow do portu w Hongkongu. Podróż ostatecznie trwała jednak ponad trzy razy tyle, a 100 pasażerów i załoga byli uwięzieni na pokładzie przez 36 godzin.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 9 października, kiedy burza tropikalna panująca na Morzu Południowochińskim kompletnie sparaliżowała ruch samolotów na lotnisku w Hongkongu. Piloci podchodzili do lądowania w Hongkongu dwukrotnie, jednak okazało się to niemożliwe.

Ostatecznie samolot został skierowany na lotnisko w Manili, gdzie wylądowali bez żadnych komplikacji w niedzielę po południu. Niestety, problemy zaczęły się również po wylądowaniu na Filipinach.

Pasażerowie nocowali w samolocie

Ze względu na obostrzenia wprowadzone na Filipinach w związku z pandemią koronawirusa, zarówno członkowie załogi, jak i pasażerowie nie mogli opuścić samolotu, żeby spędzić noc w hotelu.

Pasażerowie musieli więc spędzić długie godziny na płycie lotniska. Ostatecznie udało się wylecieć z Manili następnego dnia rano, by w poniedziałek w południe wylądować w Hongkongu.

Niestety, na samym końcu feralnej podróży dostarczyła pojawiły się kolejne komplikacje. Piloci znów mieli problem z lądowaniem w Hongkongu za pierwszym razem. Udało się bezpiecznie wylądować dopiero za drugim podejściem

- Podobnie jak inne samoloty tego dnia, nasz lot został przekierowany do Manili z powodu tropikalnej burzy, a później bezpiecznie wylądował w Hongkongu. Zadbaliśmy o naszych klientów na pokładzie samolotu i przepraszamy za niedogodności - przekazał rzecznik British Airways.

Incydent na lotnisku w Niemczech

Niedawno do międzylądowania zmuszony był również samolot Ryanair za naszą zachodnią granicą. Wówczas lądowanie maszyny przerwał samochód, który nagle przebił płot lotniska i zaczął jechać wprost na pas startowy. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: WP

Tagi: lot Lotnisko