Turysci.pl
samolot

fot. Pixabay/ blende12

36-godzinny lot do Hongkongu. Pasażerowie musieli spędzić noc w samolocie

15 Października 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Samolot Boeing 777-336ER linii British Airways miał dolecieć po ok. 11 godzinach z lotniska London Heathrow do portu w Hongkongu. Podróż ostatecznie trwała jednak ponad trzy razy tyle, a 100 pasażerów i załoga byli uwięzieni na pokładzie przez 36 godzin.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 9 października, kiedy burza tropikalna panująca na Morzu Południowochińskim kompletnie sparaliżowała ruch samolotów na lotnisku w Hongkongu. Piloci podchodzili do lądowania w Hongkongu dwukrotnie, jednak okazało się to niemożliwe.

Ostatecznie samolot został skierowany na lotnisko w Manili, gdzie wylądowali bez żadnych komplikacji w niedzielę po południu. Niestety, problemy zaczęły się również po wylądowaniu na Filipinach.

Tatry

Słowacy wyłowili z tatrzańskich stawów 60 kg odpadków

CZYTAJ DALEJ

Pasażerowie nocowali w samolocie

Ze względu na obostrzenia wprowadzone na Filipinach w związku z pandemią koronawirusa, zarówno członkowie załogi, jak i pasażerowie nie mogli opuścić samolotu, żeby spędzić noc w hotelu.

Pasażerowie musieli więc spędzić długie godziny na płycie lotniska. Ostatecznie udało się wylecieć z Manili następnego dnia rano, by w poniedziałek w południe wylądować w Hongkongu.

Niestety, na samym końcu feralnej podróży dostarczyła pojawiły się kolejne komplikacje. Piloci znów mieli problem z lądowaniem w Hongkongu za pierwszym razem. Udało się bezpiecznie wylądować dopiero za drugim podejściem

- Podobnie jak inne samoloty tego dnia, nasz lot został przekierowany do Manili z powodu tropikalnej burzy, a później bezpiecznie wylądował w Hongkongu. Zadbaliśmy o naszych klientów na pokładzie samolotu i przepraszamy za niedogodności - przekazał rzecznik British Airways.

Incydent na lotnisku w Niemczech

Niedawno do międzylądowania zmuszony był również samolot Ryanair za naszą zachodnią granicą. Wówczas lądowanie maszyny przerwał samochód, który nagle przebił płot lotniska i zaczął jechać wprost na pas startowy. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: WP

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Amerykański turysta postrzelony podczas wakacji w Cancún

Czytaj więcej >

Świat

Egipt. Blisko 50 gości hotelowych trafiło do szpitala z zatruciem

Czytaj więcej >

Świat

LOT zwiększa liczbę rejsów do USA. Powrócą m.in. loty do Miami i Los Angeles

Czytaj więcej >

Świat

Meksyk. Strzelanina na plaży w luksusowym hotelu. Nie żyją dwie osoby

Czytaj więcej >

Świat

Śmierć pasażera na pokładzie samolotu z Turcji. Był zakażony koronawirusem

Czytaj więcej >

Świat

12-latek zaatakowany przez krokodyla na rodzinnych wakacjach

Czytaj więcej >