Turysci.pl
calves-gbf65e87a9 1280

fot. Pixabay/ Pankgraf

Kolejka na Kasprowy Wierch nieczynna do 5 listopada

15 Października 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Kolejka na Kasprowy Wierch od 18 października do 5 listopada będzie nieczynna z powodu cyklicznego przeglądu technicznego w ośrodkach turystycznych Polskich Kolei Linowych.

Cykliczne jesienne prace konserwacyjne kolei i urządzeń w ośrodkach Grupy PKL rozpoczęły się w tym roku się ośrodka turystycznego na Kasprowym Wierchu. Potrwają od 18 października do 5 listopada.

Tatry

Słowacy wyłowili z tatrzańskich stawów 60 kg odpadków

CZYTAJ DALEJ

Zamknięta kolej linowa na Kasprowy Wierch

Zaraz po kolei na Kasprowy Wierch ruszą przeglądy kolei w ośrodku PKL Mosorny Groń, które potrwają od 2 do 26 listopada.

Natomiast od 15 do 30 listopada wyłączone z ruchu pasażerskiego będą również koleje w ośrodku PKL Palenica oraz od 15 do 27 listopada w ośrodku PKL Góra Żar.

Na sam koniec przewidziane są prace serwisowe, przygotowujące koleje i urządzenia w ośrodku PKL Gubałówka na sezon zimowy, które rozpoczną się 29 listopada i zakończą się 15 grudnia.

- Dla PKL priorytetem jest bezpieczeństwo osób korzystających z naszych usług. Chcemy, by turyści wjeżdżający kolejami PKL na szczyty gór, mogli podróżować bezpiecznie i cieszyć się pięknymi widokami - powiedział dyrektor ds. techniczno-operacyjnych PKL Marian Szewczyk.

- Dlatego oprócz kontroli dziennej, podczas której sprawdzamy główne systemy zabezpieczeń, w tym systemy hamulcowe, elektroniczne i mechaniczne, dodatkowo dwa razy w roku - zarówno po sezonie letnim, jak i zimowym - przeprowadzamy prace serwisowe i konserwacyjne, które wiążą się z czasowym przestojem funkcjonowania kolei - dodaje.

Jak tłumaczy, niezbędnym elementem zakończenia prac serwisowych i konserwacyjnych kolei jest odbiór techniczny, a także dopuszczenie do użytkowania urządzeń przez Transportowy Dozór Techniczny.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: WP

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Bilety kolejowe na Pomorzu zdrożeją. Zła wiadomość dla podróżujących

Czytaj więcej >

Polska

TPN zamyka popularny szlak. Powodem niedźwiedź

Czytaj więcej >

Polska

Turystka utknęła podczas śnieżycy w drodze do Doliny Pięciu Stawów Polskich

Czytaj więcej >

Polska

Zagrożenie lawinowe w polskich górach. KPN zamyka dwa szlaki

Czytaj więcej >

Polska

Alert RCB w 6 województwach. Podróżni muszą zachować ostrożność

Czytaj więcej >

Polska

Zakopane. Policja aresztowała parę podróżującą z dzieckiem. Okradli pensjonat i innych turystów

Czytaj więcej >