Turysci.pl
samolot

fot. Pixabay/ rauschenberger

Samochód wjechał na niemieckie lotnisko. Samolot Ryanair przerwał lądowanie

19 Lutego 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Samolot Ryanair przerwał lądowanie po tym, jak samochód nagle przebił płot lotniska i zaczął jechać wprost na pas startowy w Weeze w Niemczech. Władze lotniska wstrzymały ruch lotniczy i wezwały służby ratunkowe.

Samolot pasażerski linii Ryanair został zmuszony do przerwania manewru lądowania po tym, jak na lotnisko wjechał samochód kierowany przez 59-latka. Władze portu z obawy przed zagrożeniem terrorystycznym wstrzymały ruch lotniczy.

śnieg w Chorwacji

Zima na południowym wschodzie Europy zaskoczyła turystów. W Rumunii i Chorwacji spadł śnieg

CZYTAJ DALEJ

Samolot musiał przerwać lądowanie

Samochód osobowy w sobotę wieczorem przebił płot regionalnego lotniska w Weeze (Nadrenia Północna-Westfalia), kierując się na pas startowy. Wstępne ustalenia policji w Kleve wykazały, że 59-letni kierowca stracił panowanie nad pojazdem w wyniku złego samopoczucia.

Kierowca po wjeździe na teren lotniska prowadził samochód po pasie kołowania. Dopiero tam został zatrzymany przez służby bezpieczeństwa. Uniemożliwił tym samym lądowanie samolotu linii Ryanair lecącego z Rzymu do Weeze, który był już w trakcie manewru.

- Zbliżaliśmy się do lotniska w Weeze i nagle samolot ponownie przyspieszył, pilot dodał gazu, koła się schowały. To było przerażające doświadczenie - relacjonowała pasażerka linii Ryanair cytowana przez Polsat News.

Pasażerowie relacjonowali, że samolot wykonał parę okrążeń wokół lotniska. Kontrolerzy skierowali następnie maszynę na międzylądowanie do portu lotniczego w Münster/Osnabrück.

Wstrzymano ruch lotniczy na lotnisku

Władze portu lotniczego z powodu incydentu zdecydowały się na zamknięcie lotniska na 40 minut - od 20:30 do 21:10. Policja przekazała, że po zatrzymaniu 59-latka okazało się, że był nietrzeźwy.

Śledczy badają sprawę, jednak wstępnie wykluczają, że mężczyzna celowo wjechał na teren lotniska. Jak jednak podkreślili, kierowca może spodziewać się zarzutów. Mężczyzna ze względu na zły stan zdrowia trafił do szpitala. 

Po otwarciu lotniska w Weeze samolot Ryanair bezpiecznie wylądował o 22:05, czyli około 90 minut po planowanym przylocie. Port lotniczy funkcjonuje już normalnie. Obecnie niemieckie służby wyjaśniają szczegóły zdarzenia. 

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Polsat News

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Europa

Matka podróżowała klasą biznes, a dzieci wysłała do klasy ekonomiczne

Czytaj więcej >

Europa

Czarne muchy atakują w Hiszpanii. Ich ugryzienie może źle się skończyć

Czytaj więcej >

Europa

Koniec z tanimi lotami w Ryanair. Przewoźnik zapowiada podwyżki na wakacje

Czytaj więcej >

Europa

Etna znowu się przebudziła. Po zboczach spływa lawa

Czytaj więcej >

Europa

Za drinki i przekąskę zapłaciły prawie 3 tysiące. Skandal w Grecji

Czytaj więcej >

Europa

Turyści tłumnie ruszyli do Wenecji po zniesieniu obostrzeń. Władze postanawiają ograniczyć turystykę

Czytaj więcej >