Turysci.pl
Lotnisko Chopina

fot. Wikipedia Commons/ Adrian Grycuk/ CC BY-SA 3.0 pl/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en

Awantura na Lotnisku Chopina. Estoński ambasador nie chciał włożyć maseczki

12 Lipca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Na Lotnisku Chopina w Warszawie doszło do incydentu z udziałem estońskiego ambasadora. Mężczyzna nie chciał włożyć maseczki ochronnej. Doszło do interwencji policji, jednak z uwagi na immunitet dyplomata został jedynie wylegitymowany.

Lotnisko jest miejscem, gdzie zasłanianie ust i nosa jest konieczne ze względu na obowiązujące zasady sanitarne przeciw rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2. Osoby niestosujące się do zasad muszą liczyć się z konsekwencjami.

Interwencja na Lotnisku Chopina w Warszawie

Do zdarzenia na warszawskim lotnisku doszło przed północą z niedzieli na poniedziałek. Estoński dyplomata nie został wpuszczony na pokład samolotu lecącego do Nur-Sułtanu, stolicy Kazachstanu.

- Mężczyzna nie stosował się do obostrzeń antycovidowych, nie miał założonej maseczki - poinformował mł. asp. Dariusz Świderski, oficer prasowy Komisariatu Policji Portu Lotniczego Warszawa Okęcie w rozmowie z Polsat News.

Według informacji przekazanych mediom dyplomata miał wszcząć awanturę. W związku z jego zachowaniem pracownicy lotniska wyprowadził go ze strefy wolnocłowej. 

Z uwagi na posiadany przez mężczyznę immunitet dyplomatyczny, interwencja polegała jedynie na wylegitymowaniu go. Estończyk nie był badany pod kątem obecności alkoholu w organizmie - poinformowała policja.

Zasady sanitarne na lotnisku dotyczą wszystkich

Przypomnijmy, że z uwagi na pandemię koronawirusa SARS-CoV-2 wprowadzone zostały szczególne zasady sanitarne w miejscach publicznych. Dotyczy to także portów lotniczych.

Podróżni zobowiązani są do zasłaniania nosa i ust przez cały czas w trakcie przebywania na lotnisku, a także utrzymywania dystansu społecznego. Pasażerowie mogą być także poddawani pomiarom temperatury.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Polsat News

Ania Radke

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Ojciec zabrał 12-latkę na Orlą Perć. „Dziecko bardzo się bało i czuło się niepewnie"

Czytaj więcej >

Polska

Górale ostrzegają przed niedźwiedziem na Gubałówce. „To młode zwierzę"

Czytaj więcej >

Polska

Turystka zostawiła psa w samochodzie i poszła do Morskiego Oka. Zwierzę uratowała policja

Czytaj więcej >

Polska

Szlak turystyczny w Beskidach zalany betonem. Turyści oburzeni, urząd tłumaczy

Czytaj więcej >

Polska

Nie żyje mężczyzna pobity przy Krupówkach. Sprawcy wciąż są poszukiwani

Czytaj więcej >

Polska

Góry śmieci w Tatrach. „Osoba przyjeżdżająca w góry nie jest turystą, jest klientem"

Czytaj więcej >