Turysci.pl
Szczawnica

fot. Facebook/ Tygodnik Pohalański

Turyści chętnie odwiedzają Szczawnicę. Na szlakach spotkać można tłumy

11 Lipca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Tłumy można spotkać nie tylko w Zakopanem - szlaki w Szczawnicy są wręcz oblegane przez turystów, którzy spacerują po lądzie lub płyną łodziami po wodzie. Nagranie z miasta pokazał na swoim Facebooku Tygodnik Podhalański.

Szczawnica cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród turystów, którzy często są już przytłoczeni klimatem Zakopanego. Miasto to ma jednak bardzo wiele do zaoferowania swoim gościom.

Tłumy turystów na szlakach w Szczawnicy

Turyści w Szczawnicy, których spotkał dziennikarz Tygodnika Podhalańskiego przyznali, że są urzeczeni krajobrazem Pienin i urokiem miasta. Nic dziwnego zresztą - Szczawnica nie od dziś znana jest jako jeden z najpiękniejszych kurortów w Polsce.

Na nagraniu zobaczyć można, że wielu turystów decyduje się na spływ Dunajcem, który można rozpocząć w Sromowcach Wyżnych i zakończyć w Szczawnicy lub płynąć dalej do Krościenka nad Dunajcem.

Miasto zlokalizowane jest Pieninami (głównie Małymi Pieninami) a pasmem Radziejowej (Beskid Sądecki). Prowadzą stamtąd liczne szlaki górskie, m.in. na Trzy Korony, czyli najwyższy szczyt Pienin.

Szczawnica jest także uzdrowiskiem, które dzięki lokalizacji pomiędzy łańcuchem Pienin i Beskidem Sądeckim tworzy znakomity mikroklimat. Sprzyja on poprawie zdrowia i kondycji górnych dróg oddechowych.

Na terenie uzdrowiska znajduje się Pijalnia Wód Mineralnych, gdzie turyści mogą spróbować wód z 8 czynnych źródeł mineralnych: Jan, Józef, Józefina, Pitoniakówka, Wanda, Magdalena, Stefan i Szymon.

Same Pieniny są drugie po Tatrach pod względem liczby przybywających tam turystów. Zawdzięczają to przede wszystkim atrakcyjności krajobrazowej i przyrodniczej, ale także dobrze zorganizowanej bazie turystycznej i noclegowej w pobliskich wsiach i miastach.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: 24TP

Podobne artykuły

Polska

Adwokatka radzi, co robić, gdy na plaży ktoś jest za głośno

Czytaj więcej >

Polska

Nowe ograniczenia po powrocie do Polski samolotem. Zmiany także w kwarantannie

Czytaj więcej >

Polska

Pokazali tłumy na Krupówkach w piątkowe południe. Film z drona robi wrażenie

Czytaj więcej >

Polska

21-letni turysta spadł z punktu widokowego podczas nawałnicy. Ratowała go policja i GOPR

Czytaj więcej >

Polska

Leśniczy apeluje do turystów w Tatrach: „Nie podchodzić do nich zbyt blisko, nie dokarmiać"

Czytaj więcej >

Polska

Wypadek w basenie. 25-latek skoczył na główkę. Stracił czucie w nogach

Czytaj więcej >