Turysci.pl
Szczawnica

fot. Facebook/ Tygodnik Pohalański

Turyści chętnie odwiedzają Szczawnicę. Na szlakach spotkać można tłumy

8 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Tłumy można spotkać nie tylko w Zakopanem - szlaki w Szczawnicy są wręcz oblegane przez turystów, którzy spacerują po lądzie lub płyną łodziami po wodzie. Nagranie z miasta pokazał na swoim Facebooku Tygodnik Podhalański.

Szczawnica cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród turystów, którzy często są już przytłoczeni klimatem Zakopanego. Miasto to ma jednak bardzo wiele do zaoferowania swoim gościom.

Tłumy turystów na szlakach w Szczawnicy

Turyści w Szczawnicy, których spotkał dziennikarz Tygodnika Podhalańskiego przyznali, że są urzeczeni krajobrazem Pienin i urokiem miasta. Nic dziwnego zresztą - Szczawnica nie od dziś znana jest jako jeden z najpiękniejszych kurortów w Polsce.

Na nagraniu zobaczyć można, że wielu turystów decyduje się na spływ Dunajcem, który można rozpocząć w Sromowcach Wyżnych i zakończyć w Szczawnicy lub płynąć dalej do Krościenka nad Dunajcem.

Miasto zlokalizowane jest Pieninami (głównie Małymi Pieninami) a pasmem Radziejowej (Beskid Sądecki). Prowadzą stamtąd liczne szlaki górskie, m.in. na Trzy Korony, czyli najwyższy szczyt Pienin.

Szczawnica jest także uzdrowiskiem, które dzięki lokalizacji pomiędzy łańcuchem Pienin i Beskidem Sądeckim tworzy znakomity mikroklimat. Sprzyja on poprawie zdrowia i kondycji górnych dróg oddechowych.

Na terenie uzdrowiska znajduje się Pijalnia Wód Mineralnych, gdzie turyści mogą spróbować wód z 8 czynnych źródeł mineralnych: Jan, Józef, Józefina, Pitoniakówka, Wanda, Magdalena, Stefan i Szymon.

Same Pieniny są drugie po Tatrach pod względem liczby przybywających tam turystów. Zawdzięczają to przede wszystkim atrakcyjności krajobrazowej i przyrodniczej, ale także dobrze zorganizowanej bazie turystycznej i noclegowej w pobliskich wsiach i miastach.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: 24TP

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Potworny upał, a miejscami burze z gradem. IMGW wydał ostrzeżenie meteorologiczne

Czytaj więcej >

Polska

Burze to nie wszystko. Co czeka nas w długi weekend czerwcowy?

Czytaj więcej >

Polska

Turystom w Turcji grozi aresztowanie. Jeden z lokalnych przepisów jest niezwykle ważny

Czytaj więcej >

Polska

Jasnowicz Glanc ostrzega przed wakacjami. Wskazuje kierunek, którego lepiej unikać

Czytaj więcej >

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >