Turysci.pl
krupówki

fot. Youtube/ Tygodnik Podhalański

Pokazali tłumy na Krupówkach w piątkowe południe. Film z drona robi wrażenie

10 Lipca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

W sieci pojawiło się nagranie Krupówek z lotu ptaka, które udostępnił na swoim YouTubie Tygodnik Podhalański. Na pierwszy rzut oka widać, że Zakopane zostawiły kryzys za sobą, a główny deptak tętni życiem.

Krupówki są pierwszym miejscem, do którego udają się turyści po przyjeździe do Zakopanego. Nic więc dziwnego, że w piątkowe południe pojawiły się tam tłumy. Wszystko uchwyciła kamera drona.

airport-1543008 1280

Nowe ograniczenia po powrocie do Polski samolotem. Zmiany także w kwarantannie

CZYTAJ DALEJ

Krupówki w piątkowe południe tętnią życiem

Nagranie, które pojawiło się na kanale YouTube Tygodnika Podhalańskiego przedstawia Krupówki z lotu ptaka. Widać na nim bardzo dobrze turystów spacerujących po zakopiańskim deptaku.

Film jest również dowodem na to, że ulica Krupówki znów żyje. Otwarte zostały tam wszystkie stragany z pamiątkami i budki z lodami. Życiem tętnią również ogródki w okolicznych lokalach gastronomicznych.

Tego dnia dopisywała także pogoda. Tygodnik Podhalański przypomniał także o trwającym do dzisiaj Festiwalu Literackim połączonym z targami książek. Impreza odbywa się w sąsiedztwie Krupówek, na Placu Niepodległości.

Tłumy także na tatrzańskich szlakach

Tatrzański Park Narodowy informuje, bardzo duży ruch turystyczny panuje również w Tatrach. Parkingi przy Morskim Oku (Palenica Białczańska i Łysa Polana) są praktycznie wyprzedane i mogą na nie wjechać jedynie osoby, które dokonały wcześniejszej rezerwacji.

Pracownicy rezerwatu zachęcają do kupna biletów on-line przez stronę tpn.pl lub w aplikacjach SkyCash i mPay. Tym sposobem można kupić zarówno bilety parkingowe jak i opłacić wejście na płatny szlak.

- Turyści chcący dojechać własnym samochodem w rejon Palenicy Białczańskiej, gdzie rozpoczyna się szlak m.in. do Morskiego Oka, nadal mogą dokonać wcześniejszej rezerwacji miejsca parkingowego za pośrednictwem strony tpn.pl - czytamy na stronie TPN.

- Tylko w ten sposób turysta ma gwarancję, że będzie miał gdzie zostawić samochód niezależnie od pogody i godziny dojazdu - dodaje TPN

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: 24TP, TPN

Podobne artykuły

Polska

Adwokatka radzi, co robić, gdy na plaży ktoś jest za głośno

Czytaj więcej >

Polska

Nowe ograniczenia po powrocie do Polski samolotem. Zmiany także w kwarantannie

Czytaj więcej >

Polska

21-letni turysta spadł z punktu widokowego podczas nawałnicy. Ratowała go policja i GOPR

Czytaj więcej >

Polska

Leśniczy apeluje do turystów w Tatrach: „Nie podchodzić do nich zbyt blisko, nie dokarmiać"

Czytaj więcej >

Polska

Turyści chętnie odwiedzają Szczawnicę. Na szlakach spotkać można tłumy

Czytaj więcej >

Polska

Wypadek w basenie. 25-latek skoczył na główkę. Stracił czucie w nogach

Czytaj więcej >