Wyszukaj w serwisie
turystyka Lotniska i linie lotnicze okiem turystów polska europa świat poradnik podróżnika archeologia quizy
Turysci.pl > Polska > Pokazali tłumy na Krupówkach w piątkowe południe. Film z drona robi wrażenie
Ania Radke
Ania Radke 10.07.2021 16:38

Pokazali tłumy na Krupówkach w piątkowe południe. Film z drona robi wrażenie

krupówki
fot. Youtube/ Tygodnik Podhalański

W sieci pojawiło się nagranie Krupówek z lotu ptaka, które udostępnił na swoim YouTubie Tygodnik Podhalański. Na pierwszy rzut oka widać, że Zakopane zostawiły kryzys za sobą, a główny deptak tętni życiem.

Krupówki są pierwszym miejscem, do którego udają się turyści po przyjeździe do Zakopanego. Nic więc dziwnego, że w piątkowe południe pojawiły się tam tłumy. Wszystko uchwyciła kamera drona.

Krupówki w piątkowe południe tętnią życiem

Nagranie, które pojawiło się na kanale YouTube Tygodnika Podhalańskiego przedstawia Krupówki z lotu ptaka. Widać na nim bardzo dobrze turystów spacerujących po zakopiańskim deptaku.

Film jest również dowodem na to, że ulica Krupówki znów żyje. Otwarte zostały tam wszystkie stragany z pamiątkami i budki z lodami. Życiem tętnią również ogródki w okolicznych lokalach gastronomicznych.

Tego dnia dopisywała także pogoda. Tygodnik Podhalański przypomniał także o trwającym do dzisiaj Festiwalu Literackim połączonym z targami książek. Impreza odbywa się w sąsiedztwie Krupówek, na Placu Niepodległości.

Tłumy także na tatrzańskich szlakach

Tatrzański Park Narodowy informuje, bardzo duży ruch turystyczny panuje również w Tatrach. Parkingi przy Morskim Oku (Palenica Białczańska i Łysa Polana) są praktycznie wyprzedane i mogą na nie wjechać jedynie osoby, które dokonały wcześniejszej rezerwacji.

Pracownicy rezerwatu zachęcają do kupna biletów on-line przez stronę tpn.pl lub w aplikacjach SkyCash i mPay. Tym sposobem można kupić zarówno bilety parkingowe jak i opłacić wejście na płatny szlak.

- Turyści chcący dojechać własnym samochodem w rejon Palenicy Białczańskiej, gdzie rozpoczyna się szlak m.in. do Morskiego Oka, nadal mogą dokonać wcześniejszej rezerwacji miejsca parkingowego za pośrednictwem strony tpn.pl - czytamy na stronie TPN.

- Tylko w ten sposób turysta ma gwarancję, że będzie miał gdzie zostawić samochód niezależnie od pogody i godziny dojazdu - dodaje TPN

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres [email protected]

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: 24TP, TPN