Turysci.pl
krupówki

fot. Youtube/ Tygodnik Podhalański

Pokazali tłumy na Krupówkach w piątkowe południe. Film z drona robi wrażenie

13 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

W sieci pojawiło się nagranie Krupówek z lotu ptaka, które udostępnił na swoim YouTubie Tygodnik Podhalański. Na pierwszy rzut oka widać, że Zakopane zostawiły kryzys za sobą, a główny deptak tętni życiem.

Krupówki są pierwszym miejscem, do którego udają się turyści po przyjeździe do Zakopanego. Nic więc dziwnego, że w piątkowe południe pojawiły się tam tłumy. Wszystko uchwyciła kamera drona.

airport-1543008 1280

Nowe ograniczenia po powrocie do Polski samolotem. Zmiany także w kwarantannie

CZYTAJ DALEJ

Krupówki w piątkowe południe tętnią życiem

Nagranie, które pojawiło się na kanale YouTube Tygodnika Podhalańskiego przedstawia Krupówki z lotu ptaka. Widać na nim bardzo dobrze turystów spacerujących po zakopiańskim deptaku.

Film jest również dowodem na to, że ulica Krupówki znów żyje. Otwarte zostały tam wszystkie stragany z pamiątkami i budki z lodami. Życiem tętnią również ogródki w okolicznych lokalach gastronomicznych.

Tego dnia dopisywała także pogoda. Tygodnik Podhalański przypomniał także o trwającym do dzisiaj Festiwalu Literackim połączonym z targami książek. Impreza odbywa się w sąsiedztwie Krupówek, na Placu Niepodległości.

Tłumy także na tatrzańskich szlakach

Tatrzański Park Narodowy informuje, bardzo duży ruch turystyczny panuje również w Tatrach. Parkingi przy Morskim Oku (Palenica Białczańska i Łysa Polana) są praktycznie wyprzedane i mogą na nie wjechać jedynie osoby, które dokonały wcześniejszej rezerwacji.

Pracownicy rezerwatu zachęcają do kupna biletów on-line przez stronę tpn.pl lub w aplikacjach SkyCash i mPay. Tym sposobem można kupić zarówno bilety parkingowe jak i opłacić wejście na płatny szlak.

- Turyści chcący dojechać własnym samochodem w rejon Palenicy Białczańskiej, gdzie rozpoczyna się szlak m.in. do Morskiego Oka, nadal mogą dokonać wcześniejszej rezerwacji miejsca parkingowego za pośrednictwem strony tpn.pl - czytamy na stronie TPN.

- Tylko w ten sposób turysta ma gwarancję, że będzie miał gdzie zostawić samochód niezależnie od pogody i godziny dojazdu - dodaje TPN

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: 24TP, TPN

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >